• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۱
   تعداد بازدید: 73
   کد: 178522
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در آیین رونمایی از سند برش منطقه ای برنامه میان مدت عملیاتی شهرداری:

   برش منطقه ای در راستای افزایش درصد تحقق برنامه عملیاتی شهرداری است

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: برش منطقه ای در راستای افزایش درصد تحقق برنامه عملیاتی 97- 1400 شهرداری صورت پذیرفته است.
   برش منطقه ای در راستای افزایش درصد تحقق برنامه عملیاتی شهرداری است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، بتول گندمی در آیین رونمایی از سند برش منطقه‌ای برنامه میان مدت 1397-1400 که در تالار شهر برگزار شد، با تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت امام رضا(ع) و دهه کرامت اظهار کرد: تدوین برنامه عملیاتی 97- 1400 شهرداری مشهد یکی از مهم ترین اولویت هایی شورای پنجم ازابتدای کار به حساب می آمد که در ابتدا برای تدوین آن با مشکلاتی مواجه بودیم.

   وی ادامه داد: بسیاری از کارشناسان و صاحب نظران در جلسات کمیسیون بودجه مطرح می کردند که آیا سند راهبردی شهر و یا سند راهبردی شهرداری وجود داردکه بر اساس آن برنامه عملیاتی تدوین شود ؟ البته پیش نویسی از این سند وجود داشت اما مدیریت شهری از نداشتن چنین سندی رنج می برد.

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: با این حال خیلی هم دستمان خالی نبود. تدوین 3 برنامه عملیاتی و پیش نویس سند راهبردی شهرداری باعث شد تا تدوین برنامه عملیاتی 97- 1400 شهرداری مشهد محقق شود.

   وی با درخواست از مدیران مربوطه برای آغاز تدوین برنامه راهبردی شهر مشهد متذکرشد: سند برش منطقه ای برنامه میان مدت شهرداری مشهد به عنوان اولین الگو در کشور است و نمونه ای ندارد.

   گندمی با بیان این که برای تحقق این برنامه عملیاتی، سهم صف شهرداری در ۱۳ منطقه مشخص شد که این امر در برنامه های قبلی وجود نداشت، یادآورشد: ادر همین راستا امروز ۱۳ برش منطقه ای برای ۱۳ منطقه شهرداری رونمایی می شود و به زودی برش سازمان ها و شرکتهای مرتبط مشخص خواهد شد.

   وی با بیان اینکه اندازه گیری میزان تحقق برنامه از دغدغه های بزرگ در تدوین این سند بود، تاکید کرد: به همین منظور مقرر شد داده ها به صورت سیستمی ارائه شود.

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه تدوین برنامه عملیاتی سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ شهرداری مشهد از اولویت های شورای پنجم شهر بود ولی سند راهبردی برای شهر مشهد وجود نداشت، افزود: اجرای این برنامه باید در تمامی سطوحی مدیریتی و کارشناسی باید دغدغه باشد.

   وی با بیان این که با همراهی شهرداران مناطق و کارشناسان موضوع جمع آوری و تحلیل داده ها باید با دقت انجام شود تا تحقق برنامه امکان پذیر باشد، تصریح کرد: آموزش برنامه و برقرار کردن پیوند بین برنامه و صف از مهمترین اصولی است که برای تحقق برنامه باید مورد توجه قرار گیرد. 

   تعداد بازدید: 73
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 4089    بازدید کنندگان دیروز: 8000    کل بازدید ها : 4,621,645
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد