• سه شنبه،21 آبان 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 99
   کد: 178450
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس:

   سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری برای احیای توس گرامی‌خواهیم داشت/ بهره گیری از صدای ورزش و هنر تا ثبت جهانی توس

   رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس گفت: صدای ورزش و هنر، صدایی صریح، بی‌پیرایه، صادقانه، شفاف و فاخر برای مطالبات اجتماعی است که از این ظرفیت تاکنون کمتر در شهر مشهد استفاده شده است؛ از این دو حوزه برای ثبت جهانی توس بهره‌خواهیم گرفت.
   سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری برای احیای توس گرامی‌خواهیم داشت/ بهره گیری از صدای ورزش و هنر تا ثبت جهانی توس

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سید مسعود ریاضی در مراسم سالروز فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه ویژه به توس، با گرامیداشت این روز، اظهارکرد: بسیار خرسندیم چنین مناسبتی را در کنار هم بزرگ می‌داریم و پاسداری می‌کنیم.

   ریاضی هامش مقام معظم رهبری را اتفاق خیلی خوبی برای توس دانست که تاکید کردند دولت مردان باید پس از این بیشتر به این محدوده بپردازند چراکه به شکل شایسته‌ای برای فردوسی اقدامی انجام نشده است.

   وی در ادامه گفت: امیدواریم از این پس هرساله در چنین روزی گرد هم آییم و اقدامات ارزشمند خود در زمینه توس را به شکل سالیانه گزارش دهیم.

   رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس با بیان اینکه طی سال گذشته پیشرفت زیادی در توس نداشتیم ولی مردم نجیب ما همین پیشرفت جلوخان را ارج می‌نهند، افزود: کار اجرایی بسیار خوبی بین مدیریت شهری مشهد و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری شکل گرفته که کمال تقدیر و تشکر را داریم.

   ریاضی تصریح کرد: بازیابی جایگاه واقعی توس و فردوسی و شاهنامه، هدفی مشترک بین تمامی مسئولان و مدیران و مردم استان است و این امر کمک شایانی به پیشبرد برنامه‌ها در ثبت جهانی توس می‌کند.

   وی با اشاره به ثبت جهانی مکان های متعدد در کشور، اظهارکرد: فردوسی در مقایسه با این موارد از جایگاه رفیع‌تری برخوردار است و لذا باید به شکل ویژه‌ای برای ثبت جهانی توس مبادرت کنیم و تحقق آن صدای بلندتری می‌طلبد.

   ریاضی گفت: این صدای بلندتر قطعا مدیران استانی ما را هم کمک خواهد کرد تا به صورت مطلوب‌تری این امر را پیگیری کنند.

   وی با بیان اینکه از ورزش بعنوان یکی از صداهای مناسب برای همین موضوع استفاده کرده‌ایم، افزود: صدای ورزش، صدایی صریح، بی‌پیرایه، صادقانه، شفاف و فاخر برای مطالبات اجتماعی است؛ امروز مفتخریم که در همین راستا و در این مناسبت شاهد حضور تنی چند از قهرمانان رشید و ملی‌پوشان دوچرخه سواری هستیم.

   رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس خاطرنشان کرد: تاکنون از این ظرفیت در شهر مشهد کمتر استفاده و به منظور مطالبات دیگر، علاوه بر ثبت جهانی توس، باید از زبان و ادبیات ورزش بهره‌ببریم؛ در همین راستا تاکنون دو مرتبه حدفاصل سه راهی فردوسی تا آرامگاه را با شعار تا ثبت جهانی توس دویده‌ایم و روز جمعه نیز در همین مسیر پیاده‌روی خانگی برگزار خواهیم کرد.

   ریاضی با بیان اینکه علاوه‌بر این‌ها از زبان هنر نیز در جهت دستیابی به هدف خود استفاده خواهیم کرد تا سرانجام موفق شویم، گفت: تا ثبت جهانی توس مسیر را ادامه میدهیم و امیدواریم در نهایت این پویش به ثمر برسد.

   تعداد بازدید: 99
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 8409    بازدید کنندگان دیروز: 9650    کل بازدید ها : 4,781,012
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد