•  
    منبع خبر : روزنامه خراسان
    تعداد بازدید: 27
    کد: 163695
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
    رئیس شورای شهر مشهد در یادداشتی به مناسبت روز دانشجو مطرح کرد:

    مسئولیت‌پذیری و مطالبه اجتماعی را از یاد نبرید

    رئیس شورای شهر مشهدمقدس در یادداشتی به مناسبت روز دانشجو مطرح کرد: از تمامی دانشجویان و عموم دانشگاهیان عزیز شهرمان دعوت می‌کنم تا با نقد جدی، سازنده، مستمر و مشارکت فعال و مسئولانه در امر مدیریت‌شهری ما را یاری‌ کنند
    مسئولیت‌پذیری و مطالبه اجتماعی را از یاد نبرید

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری، طی یادداشتی به مناسبت فرارسیدن 16 آذرماه، روز دانشجو، یاد و خاطره این روز را گرامی داشت؛ متن یادداشت به شرح ذیل است:

    ۱۶ آذر برای نسل من بو و فضای خاص خود را داشت. حیاط دانشگاه در این ‌روز به صحنه تجمع زنان و مردانی تبدیل می‌شد که در تلاش بودند سالروز دهه‌ها ایستادگی دانشجویان در برابر استبداد و استعمار را پاس بدارند؛ هرکس با اندیشه، هویت و سیاق خودش از این‌ مجال استفاده می‌کرد. تضارب آرا و افکار به دلیل حیات گروه‌های سیاسی مختلف با گرایش‌های گوناگون، زنده و پویا درجریان بود؛ اگرچه عدالت‌خواهی سایه‌اش بیش ‌از سایر خط و ربط‌ها بر فضای دانشگاه‌ها سنگینی می‌کرد.

    دانشجویان به‌ دور از شعار و نمایش‌، درد و دغدغه مردم و جامعه خویش را داشتند. حال این‌که مسیر پیگیری مطالبات و انتخاب تئوری را درست می‌رفتند یا اشتباه، جای آسیب‌شناسی جداگانه دارد.

    امروز که فضای ساکن و نسبتا راکد دانشگاه‌ها را می‌بینم، آن جنب‌وجوش دهه‌های پیشین بیشتر به چشمم می‌آید.

    تردیدی نیست که همه مسئولان، اهالی قدرت و سیاست‌گذاران دانشگاه‌ها در به‌وجود آمدن این وضعیت نقش دارند، اما نباید از سهم و نقش خود دانشجویان نیز به‌سادگی عبور کرد.

    دانشجویان ما نیز گویا دیگر رغبتی به نقش‌آفرینی فعال و مطالبه مستمر از مردم و مسئولان درجهت بهبود وضعیت کشور در ابعاد مختلف ندارند.

    حال این‌که این وضعیت ناشی از جدی‌نگرفتن و بی اعتنایی به نقش‌آفرینی و مطالبات جنبش‌های دانشجویی در سال‌ها و دهه‌های پیشین است یا سوق پیداکردن دانشجویان به سوی پیگیری تمایلات فردی و رونق‌گرفتن سبک‌‌زیست فردگرا؛ نیز باید به آن پاسخی درخور داد.

    بنده اما به سهم و نوبه خودم از تمامی دانشجویان و عموم دانشگاهیان عزیز شهرمان دعوت می‌کنم تا با نقد جدی، سازنده، مستمر و مشارکت فعال و مسئولانه در امر مدیریت‌شهری ما را یاری‌ کنند.

    اطمینان می‌دهم که تندترین نقدهای شما هم حتی ذره‌ای خاطر ما را مکدر نخواهد کرد، بلکه این زیر ذره‌بین و بوته نقد بودن، موجب کارآمدی و پویایی بیشتر شورای اسلامی شهر خواهدشد.

    آغوش ما همچون گذشته به‌سوی شما باز است، با حضور فعال و نقدهای جان‌دارتان در امر مدیریت شهر، همراه همیشگی ما باشید.

     

    تعداد بازدید: 27
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد