• دوشنبه،25 شهریور 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 22
   کد: 176364
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی:

   قوانین شهرداری‌ها اصلاح می‌شود/ شورای عالی استان‌ها از ظرفیت خود استفاده کند

   نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: شخصاً چالشی که در بحث شوراها می‌بینم این است که قوانینی که در شهرداری‌ها در نظر گرفته می‌شود مربوط به ۷۰ یا ۸۰ سال پیش است و باید اصلاح شود.
   قوانین شهرداری‌ها اصلاح می‌شود/ شورای عالی استان‌ها از ظرفیت خود استفاده کند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، حسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره حمایت مجلس شورای اسلامی از شورای اسلامی شهرها و شهرداری‌ها اظهار کرد: قوانین شهرداری‌ها مربوط به ۷۰ یا ۸۰ سال پیش است و این قوانین در سال‌های گذشته بازبینی و اصلاحی نشده همچنین قوانینی که بکار گرفته می‌شود مربوط به زمانی است که جمعیت شهرها نسبت به روستاها کمتر بوده است.

   وی افزود: ما در مجلس و کمیسیون شوراها اهتمام ویژه‌ای نسبت به این مسائل داشتیم اما با مشکلاتی همچون نبود خوراک فکری و اطلاعاتی در این حوزه هم مواجه هستیم. با همه مشکلات و عدم به‌روزرسانی در قوانین شهرداری‌ها بازهم قدم‌هایی برداشتیم در بعد قانون‌گذاری و نظارت بر قانون بحث رسیدگی به حاشیه شهرهایی که بالاخره جمعیت زیادی را در خود جای‌داده‌اند که اکثراً از فرهنگ بالایی برخوردار نیستند ما تلاش کردیم که با ایجاد تشکیلات اصلاحاتی انجام بدهیم و افراد حاشیه شهر را نیز برخوردار از فرهنگ شهری کنیم.

   این نماینده مجلس پیرامون حمایت مجلس از شورای عالی استان‌ها افزود: در بخش شورای عالی استان‌ها نیز اصلاحاتی صورت گرفت، مثلاً تا یک سال گذشته هر کس می‌توانست از یک شهرستان کوچک یا روستا با مدرک ابتدایی وارد شورای شهرستان شده بود و سپس وارد شورای عالی استان‌ها شده بود و می‌توانست بدون تحصیلات عالی و تجربه مکفی تصمیم‌گیری کند ما در این وضعیت برای اولین بار با وضع قوانینی جدید حالتی را به وجود آوردیم که افراد کمتر از لیسانس نمی‌توانستند وارد این سیستم شوند.

   مقصودی اظهار کرد: کار دیگری که کردیم این است که شورای عالی استان‌ها می‌توانند به‌صورت مستقیم لایحه‌ای را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنند که این مسئله اختیار بسیار بزرگی است درحالی‌که قوه قضاییه از چنین اختیاری برخوردار نیست، تخصصی کردن شورای عالی استان‌ها در کنار این اختیار ظرفیت بسیار بزرگی است که می‌توانند قوانین شوراها و شهرداری‌ها را به‌خوبی به‌روزرسانی کنند.

   وی افزود: متأسفانه در این وضعیت خوبی که برای شورای عالی استان‌ها ساختیم اما از آنان گله‌مندیم که از این ظرفیت‌ها به‌خوبی و درستی استفاده نکرده‌اند و ما این را یک کاستی از سوی آنان می‌بینیم.

    

   تعداد بازدید: 22
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 4292    بازدید کنندگان دیروز: 4779    کل بازدید ها : 4,435,006
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد