•  
    منبع خبر : 1001
    تعداد بازدید: 47
    کد: 160365
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
    در نشست صمیمی با معاونان شهرسازی مناطق مشهد مطرح شد؛

    مهدی‌نیا: ملاک اصلی کار در حوزه شهرسازی باید رفع تبعیض در شهر باشد

    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: ملاک اصلی کار در شهرداری به ویژه در حوزه شهرسازی باید رفع تبعیض‌های موجود در شهر باشد.
    مهدی‌نیا: ملاک اصلی کار در حوزه شهرسازی باید رفع تبعیض در شهر باشد

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدهادی مهدی‌نیا در نشست صمیمی با معاونان و کارشناسان حوزه شهرسازی مناطق 13 گانه مشهد با اشاره به کار مهم و اثرگذاری که بخش شهرسازی در حال انجام است، اظهارکرد: با این حال در این زمینه باید از ظرفیت انعطاف قانون استفاده کرد و کار مردم را به سرانجام رساند.
    وی با تاکید بر این که قانون نباید شکسته شود، ادامه داد: شهروندان باید بدانند که اگر کسی خلاف ضوابط و مقررات قانونی موجود تخلف نکرده باشد، ظرف مدت یک هفته می تواند پروانه ساختمانی خود را دریافت کند.
    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد مستندسازی صورتجلسه‌ها و اتفاقاتی که در این حوزه می‌افتد را از دیگر اقداماتی دانست که باید مورد توجه شهرسازان قرار گیرد، بیان کرد: نباید با صورتجلسه‌های خط خورده، اعتماد مردم به این حوزه مخدوش شود و در همین راستا تمام کارها باید به صورت سیستماتیک صورت پذیرد.
    وی با بیان اینکه هر چه وحدت رویه در کارهای بیشتر باشد، تبعیض‌های موجود در حوزه‌های مختلف کمتر و تصمیمات به عدالت نزدیک خواهد بود، متذکر شد: به هر میزانی که تصمیم‌گیری‌ها از پایین به بالا صورت گیرد، برنامه‌ریزی‌ها برای انجام کارهای مختلف مناسب‌تر و علمی‌تر انجام خواهد شد.
    مهدی‌نیا با ابراز تاسف از این که درحال حاضر برخی از ضوابط شهرداری به ویژه در حوزه شهرسازی به عنوان زینت المجالس شناخته می‌شود، تاکید کرد: در حال حاضر در فضایی هستیم که قاعده استثناست و 95 درصد استثناها در نظام ساخت و ساز قاعده شده است.
     

    کلید واژه ها: شهرسازی - مشهد - شورای شهر -
    تعداد بازدید: 47
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد