•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 43
    کد: 159398
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۰۵

    شکست حصر آبادان، تبلور اتحاد ملی
    محمدرضا حیدری

    تردیدی ندارم که امروز هم چنان‌که شاهدیم، همراهی و همسازی خالصانه نیروهای نظامی ما، کیان کشور خواهد داشت. عزیزمان را از هرگونه گزند اهریمنان مصون نگاه خواهد داشت.
    شکست حصر آبادان، تبلور اتحاد ملی

    «حصر آبادان باید شکسته شود»، پیام تاریخی و ماندگار بنیان‌گذار انقلاب که شاه‌کلید تمام انسجام، همسازی و هماهنگی‌ها برای رسیدن به یک مطلوب ملی شد. آن‌روزها هر کسی از قوم، مذهب، زبان، جناح سیاسی و طبقه‌ای، دست در دست هم، برای رسش به این غایت بزرگ پای به میدان نهاد. برای نخستین‌بار شاهد همکاری وسیع و انسجامی بی‌مانند در میان نیروهای نظامی ایران اعم از سپاه، ارتش و نیروهای مردمی بودیم.
    وحدت کلمه و باور ملی ما به پیروزی، زمینه‌ساز یکی از بزرگ‌ترین و غرورآمیزترین پیروزی‌های تاریخمان شد و آبادان که چونان فرزندی جدا افتاده از دامان مام میهن، همه‌مان‌ را نگران کرده بود، دوباره به آغوشمان بازگشت و پازل پیکره ایران عزیزمان را دوباره تکمیل کرد.
    تقویت اعتمادبه‌نفس رزمندگان، خدشه‌دار شدن و فرو ریختن هیمنه دشمن و از همه مهم‌تر شتاب گرفتن حرکت در مسیر انسجام ملی از مهم‌ترین دستاوردهایی بود که می‌توان برای این توفیق بزرگ ملی برشمرد. این پیروزی آن‌چنان امید و انگیزه‌ای در روح و جان صفوف نیروهای کشورمان ایجاد کرد که رد پای روحیه پیروزی «شکست حصر آبادان» در بسیاری از عملیات‌های بعدی پیدا بود.
    ضمن یاد کردن از نقش پررنگ فرماندهان و رزمندگان دلاور خراسانی نیروی زمینی ارتش در این عملیات غرورآفرین، سالروز فرا رسیدن این رویداد مهم را گرامی می‌دارم. تردیدی ندارم که امروز هم چنان‌که شاهدیم، همراهی و همسازی خالصانه نیروهای نظامی ما، کیان کشور خواهد داشت. عزیزمان را از هرگونه گزند اهریمنان مصون نگاه خواهد داشت.

    *رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس


     

    کلید واژه ها: حصر آبادان - دفاع مقدس -
    تعداد بازدید: 43
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد