• سه شنبه،21 آبان 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 82
   کد: 178485
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد خبر داد:

   برگزاری پیش جلسه انعقاد تفاهم‌نامه با آموزش پرورش برای زنگ فردوسی

   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد از برگزاری پیش جلسه انعقاد تفاهم‌نامه با آموزش پرورش برای ایجاد زنگ فردوسی خبر داد و گفت: بر این اساس، ۲ ساعت در هفته در پایه چهارم ابتدایی و پیش‌دبستانی در همه مدارس مشهد به زنگ فردوسی تعلق می‌گیرد که باعث می‌شود نسل آینده با این شاعر برجسته بیشتر آشنا شوند.
   برگزاری پیش جلسه انعقاد تفاهم‌نامه با آموزش پرورش برای زنگ فردوسی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سیدمسعود ریاضی اظهارکرد: این اتفاق باعث می‌شود تا به معلومات عمومی دانش‌آموزان درباره فرهنگ کشورمان در آینده، امیدوار شویم.
   وی با بیان اینکه در تمام نقاط دنیا تلاش می‌کنند فرزندانشان با مفاخرشان آشنا شوند، اضافه کرد: باید یک ایرانی، فردوسی را در کنار دیگر بزرگان وطن، فرهنگ و مذهبش بشناسد.
   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد همچنین با اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف مدیریت‌شهری به مناسبت سالروز فرمان رهبری درباره توس در ۱۹ تیرماه اظهارکرد: از ابتدای ورود به شورای شهر، همیشه تلاش کرده‌اند تا فردوسی بیشتر به مردم شناسانده شود.
   وی همچنین از برگزاری مسابقه کشتی پهلوانی در جلوخان آرامگاه فردوسی به مناسبت همین روز خبر داد و گفت: این اتفاق برای اولین‌بار در فضایی روباز و در کلاس یک وزن برگزار می‌شود.
   به گفته ریاضی، تاکنون کشورهایی مانند روسیه، تاجیکستان و قرقیزستان به فدراسیون پهلوانی اعلام آمادگی کرده‌اند و بر این اساس قرار است روز جمعه ۲۱ تیرماه، ۲۰ تا ۳۰ کشتی‌گیر برجسته جهان در محل جلوخان به رقابت بپردازند.
   او همچنین از برگزاری پویش مردمی برای ثبت جهانی توس در صبح روز جمعه ۲۱ تیرماه خبر داد.
   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد به هامش مقام معظم رهبری در جریان بازدید ایشان از مجموعه آرامگاه فردوسی در دهه 70 اشاره کرد و گفت: معظم له در این هامش به تخریب این ثروت ملی اشاره کرده اند که بسیار ارزشمند است.
   وی ادامه داد: با این حال بعد از آن دیدار مهم، مسئولان به این موضوع باز هم بی توجهی کردند و تا روی کار آمدن پنجمین دوره مدیریت شهری عملا اتفاقی در این حوزه نیفتاد.
   ریاضی با اشاره به اهتمام ویژه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد به موضوع توس تاکید کرد: در همین راستا اقدامات گسترده بسیاری همچون اجرای فاز یک جلوخان انجام شد و پروژه‌های مختلفی نظیر ره باغ، رودپارک، سفالقان، پردیس و کهندژ در دست پیگیری است.
   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شوراس شهر مشهد همچنین در خصوص پویش تا ثبت جهانی توس گفت: این موضوع پس از سال ها به تازگی وارد چرخه انجام شده است و 52 متقاضی دیگر در ایران دارد. موضوع ثبت جهانی توس به عنوان یک مطالبه عمومی درآمده و در این زمینه اقدامات موثری را در حال شکل دهی هستیم.

    

   تعداد بازدید: 82
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 7783    بازدید کنندگان دیروز: 9650    کل بازدید ها : 4,780,386
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد