•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 73
    کد: 156295
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
    رئیس شورای شهر مشهد در مراسم تکریم و معارفه فرماندار مشهدمقدس:

    مسئولیت‌پذیری و حضور مسئولان در میان مردم نیاز امروز جامعه ماست/ هر اقدامی برای تخریب دولت خلاف انصاف است

    رئیس شورای شهر مشهد در مراسم تکریم و معارفه فرماندار مشهدمقدس گفت: پذیرش مسئولیت، در کنار مردم بودن و تنها نگذاشتن ایشان کار سخت و بزرگی بوده و نیاز امروز جامعه است.
    مسئولیت‌پذیری و حضور مسئولان در میان مردم نیاز امروز جامعه ماست/ هر اقدامی برای تخریب دولت خلاف انصاف است

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در مراسم تکریم و معارفه معاون استاندار و فرماندار مشهدمقدس، ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌ها و خدمت خالصانه «رحیم نوروزیان» در سمت فرماندار شهرستان مشهد و آرزوی توفیق برای ایشان در جایگاه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، اظهارکرد: سرپرست فرمانداری (حیدر خوش‌‎نیت) نیز در زمان فعالیت بعنوان معاونت سیاسی در کنار سایر معاونت‎‌های فرمانداری، تلاش های وافری داشتند که قدردان آنها هستیم.

    حیدری با اشاره به تعاملات نزدیک مدیریت شهری پنجم شهر مشهد با فرمانداری طی یک سال اخیر، به تشریح ویژگی های شخصیتی فرماندار اسبق پرداخت و گفت: مهمترین این خصلت‌ها، دفاع از حقوق و کرامت مردم است؛ مصداق این رفتار را در انتخابات سال گذشته مشاهده کردیم که از آراء مردم به خوبی صیانت و انتخاباتی رقابتی و با مشارکت پرشور با کمترین عیب و نقص برگزار شد.
     
    وی خاطرنشان کرد: هر انتخاباتی یک جریان پیروز دارد و با اطلاعات و داده‌هایی که در دوره انتخابات به سطح افکار عمومی رسید، آقای نوروزیان با قاطعیت و پذیرش قانون، با بازشماری آراء نشان داد که کار دولت و نماینده عالی آن با دقت انجام شده است؛ مقام معظم رهبری فرمودند که آراء حق‌الناس است و فرمانداری به بهترین شکل ممکن از رای مردم صیانت کرد.
     
    حیدری در ادامه از تلاش نوروزیان برای ارتقاء جایگاه دولت بعنوان نهادی حاکمیتی و برگرفته از رای مردم گفت و افزود: طبق قانون اساسی و آنچه از آموزه های نظام و انقلاب برداشت می‌شود، دولت، مدار حاکمیت در جامعه است و همه مجموعه‌ها با کمک یکدیگر و با محوریت دولت و نماینده عالی آن شهر را اداره می‌کنند.
     
    رئیس شورای شهر مشهد گفت: استقرار دولت در جایگاه واقعی خود و ایفا کردن مناسب نقش، نکته مهمی است که آقای نوروزیان در زمان تصدیگری فرمانداری مشهد، موجبات ارتقاء این جایگاه را فراهم آورد.
     
    حیدری با بیان اینکه مشهد از ظرفیت های بسیاری برخوردار است ولی به صورت جزیره‌ای و پراکنده فعالیت می‌کنند، اظهارکرد: فرماندار اسبق مشهد نقش بسزایی در ایجاد هم‌افزایی میان دستگاه های اجرایی ایفا کرد؛ شفافیت، پاسخگویی و قاطعیت بعنوان نماینده عالی دولت بعنوان یکی از محورهای شاخص در حوزه مسئولیتی آقای نوروزیان بود و این رویکردها در تداوم جایگاه مسئولیتی جدیدی ایشان (معاونت امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی) می‌تواند بسیار تاثیرگذار و کمک‌کننده باشد.
     
    وی تصریح کرد: امیدواریم این رویکرد و نگاه در فرمانداری مشهد تداوم داشته باشد؛ اقدام آقای «احمدعلی موهبتی» مبنی‌بر قبول نمودن سمت فرمانداری مشهد در شرایط کنونی بسیار ارزشمند است و برای ایشان آرزوی توفیق داریم.
     
    حیدری با بیان اینکه کشور با تهدیدات سیاسی، امنیتی و اقتصادی قدرت های بزرگ و متاسفانه برخی فرصت‌طلبان داخلی مواجه است که امید و اعتماد مردم را نشانه گرفته‌اند، گفت: پذیرش مسئولیت، در کنار مردم بودن و تنها نگذاشتن ایشان کار سخت و بزرگی است و انسان های منفعتگرا به دنبال این هستند که در این شرایط بحرانی خود را از پذیرش مسئولیت دور نمایند.
     
    وی مسائل و مشکلات امروز جامعه را محصول مدیریت چند دهه مدیریت کشور دانست که همه مسئولان در قبال آن باید پاسخگو باشند و افزود: مردم افرادی که در این شرایط مسئولیت‌ می‌پذیرند را عزیز خواهند شمرد و نه کسانی که مسئولیت را برگردن دیگر می‌اندازند؛ انسان‌هایی که همراه و همسوی با مردم هستند از خاطره ایشان نخواهند رفت و همه ما به میزان نقش و اختیارات خود باید مسئولیت پذیر باشیم.
     
    حیدری با تاکید بر لزوم حضور مسئولان در میان مردم و پیگیری مطالبات ایشان، گفت: در شورای شهر مشهد بعنوان نمایندگان مردم رنج و سختی آنها را انکار نمیکنیم؛ در همین راستا، طرح فضیلت شنیدن با رویکرد اجتماع محوری در فضای مدیریت شهری شکل گرفته تا ارتباط با اقشار مختلف تعمیق یابد.
     
    وی با بیان اینکه یکی از مشخصه های اصلی فرماندار اسبق مشهد حضور در کنار مردم بود، اظهارکرد: اخیرا شاهد اقدام ارزشمند فرمانده سپاه امام‌رضا(ع) بودیم که در جمع مردم حضور یافتند و پای صحبت های آنها نشستند؛ حضور مدیران و فرماندهان ایشان در بطن جامعه آرام‌بخش مردم است.
     
    رئیس شورای شهر مشهد در ادامه افزود: در شرایط موجود مردم، نخبگان و مدیران بعنوان اضلاع یک مثلث برای برون‌رفت از شرایط موجود باید همکاری و انسجام بی‌بدیلی از خود نشان دهند؛ تمامی مصلحان و نخبگان جامعه باید نقش واسطی ایفا و بعنوان ناظرین بر مدیران اجرایی نقش آفرینی کنند.
     
    حیدری با بیان اینکه هرگونه اقدامات و حرکات تخرییی برای دولت و بار مسئولیت را به دولت محول کردن خلاف انصاف است، تصریح کرد: دولت و مجموعه کارگزارانش قطعا ایرادات و نقایص و ضعف هایی دارند ولی این شرایط به حل بحران کمک نمی‌کند بلکه باید در کنار هم و با انسجام، همدلی و تعامل این امید و اعتماد را به مردم بدهیم که نارسایی‌ها با اتحاد و همبستگی قابل حل است.
     
    وی در پایان گفت: تمامی اعضای شورای شهر در تداوم ارتباط با مردم از این هفته ارتباط گسترده تری با شهروندان برقرار خواهند کرد و از همه مدیران دعوت می‌کنیم که با برنامه مشخص به سراغ کانون های اجتماعی و فرهنگی مردم برویم و در تعامل با ایشان درصدد حل مشکلات برآییم.
    تعداد بازدید: 73
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد