•  
    منبع خبر : 1000
    تعداد بازدید: 23
    کد: 163582
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
    رئیس انجمن جامعه معلولان خراسان رضوی در نشست فضیلت پاسخگوی شورای شهر:

    پروژه‌های مناسب‌سازی فضای شهری ادامه داشته باشد

    رئیس انجمن جامعه معلولان خراسان رضوی گفت: از شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری مشهد درخواست داریم که پروژه های مناسب سازی فضای شهری که در یک سال اخیر کلید خورده است، همچنان ادامه داشته باشد.
    پروژه‌های مناسب‌سازی فضای شهری ادامه داشته باشد

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، محمد تقی عباسعلی‌پور در نخستین نشست فضیلت پاسخگویی به جامعه معلولان که در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: جامعه ایران به سمت سالمندی پیش می رود و در آینده مشکلات عدیده ای برای همه شهروندان ایجاد خواهد شد بنابراین مناسب سازی شهر ضرورتی غیرقابل انکار است.
    وی افزود: افتخار می کنم در شهری سکونت دارم که مسئولان آن به این نتیجه رسیده اند که باید مشکلات پیش روی جامعه معلولان به ویژه در حوزه مدیریت شهری برطرف شود.
    رئیس انجمن جامعه معلولان خراسان رضوی ادامه داد: اگر بنده به عنوان یک کم توان بتوانم از معابر استفاده کرده و در سوار و پیاده شدن از اتوبوس های درون شهری مشکلی نداشته باشم، قطعا تردد با حمل و نقل عمومی را به جابجایی با وسیله نقلیه شخصی ترجیح خواهم داد.
    وی با اشاره به ضرورت ارائه خدمات رایگان توسط شرکت الیت به جامعه معلولان اظهار کرد: اکنون تمامی پارکینگ های تحت پوشش الیت هزینه پارک خودرو را از معلولان دریافت می کنند و معافیت در پرداخت هزینه را مستلزم ثبت مشخصات در سامانه الیت می دانند درحالی که خودروهای معلولان دارای پلاک های ویژه است.
    عباسعلی پور گفت: از مدیران شهری درخواست داریم که با ارائه آموزش های لازم، زمینه مناسب سازی پروژه های درحال احداث را فراهم کنند تا نیازی نباشد در آینده مجدد برای تغییر در کالبد فیزیکی پروژه ها هزینه شود.
    وی تاکید کرد: متاسفانه در برخی موارد برای اجرای پروژه ها از مصالح ساختمانی استفاده می شود که امکان استفاده از چنین فضاهایی را از کم توانان و معلولان سلب می کند.
    نجیبه حاجی پور، رئیس هیات مدیره انجمن کوتاه قامتان خراسان رضوی هم در ادامه این نشست، با بیان اینکه کوتاه قامتان نه عضو بهزیستی هستند و نه در جامعه به عنوان فرد عادی محسوب می شوند، گفت: توجه ویژه مدیریت شهری به این قشر از جامعه را ارج می نهیم و امیدواریم گام هایی که در این مسیر برداشته شده است، همچنان ادامه یابد.
    عضو هیات مدیره انجمن شهر بدون مانع خراسان رضوی نیز که در این نشست حضور داشت، گفت: در ارتباط با مناسب سازی اتوبوس ها و حمل و نقل عمومی برای معلولان اتفاقات بسیار خوبی در این دوره مدیریت شهری رخ داده است که امیدواریم این روند همچنان در آینده ادامه داشته باشد.
    حسن حسینی افزود: تصور می کردیم که با تغییر شهردار و پایان خدمت آقای تقی زاده خامسی، روند مناسب سازی فضاهای شهری متوقف شود اما خوشخبتانه این روند همچنان ادامه دارد و باعث خوشحالی است.
    وی تاکید کرد: همچنان این نگرانی وجود دارد که در ساخت و سازهای جدید ضوابط ویژه مناسب سازی معلولان رعایت نشود.
    علی خوش نیت، رئیس انجمن حمایت از معلولان ضایعه نخائی خراسان رضوی هم در نشست فضیلت پاسخگویی شورای شهر گفت: باید از اعضای شورای پنجم تقدیر کنیم که شعارها را به عمل تبدیل می کنند. 

    تعداد بازدید: 23
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد