• سه شنبه،21 آبان 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 87
   کد: 178264
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد در بازدید از شیرخوارگاه علی‌اصغر(ع) مطرح کرد:

   توجه ویژه به کودکان در منشور حقوق شهرنشینی

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد گفت: : بخش عمده‌ای از منشور حقوق شهرنشینی مرتبط با حقوق کودکان است چراکه اگر امروز به خوبی از آنها نگهداری نشود در آینده با مشکل روبرو خواهیم بود.
   توجه ویژه به کودکان در منشور حقوق شهرنشینی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدمحسن حسینی پویا، در حاشیه بازدید رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد از شیرخوارگاه حضرت علی‌اصغر(ع) به گفتگو با خبرنگار ما پرداخت و با اشاره به چندین نوبت حضور خود در این مجموعه، اظهارکرد: خوشبختانه وضعیت شیرخوارگاه در قیاس با چندسال قبل بسیار بهتر شده و شرایط فضا و بهداشت و نگهداری کودکان و نوزادان ارتقاء چشمگیری پیدا کرده است.

   وی با بیان اینکه کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست مسئله‌ای مشترک در بین تمامی شهرهاست و محدود به مشهد نمی‌شود، گفت: نکته اصلی که باید مورد توجه قرار گیرد، ممانعت از ورودی چنین کودکانی است که متاسفانه با توجه به مشکلات اقتصادی و اجتماعی موجود، فعالیت در این زمینه در دست ما نیست.

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر خاطرنشان کرد: در عین حال، اکنون باید روی کیفیت نگهداری و روند خروجی کودکان این مراکز اقدامات جدی انجام شود که خوشبختانه براساس گزارش های ارائه شده از سوی بهزیستی استان خراسان رضوی، در آمار خروجی این مرکز وضعیت قابل قبولی را مشاهده می‌کنیم.

   حسینی پویا تاکید کرد: شورای شهر مشهد هم در راستای وظایف عمومی خود و بحث حقوق شهروندی و مباحث مربوط به مسئولیت های اجتماعی، در زمینه تصمیم‌سازی های خود از هیچ اقدام حمایتی دریغ نخواهد کرد.

   وی با اشاره به منشور حقوق شهرنشینی که روز گذشته به تصویب شورای شهر مشهد رسید، افزود: بخش عمده‌ای این منشور مرتبط با حقوق کودکان است چراکه اگر امروز به خوبی از آنها نگهداری نشود در آینده با مشکل روبرو خواهیم بود.

   حسینی پویا در پایان اظهارامیدواری کرد که با تداوم و گسترش همکاری های بین بخشی بتوان شهری بهتر و ایده‌آل‌تر رقم زد.

   امیدواریم با همکاری بین بخشی خوبی که وجود دار بتوانیم کنار هم شهری بهتر و ایده آل‌تر برای همگان را رقم بزنیم.
    

   تعداد بازدید: 87
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 7773    بازدید کنندگان دیروز: 9650    کل بازدید ها : 4,780,376
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد