•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 31
    کد: 160348
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
    وزیر راه و شهرسازی در بازدید از نخستین تصفیه‌خانه محلی کشور:

    اقدامات مدیریت شهری مشهد در زمینه تامین آب فضای سبز شهر ارزشمند است

    وزیر راه و شهرسازی در بازدید از نخستین تصفیه‌خانه محلی کشور گفت: مدیریت شهری مشهد با به‌کارگیری بخش خصوصی در ایجاد تصفیه خانه هوشمند محلی اقدامی بسیار ارزشمند است چراکه فاضلاب شهری با هزاران آلودگی و معضل را به یک سرمایه ارزشمند تبدیل می‌کند.
    اقدامات مدیریت شهری مشهد در زمینه تامین آب فضای سبز شهر ارزشمند است

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی عصر امروز و در حاشیه بازدید از نخستین تصفیه خانه محلی کشور و همچنین مجموعه درحال احداث «گردشگری طرق» اظهارکرد: اکثر شهرهای ما در کنار رودخانه ها ایجاد شده و رودخانه‌ها یکی از نقاط جذاب شهر بوده که مایه حیات بوده است.

    وی با بیان اینکه اغلب رودخانه‌ها امروز به مسیر عبور فاضلاب و مرکز آلودگی تبدیل شده است، افزود: در شورای شهر شهرسازی مطرح شد که چگونه رودخانه‌ها را به ثروت شهرها تبدیل کنیم؛ کشف‌رود نمونه این رودخانه‌هاست که در شهر مشهد واقع شده است.

    وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: اولین بحث در خصوص بازگشت رودخانه به شهر موضوع چگونگی سازماندهی فاضلاب است؛ اقدام مدیریت شهری مشهد با به‌کارگیری بخش خصوصی در ایجاد تصفیه خانه هوشمند محلی اقدامی بسیار ارزشمند است چراکه فاضلاب شهری با هزاران آلودگی و معضل را به یک سرمایه ارزشمند تبدیل می‌کند.

    آخوندی با بیان اینکه آب خروجی از این تصفیه‌خانه میتواند مجدد به شهر بازگردد و آب مورد نیاز برای فضای سبز شهری را تامین می‌کند، گفت: این تصفیه‌خانه‌ها باید با طرح های جامع و تفصیلی شهری دیده شود.

    وی در ادامه با اشاره به وجود اسکان‌های غیررسمی در حاشیه رودخانه‌ها و شکلگیری محیط‌هایی با کیفیت پایین زندگی، تصریح کرد: یکی از محورهایی که باید در دستور کار اصلی بازآفرینی قرارگیرد مقوله رودخانه های شهری است که مدیریت شهری مشهد برای این موضع اقدام شایان توجهی انجام داده است.

    تعداد بازدید: 31
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد