•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 25
    کد: 163672
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
    نایب رئیس شورای شهر مشهدمقدس در حاشیه پاسخگویی به مردم در مرکز 137 شهرداری مطرح کرد:

    مشارکت پررنگ شهروندان در گرو افزایش حس تعلق‌خاطر به شهر

    نایب رئیس شورای شهر مشهدمقدس گفت: مردم زمانی در شهر مشارکت خواهند کرد که عاشق شهر و شیفته زادگاه خود باشند؛ مادامی که چنین وضعیتی حاکم باشد شهروندان خود را در مقابل شهر مسئول می‌دانند و احساس تکلیف می‌کنند.
    مشارکت پررنگ شهروندان در گرو افزایش حس تعلق‌خاطر به شهر

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمیدرضا موحدی‌زاده، ظهر امروز بعنوان ششمین عضو شورای شهر در طرح «4شنبه های پاسخگویی» که در مرکز 137 شهرداری مشهد برگزار می‌شود، حضور یافت.

    وی در پایان پس از پاسخگویی به 24 نفر از شهروندان طی 2 ساعت، در جمع خبرنگاران اظهارکرد: هم‌صحبتی با مردم و شنیدن نظرات و انتقادات و پیشنهادات آنها لحظات بی‌نظیری را رقم زد و بسیار خرسندم که این توفیق امروز نصیب بنده شد.

    موحدی‌زاده با بیان اینکه ارتباط مردم و مدیریت شهری، ارتباطی دوسویه است، افزود: خدمات و امکاناتی که شهرداری به شهروندان ارائه می‌دهد باید برای آنها ملموس باشد و آن را حس کنند؛ مردم زمانی عوارض خود را به موقع پرداخت خواهند کرد که نسبت به شهرداری اعتماد داشته باشند و ثمره پرداخت های خود را به عینه مشاهده نمایند.

    نایب رئیس شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: مسئولان موظف هستند تا بهترین و مطلوب‌ترین شرایط را برای مردم فراهم آورند و علت هرگونه نارسایی در ارائه خدمت را به آنها ارائه دهند؛ تحقق این مهم سبب می‌شود در دراز مدت فاصله مردم و مدیریت شهری کاسته شده و فرهنگ پرداخت عوارض در بین مردم تقویت شود.

    موحدی‌زاده با بیان اینکه اعضای شورا خود را نماینده تمامی شهروندان می‌دانند، گفت: امیدواریم در پایان دوره 4 ساله مدیریت شهری پنجم شهر مشهد شاهد رضایت نسبی شهروندان باشیم؛ شهرداری نهادی خدماتی و رفاهی است که بودجه آن از سوی مردم تامین می‌شود، لذا دلیلی مبنی بر عدم شفافیت وجود ندارد و در جهت جلب رضایت شهروندان تلاش خواهیم نمود.

    وی در ادامه صحبت های خود به اهمیت حس تعلق خاطر به شهر پرداخت و اظهارکرد: مردم زمانی در شهر مشارکت خواهند کرد که عاشق شهر و شیفته زادگاه خود باشند؛ مادامی که چنین وضعیتی حاکم باشد شهروندان خود را در مقابل شهر مسئول می‌دانند و احساس تکلیف می‌کنند.

    عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد افزود: مسئولان نقش بسزایی در افزایش حس تعلق‌پذیری شهروندان به شهر دارند و به منظور افزایش این حس باید در شهر جاذبه ایجاد کنیم؛ اینکه بگوییم هرکسی که تمایل ندارد، شهر خود را عوض کند، پاک کردن صورت مسئله است و نه راه حل مسئله.

    موحدی‌زاده همچنین گفت: آموزش و فرهنگ شهروندی را باید گسترش دهیم و امکانات مناسب زیست شهری را فراهم آوریم.

    وی در ادامه اشاره‌ای نیز به نقش مرکز ارتباطات تلفنی 137 شهرداری مشهد داشت و خاطرنشان کرد: 137 می‌تواند نبض شورای شهر و شهرداری باشد؛ زنده بودن و پویایی یک شهر و میزان رضایتمندی شهروندان را می‌توانیم از طریق همین مرکز متوجه شویم.

    موحدی‌زاده درخصوص گزارش رئیس مرکز 137 مبنی بر ثبت بیش از 800 هزار تماس تلفنی شهروندان با این مرکز، گفت: این عدد به مثابه شمشیری دولبه است؛ جنبه مثبت آن نشان از اعتماد مردم به بدنه شهرداری دارد که مشکلات آنها پیگیری می‌شود و جنبه منفی آن، مشکلات عدیده‌ای است که شهروندان با آن روبرو هستند.

    عضو شورای شهر مشهد در پایان به مقوله فساد پرداخت و در این خصوص خاطرنشان کرد: با هرگونه فسادی باید مبارزه کرد و اگر این فساد به صورت سیستماتیک باشد، نیازمند مبارزه‌ای جدی‌تر است؛  اکثر مدیران و کارمندان مجموعه مدیریت شهری سالم و شریف هستند و به پاک بودن افراد باورمندیم.

    تعداد بازدید: 25
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد