• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 47
   کد: 158607
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد خبر داد:

   استفاده از ظرفیت تمامی رشته ها در تدوین منشور حقوق شهرنشینی

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد از استفاده ظرفیت تمامی رشته ها در تدوین حقوق شهرنشینی خبر داد و گفت: یکی از ویژگی های حقوق شهروندی و شهرنشینی، چند رشته ای بودن آن است و در همین راستا می توان از ظرفیت بسیاری از رشته ها همانند شهرسازی و معماری، برنامه ریزی و عمران استفاده کرد.
   استفاده از ظرفیت تمامی رشته ها در تدوین منشور حقوق شهرنشینی

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سید محسن حسینی پویا در دومین همایش منشور حقوق شهر نشینی با موضوع حقوق شهر نشینی، مبانی فقهی و ظرفیت‌های حقوقی که در محل تالار شهر برگزار شد، با بیان این که در منشور حقوق شهر نشینی، بدنبال ایجاد تعادل بین تکالیف و حقوق شهروندان هستیم، اظهارکرد: حق آب و هوای سالم، مشارکت اجتماعی و برخورداری از امکانات شهری از جمله حقوق شهروندی است و در مقابل همین موضوعات برای شهروندان تکالیفی را نیز ایجاد می کند.


   وی با بیان این که کمیسیون حقوقی شورای شهر و شهرداری مشهد، تدوین منشور حقوق شهرنشینی را در دستور کار قرار داده‌اند که برگزاری چنین همایش‌هایی برای غنا بخشیدن بیشتر به این منشور مفید است، تصریح کرد: مدیریت شهری پنجم با ورود به این موضوع مهم، گامی جدی را برای احقاق حقوق شهروندان برداشته است و آن را باید به فال نیک گرفت.

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد با اشاره به تقارن برگزاری این همایش با ایام محرم متذکرشد: پیام عاشورا و مبنای قیام امام حسین(ع) این بود که یک شهروند بدون مسئولیت به یک شهروند مسئول تبدیل شود و در مقابل جامعه احساس مسئولیت کند.

   وی با ابرازامیدواری نسبت به این که بتوانیم مشهد را به عنوان شهری جلودار و پیشگام در حقوق شهروندی و شهرنشینی داشته باشیم، بیان کرد: فلسفه قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر بود و حقوق شهروندی نیز غیر از این نیست و باید در ساختن جامعه همه مشارکت فعال داشته باشند.

   حسینی پویا با تاکید بر این که مردم حق دارند بدانند بودجه شهرداری چقدر است و چگونه هزینه می‌شود و در مقابل هم باید عوارض خود را به موقع پرداخت نماید، یادآورشد: این منشور به تکالیف و وظایف شهرداری و دستگاه‌ها و همچنین حقوق این سازمان‌ها در مقابل مردم و همینطور حقوق و تکالیف مردم در مقابل شهر و شهرداری اشاره می‌کند.

   تعداد بازدید: 47
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 251    بازدید کنندگان دیروز: 2609    کل بازدید ها : 4,042,507
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد