• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 52
   کد: 158617
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
   رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد ضمن ارائه گزارش از نشست سالانه متروپلیس 2018:

   برقراری ارتباط شهرداری‌ها با جهان یک ضرورت است

   رئیس کمیسیون اقتصادی، ‌سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امروز که برخی از کشورها به دنبال محدودیت علیه کشور ما هستند، برقراری ارتباط شهرداری‌ها یک ضرورت است زیرا ایران را به جهان معرفی کرده و توانمندی‌های شهرها و کشور را نیز ارائه می‌دهد.
   برقراری ارتباط شهرداری‌ها با جهان یک ضرورت است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، احمد نوروزی در ارتباط با سفر 4 روزه اخیر خود برای شرکت در نشست سالانه مترو پلیس 2018 در شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی اظهار کرد: مترو پلیس مجمعی متشکل از شهرداری‌های کلان‌شهرهای جهان با جمعیتی بیش از یک‌میلیون نفر است که در این نشست تجارب خود را به اشتراک می‌گذرانند.
   وی افزود: در این مجمع کارگروه‌های متعدد تخصصی تشکیل می‌شود، موضوعات مختلف شهرداری‌ها و همچنین مطالعات دانشگاه‌ها در آنجا ارائه می‌شود. با توجه به اینکه شهرداری‌ها در کلان‌شهرهای جهان متولی بسیاری از امور هستند مطالب بسیار گسترده‌ای در این کارگروه‌ها ارائه می‌شود اما متأسفانه در ایران مدیریت واحد شهری نداریم و اختیارات شهرداری‌ها بسیار محدود است.
   نوروزی بابیان اینکه در این نشست از شهرهای تهران، کرج و شیراز نیز حضور داشتند، بیان کرد: از شهر مشهد دو عضو شورای اسلامی شهر (احمد نوروزی - شهناز رمارم) و یک نفر از کارشناسان روابط بین‌الملل شهرداری حضور داشتند که به نظر من باید از این اجلاس استفاده بهتری شود و مدیران شهری از تجارب آن بهره‌مند شوند زیرا این‌گونه نشست‌ها دارای بازدهی اقتصادی است به این معنا که با استفاده از تجارب جلوی بسیاری از اشتباهات را گرفته و هزینه‌ها را به‌شدت کاهش می‌دهد.
   رئیس کمیسیون اقتصادی، ‌سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد بابیان اینکه استفاده از تجارب و مشورت با دیگران در بیانات معصومین ما توصیه‌شده است، گفت: ما می‌توانم با حداقل هزینه از تجارب کشورهای مختلف جهان استفاده کنیم اگرچه به نظر من شهرداری‌های ایران به دلیل عدم سرمایه‌گذاری‌های لازم در این حوزه نتوانستند از تجربیات مفید جهان استفاده کنند.
   وی در ارتباط با تجربیات خود در این سفر بیان کرد: یکی از موارد مشارکت مردم در تمام امور به‌ویژه امور مربوط به آن‌ها بود و تجربیات بسیار مفیدی از سوی شهرداری‌های جهان در این حوزه ارائه شد از طرفی اقدامات و تجربیات بسیار خوبی در حوزه حاشیه‌نشینی، کاهش فقر و معضلات اجتماعی داشتند.
   نوروزی بابیان اینکه یکی از مسائل مهم مشهد افزایش ماندگاری زائر است، گفت: ما برای افزایش ماندگاری زائر باید به دنبال برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت زائران باشیم که برای نمونه در شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی دهکده‌های کوچکی برای آشنایی قبیله‌های آفریقایی راه‌اندازی شده است که ما نیز می‌توانیم در آینده از این ایده برای معرفی فرهنگ اقوام ایرانی استفاده کنیم.
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد در ارتباط با هزینه این نشست‌ها اظهار کرد: هزینه سفرهای خارجی یک شهرداری در طی یک سال از برگزاری یک اردوی تدارکاتی یک تیم فوتبال کمتر است درحالی‌که می‌توان از تجارب این نشست‌ها برای بهره‌مندی مردم استفاده کرد.
    

   تعداد بازدید: 52
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 352    بازدید کنندگان دیروز: 2609    کل بازدید ها : 4,042,608
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد