• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 52
   کد: 158609
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
   استاد دانشگاه شهید بهشتی خواستار شد:

   اهتمام برای ساخت پارک گفتگو توسط شورای اسلامی شهر مشهد

   استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: یکی از مهم ترین مشکلات پیش روی شهرهای زیارتی مبحث کمبود فضای عمومی در این شهرهاست که شورای شهر مشهد نیز می تواند برای توسعه فضاهای عمومی این کلانشهر مذهبی گام بردارد و در این راستا توصیه می شود این شورا برای ساخت یک پارک گفتگو و نقد و بررسی اهتمام ورزد.
   اهتمام برای ساخت پارک گفتگو توسط شورای اسلامی شهر مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، دکتر سید محمد قاری سید فاطمی در دومین همایش منشور حقوق شهر نشینی با موضوع حقوق شهر نشینی، مبانی فقهی و ظرفیت‌های حقوقی که در محل تالار شهر برگزار شد، اظهارکمرد: برای انجام یک حرکت اجتماعی به یک وفاق اجتماعی نیاز است و باید این وفاق در بخش های مختلف جامعه به وجود بیاید.

   وی با بیان این که در شهرهای زیارتی، فضاهای عمومی بسیار نحیف و ضعیف هستند، افزود: کمبود این فضاها باعث ایجاد آسیب هایی همچون بروز شکاف بالای اجتماعی خواهد شد.

   این حقوقدان که محور صحبتش در خصوص آسیب شناسی حقوق شهروندی در شهرهای زیارتی بود، ادامه داد: در همین راستا شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد باید به این موضوع نیز ورود کنند و در جهت احقاق حقوق شهروندی مردم این شهر برای توسعه فضاهای عمومی شهر گام های جدی بردارند.

   وی تاکید کرد: فضای عمومی، بستر گفتگوی بین الاذهانی را به وجود می آورد و زمینه هم اندیشی و هم فکری بیشتر شهروندان را در پی خواهد داشت.

   تعداد بازدید: 52
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 170    بازدید کنندگان دیروز: 2609    کل بازدید ها : 4,042,426
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد