•  
    منبع خبر : 1002
    تعداد بازدید: 37
    کد: 163656
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد:

    در احداث خطوط ریلی مجبور به هزینه هستیم

    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد بابیان اینکه قطار شهری حمل و نقل گرانی است، گفت: با توجه به عقب‌ماندگی کشور و شهر در حوزه حمل و نقل ریلی، مجبور به هزینه و سرمایه‌گذاری در این حوزه هستیم.
    در احداث خطوط ریلی مجبور به هزینه هستیم

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدهادی مهدینیا در گفت‌وگو با خبرنگار ما در ارتباط با حمل و نقل ریلی اظهار کرد: شهرهای کشور در بسیاری از موارد نزدیک و گاه هم‌تراز با شهرهای جهان در موضوعات مختلف شهری هستند اما متأسفانه در حوزه حمل و نقل ریلی با کشورهای توسعه‌یافته فاصله زیادی داریم و برای از بین بردن آن مجبور به سرمایه‌گذاری و هزینه‌های گسترده برای احداث خطوط ریلی در شهرها ازجمله مشهد هستیم.
    وی افزود: این هزینه تبعات زیادی نیز برای ما در شهرها خواهد داشت به‌گونه‌ای که بخش عمده بودجه حوزه عمرانی صرف قطار شهری می‌شود و تا زمانی بهره‌برداری هم توسط شهروندان دیده نمی‌شود و درواقع عملاً به چشم نمی‌آید.
    مهدی‌نیا تصریح کرد: ما در شورای پنجم تلاش کردیم به‌هیچ‌وجه دچار جو زدگی و شعارزدگی نشویم و بر همین مبنا احداث خط 2 قطار شهری مشهد و حفاری خط 3 را پیش‌فرض خود گذاشتیم که خوشبختانه دولت هم همراهی خوبی با مدیریت شهری مشهد داشت و 50 درصد سود و اصل اوراق مشارکت توسط دولت پرداخت می‌شود.
    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه مترو یکی از پاک‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی است، افزود: با توسعه خطوط ریلی در شهر مشهد و اتصال خطوط اتوبوس‌رانی و درنهایت با ایجاد یک شبکه حمل‌ونقلی می‌توان شاهد کاهش ترافیک و آلودگی هوا بود.

     

    کلید واژه ها: خطوط ریلی - شورای شهر - مشهد -
    تعداد بازدید: 37
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد