• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 43
   کد: 158608
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
   مشاور حقوقی شهردار مشهد:

   مدیریت شهری به دنبال حقوق شهرنشینی کاربردی است

   مشاور حقوقی شهردار مشهد گفت: یکی از مهم ترین خواسته های شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، تدوین منشوری کاربردی از حقوق شهروندی است و در این زمینه باید دقت نظر بالایی از سوی کارشناسان و دست اندرکاران این منشور دیده شود.
   مدیریت شهری به دنبال حقوق شهرنشینی کاربردی است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، عباس شیخ الاسلامی در دومین همایش منشور حقوق شهر نشینی که با موضوع حقوق شهر نشینی، مبانی فقهی و ظرفیت‌های حقوقی در محل تالار شهر برگزار شد، اظهارکرد: داشتن مبانی فقهی و حقوقی قوی و پرهیز از آرمان گرایی از اصول تدوین منشور حقوق شهرنشینی است.

   وی با تاکید بر این که برگزاری این نشست‌ها موجب تدوین منشوری قوی تر خواهد شد که در این راستا علاوه بر اساتید و نخبگان مشهدی از اساتید و نخبگان همه کشور نیز استفاده می شود، ادامه داد: تدوین منشور حقوق شهرنشینی تا 4 ماه آینده پایان خواهد یافت و در مراحل بعدی این منشور به روزرسانی و تکمیل می شود.

   مشاور حقوقی شهردار مشهد اضافه کرد: رئیس شورا و شهردار در جلسات مختلف، تاکید کرده اند که ما کار تئوری نمی‌خواهیم بلکه می‌خواهیم منشور حقوق شهرنشینی جنبه اجرایی داشته و در مشهد اجرایی شود.

   وی ادامه داد: در همین راستا ما نیز از مباحث نظری گذر کرده و در این مرحله وارد فاز اجرایی منشور می‌شویم تا شاهد اجرایی شده منشور حقوق شهرنشینی در همین دوره مدیریت شهری باشیم.

   شیخ‌الاسلامی متذکرشد: دبیرخانه منشور حقوق شهرنشینی هر هفته تشکیل جلسه می‌دهد که تاکنون بیش از 15 جلسه در این خصوص برگزار شده است و تیمی، سیاستگذاری این موضوع را بر عهده دارند.

   وی ابرازداشت: توقع داریم از ظرفیت قوانین موجود استفاده شود زیرا کمبود قوانین نداریم و بسیاری از مردم از قوانین موجود مطلع نیستند.

   مشاور حقوقی شهردار مشهد متذکرشد: شورای شهر نیز وعده داده است تا این منشور را در صورت نیاز تصویب کند زیرا شورا را شورای شهر می‌دانیم نه مربوط به شهرداری و مصوباتش در همه شهر لازم‌الاجراست.

   وی با تاکید بر این که بحث عدالت و انصاف موضوع دیگری است که باید در این منشور به آن پرداخته شود، بیان کرد: در طرح‌های تفصیلی شهر مشهد معمولا این عدالت رعایت نشده است، مثلا یک سمت یک خیابان تراکم کم و سمت دیگرش تراکم زیاد است و این مخالف با عدالت و انصاف است.

   تعداد بازدید: 43
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 295    بازدید کنندگان دیروز: 2609    کل بازدید ها : 4,042,551
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد