• دوشنبه،25 شهریور 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 41
   کد: 176370
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد در مراسم آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح چپ‌گرد شهید ناصری:

   در انتظار ابلاغ مصوبه شورای عالی شهرسازی برای اراضی آبشار و لشکر هستیم

   رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در انتظار ابلاغ مصوبه شورای عالی شهرسازی برای اراضی آبشار و لشکر هستیم تا اتفاقات خوبی را در این محدوده رقم بزنیم.
   در انتظار ابلاغ مصوبه شورای عالی شهرسازی برای اراضی آبشار و لشکر هستیم

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدهادی مهدی‌نیا در مراسم آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح چپ‌گرد شهید ناصری با بیان این که پادگان لشکر ۷۷ یکی از حلقه‌های حل ترافیک شهری است، اظهارکرد: در انتظار ابلاغ مصوبات طرح‌های اراضی آبشار و پادگان هستیم. بخشی از ترافیک که معمولا به میدان جمهوری اسلامی می‌رسد، بعد از بازگشایی این اراضی می‌تواند حل شود.

   وی ادامه داد: سعی می‌شود تا در تمام این پروژه‌ها ملاحظات زیست محیطی را در نظر بگیریم و تعادل مناسبی ایجاد شود.

   وی با اشاره به هدایای مختلفی که از سوی مدیریت شهری در این محدوده تدارک دیده است، متذکر شد: راه‌اندازی بوستان ۷۲ هکتاری در زمره این هدایا است.

   مهدی‌نیا یادآور شد: برای برنامه‌ریزی جهت موضوعات ترافیکی جنوب مشهد نیازمند ابلاغ این طرح‌ها هستیم که پروژه شهید ناصری بخشی از پازل ترافیکی اراضی جنوب است که ترافیک بزرگراه شهید کلانتری را کاهش خواهد داد.

   رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد متذکر شد: از اولویت‌های دیگر ترافیکی شهر مشهد، موضوع حریم مشهد با طرقبه‌شاندیز است و در همین راستا پیشنهاد می‌کنیم این موضوع به طور جدی‌تر در دستور کار قرار بگیرد.

   وی ادامه داد: آخر هفته‌ها شاهد ترافیک سنگینی در مسیر مشهد به طرقبه‌شاندیز هستیم. همت می‌طلبد که در کنار مسئولان استان، هم مدیران مشهد و هم مدیران طرقبه‌شاندیز در این زمینه همکاری کنند.

   مهدی‌نیا متذکر شد: خوشحالیم که در روزهای پایانی فصل بهار شاهد آغاز عملیات اجرایی یکی دیگر از پروژه‌های برنامه عملیاتی سه ساله و برنامه یکساله شهرداری مشهد هستیم تا قول‌هایی که به شهروندان داده‌ایم، محقق شود.

   وی ابراز کرد: یکی از مشکلات مشترک تمامی کلانشهرهای جهان از جمله ایران موضوع ترافیک است که راهکارهای متفاوتی برای رفع این مشکل در دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در نظر گرفته می‌شود.

   رییس کمیسیون عمران شورای شهر مشهد با بیان اینکه شهرهایی در حل مشکل ترافیک موفق هستند که از این دو راهکار درکنار هم استفاده کنند، اظهار کرد: حل مسائل شهرسازی و موضوعات ترافیکی نیازمند پیدا کردن نقاط مشترک در حوزه‌های محیط زیست،کالبدی و ترافیکی است که شورا و مدیریت شهری مشهد سعی کرده این موضوع را در نظر بگیرد.

   مهدی‌نیا ادامه داد: ما باید در کنار پروژه‌های سخت افزاری، مدیریت حمل و نقل، پیاده محوری و تعریف مراکزی در شهر که اولویت آن پیاده محوری باشد را مورد توجه قرار دهیم.

    

   تعداد بازدید: 41
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 4341    بازدید کنندگان دیروز: 4779    کل بازدید ها : 4,435,055
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد