• دوشنبه،25 شهریور 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 72
   کد: 175952
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
   رئیس کارگروه مدیریت بحران شورای شهر مشهدمقدس خبر داد:

   تکمیل و احداث کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی نیازمند 70 میلیارد تومان اعتبار

   رئیس کارگروه مدیریت بحران شورای شهر مشهدمقدس گفت: به منظور تکمیل و احداث کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی در نقاطی که دچار آبگرفتگی و یا تجمع آب شده‌اند، بیش از 70 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
   تکمیل و احداث کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی نیازمند 70 میلیارد تومان اعتبار

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، بتول گندمی در تشریح دستورکارهای آخرین جلسه کارگروه مدیریت بحران شورای شهر، اظهار کرد: در این جلسه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد و معاون خدمات شهری و مدیران 13گانه مناطق شهرداری به ارائه گزارشی از اقدامات و مشکلات مرتبط با آبگرفتگی‌های اخیر پرداختند.

   وی با بیان اینکه آسیب‌شناسی و ارائه راهکارهای پیشنهادی دیگر اقدام حاضران این جلسه بود، گفت: در برخی نقاط همچون میدان امام حسین(ع)، پل فجر، رسالت 82 و خیابان مهرمادر مشکلات اساسی داریم که برخی از این مشکلات، به شرکت آب و فاضلاب و برخی دیگر نیز به شهرداری مرتبط است.

   گندمی خاطرنشان کرد: مقرر شد سه اولویت مهم از سوی معاونت خدمات شهری شهرداری و مدیران مناطق پرداخته شود تا پس از بررسی های لازم و ارائه گزارش، شورای شهر نسبت به آن‌ها تصمیم‌گیری کند.

   وی در تشریح اولویت‌ها، گفت: در بحث نخست، برخی از کانال‌های جمع‌آوری آب های سطحی نیازمند اجرا و یا تکمیل هستند لذا آنها را در اولویت گذاشتیم و مدیران مناطق و معاونت عمرانی شهرداری باید پیشنهادات خود را جمع‌بندی کنند و به شورای شهر ارائه نمایند.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد تصریح کرد: بخشی از اعتبار ایجاد و یا تکمیل این کانال‌ها در بودجه امسال دیده شده و بخشی نیز دیده نشده لذا تاکید کردیم جمع‌بندی های خود را با فوریت ارائه کنند تا وضعیت آنها تعیین تکلیف شود چراکه تابستان شرایط مناسبی برای اجرای فعالیت های عمرانی دارد.

   گندمی افزود: به منظور تکمیل و احداث کانالهای جمع‌آوری آب های سطحی در نقاطی که دچار آبگرفتگی و یا تجمع آب شده‌اند، بیش از 70 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.


   وی، خرید تجهیزات همچون موتور پمپ، دیزل و ژنراتور و ... را اولویت دوم دانست و اظهارکرد: علاوه بر اعتبار پیش‎بینی شده به این منظور در بودجه امسال، حدود 8 میلیاردتومان دیگر نیز نیازمند هستیم.
   رئیس کارگروه مدیریت بحران شورای شهر مشهدمقدس ، لایروبی کانال‎ها و مسیل‌ها را سومین اولویت تبیین شده در این جلسه عنوان کرد و گفت: براساس گزارش های شهرداری، این اقدام همه ساله اجرا می‌شود ولی براساس برخی گزارشات، اقدامات و اعتبارات درنظر گرفته شده برای این موضوع ناکافی است.

   گندمی در بخش دیگری از صحبت های خود به ارائه آماری از وضعیت شهر مشهد در بارندگی‌های اخیر پرداخت و تشریح کرد: در بارندگی‌های اخیر و در فروردین ماه، حدود 371 مورد آبگرفتگی داشتیم و بیشترین آبگرفتگی مربوط به مناطق 2، 3، 4 و 6 شهرداری بوده است.

   وی با تاکید بر اهمیت تهیه نقشه‌ خطرپذیری سیلاب مشهد، افزود: این موضوع در سال جاری جزو مطالعات شهرداری است و 200 میلیون تومان نیز برای آن اعتبار پیش‌بینی شده است.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: با توجه به این اتفاقات ممکن است در برخی از این موارد که در برنامه عملیاتی دیده نشده باشد نیازمند اصلاحاتی در برنامه باشد؛ این برنامه غلتان است و حوزه‌های متولی می‌توانند اصلاحات خود را ارائه دهند.

   گندمی در ادامه گفت: در این جلسه نکات دیگری همچون، نصب سیستم های هشدار سیل در مسیر کانال‌ها و تونل های زیرزمینی از جمله مبادی ورودی مترو و بازدیدهای دوره‌ای از کانال‌ها و دریچه‌ها نیز باید در دستورکار معاونت خدمات شهری قرار گیرد.

    

   تعداد بازدید: 72
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 4290    بازدید کنندگان دیروز: 4779    کل بازدید ها : 4,435,004
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد