•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 57
    کد: 156022
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
    عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد در برنامه رادیویی «شهر بهشت»:

    ناکارآمدی و سهل انگاری در تدوین برنامه‌ها، علت بدهی های مدیریت شهری

    عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد در برنامه رادیویی «شهر بهشت» گفت: بدهی های شهرداری‌ها تنها مربوط به عدم تحقق منابع مالی نیست و بخشی از آن نیز ناشی از ناکارآمدی و سهل انگاری در تدوین برنامه‌هاست.
     ناکارآمدی و سهل انگاری در تدوین برنامه‌ها، علت بدهی های مدیریت شهری
    به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدحسین ودیعی در گفتگو با برنامه زنده رادیویی شهر بهشت با بیان اینکه از سال 1370 بحث خودگردانی شهرداری‌ها مطرح شده و پس از آن مقرر شد تا منابع مورد نیاز برای فعالیت های روزمره و جاری شهری و فعالیت های عمرانی خود را از محل عوارض و دیگر منابع تعریف شده در قانون تامین نمایند، اظهارکرد: منابع و مصارف مدیریت شهری براساس بودجه سالانه و برنامه های درازمدت تعریف شده است و زمانی که منابع مورد نیاز و تعریف شده محقق نشود، بدهکاری در پی خواهد داشت.
     
    وی افزود: برخی هزینه های شهری اجتناب‌ناپذیر هستند که نمی‌توانیم از آنها کم کنیم و از سوی دیگر منابع آن نیز تامین نمی‌شود؛ برخی از این بدهی‎ها مشمول بهره های بانکی نیز می‌گردد که از این رو، هر روزه به این میزان بدهی افزایش می‌یابد.
     
    ودیعی تصریح کرد: بدهی های شهرداری‌ها تنها مربوط به عدم تحقق منابع مالی نیست و بخشی از آن نیز ناشی از ناکارآمدی و سهل انگاری در تدوین برنامه‌هاست.
     
    «شورای اجتماعی محلات» موضوع دیگری بود که در این برنامه مطرح شد و عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد در این خصوص گفت: موضوع «شهروندمحوری» یکی از آرمان‌ها و چشم‌اندازهای مورد تاکید شورای پنجم است و شهروندان باید بتوانند در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری های شهری نقش‌آفرینی کنند؛ راهکارهای مختلفی نیز برای تحقق این مهم دیده شده که یکی از آنها شورای اجتماعی محلات است.
     
    ودیعی خاطرنشان کرد: لایحه شوراهای اجتماعی محلات در کمیسیون های شورا مطرح است و مقرر شده ساختار کنونی آن با تغییرات و بازآفرینی هایی همراه شود؛ شهروندان اختیار دارند در حوزه مسائل مدیریت شهری محله خود ابراز نظر کرده و آن را به شهرداری انتقال دهند. در همین راستا 5 درصد بودجه عمرانی مناطق به تصمیمات شورای اجتماعی محلات اختصاص یافته است.
     
    نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهد با بیان اینکه شهروندان از راه های مختلفی می‌توانند نظرات خود را به مدیریت شهری منتقل نمایند، اظهارکرد: برنامه عملیاتی 1400-1397 شهرداری به تفکیک موضوعات تخصصی به کمیسیون های مربوطه ارجاع شده و سپس در کمیسیون تلفیق بررسی خواهد شد.
     
    ودیعی در ادامه جذب سرمایه‌گذار و توسعه سرمایه‌گذاری را بعنوان یک راهبرد اساسی برای برون‌رفت جامعه از بسیاری معضلات و مشکلات مطرح کرد و گفت: سرمایه‌گذاری با درنظر گرفتن مشوق و تسهیل‌ شرایط برای سرمایه‌گذاران محقق می‌شود؛ مدیریت شهری در حوزه تسهیل شرایط نقش کوچکی ایفا می‌کند و بخش های دیگر همچون مسائل اقتصادی کلان جامعه و ارتباط با دنیای خارج نقش بسزایی ایفا می‌کنند.

    ودیعی کوتاه کردن زمان انتظار سرمایه‌گذاران و فرآیندهای سرمایه‌گذاری را امری حائز اهمیت و مورد توجه مدیریت شهری دانست و گفت: 27 پروژه بزرگ سرمایه‌گذاری شهر که سالها متوقف بوده به صورت موردی در کمیسیون مربوطه بررسی شده و تا به امروز حدود 7 الی 8 پروژه فعالیت خود را از سرگرفته‌اند. 

    تعداد بازدید: 57
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد