•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 101
    کد: 156091
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۵/۰۹
    رئیس شورای شهر مشهد در بازدید از فرهنگسراهای سطح شهر:

    سیاست‌ها و رویه های حاکم برفرهنگسراها نیازمند تجدیدنظر است

    رئیس شورای شهر مشهد در بازدید از فرهنگسراهای سطح شهر گفت: سیاست‌ها و رویه های حاکم برفرهنگسراها نیازمند تجدیدنظر بوده و خلاء فعالیت های فرهنگی و هنری در برنامه های آموزشی اعم از تئاتر، موسیقی و ... احساس می‌شود.
    سیاست‌ها و رویه های حاکم برفرهنگسراها نیازمند تجدیدنظر است
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در حاشیه بازدید سرزده خود از برخی فرهنگسراهای سطح شهر به ارزیابی عملکرد این مجموعه‌ها پرداخت و اظهارکرد: فرهنگسراها کانون و محور فعالیت های فرهنگی مناطق شهرداری هستند و به طور طبیعی باید از شرایط مناسبی برای جذب مخاطبین برخوردار باشند.
     
    وی با بیان اینکه بسیاری از فرهنگسراهای سطح شهر از نیازهای اولیه خود برخوردار نیستند، گفت: سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد باید در اسرع وقت به این نیازها رسیدگی کند.
     
    حیدری خاطرنشان کرد: در بازدیدهایی که انجام شده به این جمع بندی رسیدیم که شورای شهر باید در جهت اصلاح بودجه سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری گام بردارد و بخشی از اعتبارات برای تجهیز فرهنگسراها اختصاص یابد.
     
    رئیس شورای شهر مشهد فرهنگسراها را بعنوان نقطه آغاز تعامل و ارتباط مدیریت شهری با جوانان، نوجوانان و شهروندان دانست و افزود: برنامه های فرهنگی و دوره های آموزشی باید متناسب با نیازهای مخاطبین باشد؛ حضور دختران و پسران جوان شهر در این فرهنگسراها بسیار کمرنگ بوده و این امر ریشه در عدم پاسخگویی و تدوین برنامه های متناسب با نیازهای این قشر از جامعه است.
     
    حیدری با اشاره به اینکه سیاست‌ها و رویه های حاکم بر فرهنگسراها نیازمند تجدیدنظر است، تصریح کرد: توسعه فضای داخلی فرهنگسراها باید در اولویت قرار گیرد؛ سازمان فرهنگی و اجتماعی تمرکز خود را از اجرا و برگزاری برنامه‌های مناسبتی هزینه‌بر، به سمت توسعه فرهنگسراها معطوف کند چراکه کارکرد بیشتری برای شهر و محیط شهری دارد.
     
    وی تصریح کرد: نتایج این بازدیدها در کمیسیون فرهنگی شورا منعکس و بررسی خواهد شد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم برای تجهیز و تهیه امکانات مورد نیاز فراهم شود.
     
    حیدری گفت: بعنوان مثال چندسالی است که هیچگونه کتاب جدیدی به کتابخانه های فرهنگسراها تزریق نشده و روزنامه‌ها و جراید توزیع نمی‌شوند که این موارد ایراد بزرگی در زمینه جذب مخاطب محسوب می‌گردد؛ فرهنگسراها باید به کانونی برای حضور اقشار مختلف شهروندان علاقه‌مند به فعالیت های فرهنگی، علمی و هنری تبدیل شود.
     
    وی با اشاره به خلاء فعالیت های هنری در برنامه های آموزشی اعم از تئاتر، موسیقی، فیلم و ... در فرهنگسراها، اظهارکرد: در این زمینه می‌توان از ظرفیت های سازمان فنی و حرفه‌ای، اداره فرهنگ و ارشاد، سازمان های مردم‌نهاد و ... بهره ببرد.
     
    حیدری در بخش پایانی تصریح کرد: اگر این نقایص برطرف شود، فرهنگسراها میتوانند به کانونی مطمئن، سالم و تاثیرگذار در فضای فرهنگی شهر تبدیل شود.

      

    تعداد بازدید: 101
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد