• سه شنبه،21 آبان 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 126
   کد: 178096
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
   رئیس شورای شهر مشهدمقدس در جلسه کمیسیون فرهنگی:

   قدمت‌ نامگذاری، اولین اولویت برای تثبیت و یا تغییر نامگذاری معابر باشد

   رئیس شورای شهر مشهدمقدس گفت: کمیته نامگذاری باید متغیرهایی را برای تغییر و یا حفظ نام های معابر تعریف کند؛ بدون شک قدمت نامگذاری، باید نخستین و بالاترین اولویت مدنظر باشد.
   قدمت‌ نامگذاری، اولین اولویت برای تثبیت و یا تغییر نامگذاری معابر باشد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در هفتاد و هفتمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا که با موضوع گفتگو و تبادل نظر پیرامون «نام های تکراری معابر و خیابان‌ها و مسائل و مشکلات آنها» برگزار شد، ضمن تشکر از تلاش های بی‌دریغ کمیته نامگذاری معابر و جلسات متعدد و مطولی که برگزار می‌شود، اظهارکرد: دستگاه های خدمات‌رسان شهر به دلیل تشابه اسامی معابر با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند و لذا باید با تبیین ضرورت این تغییر نام برای شهروندان، به اقناع افکار عمومی کمک کنند.

   حیدری افزود: بواسطه برگزاری نشست‌ها، میزگردهای مختلف و همراهی صداوسیما و بهره‌گیری از ابزارهای مختلف میتوان فضای عمومی را برای این تغییر اسامی و نام‌ها آماده کرد.

   وی با تاکید بر اینکه پس از متقاعد کردن عموم مردم باید به سمت فرآیندهایی رفت که تغییر، کمترین هزینه را در پی داشته باشد، گفت: کمیته نامگذاری باید متغیرهایی را برای تغییرنام و یا حفظ نام های معابر تعریف کند؛ بدون شک قدمت نامگذاری، باید نخستین و بالاترین اولویت مدنظر باشد.

   رئیس شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: مردم و شهروندان را باید با بهره‌گیری از تبیین متغیرها نسبت به تغییر نام معابر متقاعد کرد.

   حیدری با بیان اینکه از ظرفیت شوراهای اجتماعی محلات، نخبگان و تاثیرگذاران محله همچون ائمه جماعات مساجد نیز باید استفاده کرد، افزود: فضای متقاعدسازی باید به نحوی در سطح جامعه شکل گیرد که همه توجیه شوند.

   وی اظهارکرد: شهرداری ظرف 3 ماه آینده برنامه و طرحی با ابعاد روشن و جدول زمانی مشخص را باید تعریف کند و سپس در گام بعدی تغییر نام معابری نیز به شکل پایلوت آغاز شود.

   موضوع پلاک‌گذاری دیگر موضوعی بود که در این جلسه مطرح شد و حیدری با بیان اینکه شهر مشهد در این زمینه اصلا شرایط خوبی ندارد، گفت: همین موضوع سبب شده تا به سمت نامگذاری ساختمان‌ها برویم درحالیکه این مهم جزو حقوق شهر است و باید ضابطه‌ای مشخص برای آن تعریف شود.

   تعداد بازدید: 126
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 7886    بازدید کنندگان دیروز: 9650    کل بازدید ها : 4,780,489
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد