• دوشنبه،27 خرداد 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 72
   کد: 153208
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
   به همت شهرداری مشهد و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری؛

   نماز عید فطر پس از 50 سال در بنای تاریخی «مصلی» برگزار می‌شود

   رئیس شورای شهر مشهدمقدس گفت: به همت شهرداری مشهد و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، پس از حدود 50 سال نماز عید فطر در بنای تاریخی-فرهنگی «مصلی» برگزار می‌شود.
   نماز عید فطر پس از 50 سال در بنای تاریخی «مصلی» برگزار می‌شود
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، به همت شهرداری منطقه 6 مشهد و سازمان میراث فرهنیگ استان، برنامه فرهنگی «آوای غدیر» همزمان با ماه مبارک رمضان، در مجموعه تاریخی مصلی در حال برگزاری است.
    
   محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد با حضور در این برنامه، ضمن تشکر از شهرداری منطقه 6 و مجموعه تاریخی-فرهنگی مصلی برای برگزاری این برنامه مشترک در ایام ماه مبارک رمضان، اظهارکرد: سازمان میراث فرهنگی بعنوان مجموعه‌ای که میراث‌دار بناهای تاریخی و فرهنگی شهر است، از ظرفیت های بالایی برخوردار بوده و در کنار آن، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری نیز توانمندی‌هایی دارد که با هم‌افزایی و همکاری این دو مجموعه می‌توان از مکان های اینچنینی به نحو مطلوب استفاده کرد.
    
   وی افزود: شورای پنجم و مجموعه مدیریت شهری شهر مشهد از روزهای آغازین فعالیت خود اعلام کرده که در جهت توسعه فضای فرهنگی شهر و به ویژه دو عنصر غنی هویت بخشی و تقویت عناصر هویتی شهر، آماده هرگونه همکاری با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان است؛ این همکاری در آرامگاه فردوسی آغاز شده و کار مشترکی در حال اجراست.
    
   حیدری با بیان اینکه این همکاری به تمامی بناهای تاریخی سطح شهر قابل تعمیم است، تصریح کرد: امیدواریم در قالب اجرای برنامه‌ها، کارهای فرهنگی عمومی و اقدامات مشترک تبلیغی بتوان این ظرفیت را در جهت استفاده مطلوب زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی فراهم آوریم.
    
   وی افزود: با هماهنگی های شهرداری و سازمان میراث فرهنگی پس از حدود 50 سال شاهد برپایی مجدد نماز باشکوه عید فطر در بنای تاریخی مصلی خواهیم بود؛ اقدام بسیار ارزشمندی است به گونه‌ای که پس از سالها شاهد حضور مجدد مردم در این فضای تاریخی و مذهبی هستیم.
    
   رئیس شورای شهر مشهد با تاکید بر اهمیت مستمر بودن برپایی چنین برنامه‌هایی در بنای مصلی، اظهارکرد: این بنا باید مکانی فرهنگی و مکانی برای حضور علاقه‌مندان تاریخ و فرهنگ کهن ایرانی تبدیل شود؛ برنامه هایی همچون ایجاد موزه، نمایش آثار صنایع دستی و کارهای هنری اقدامات شایانی هستند که برای اجرا در این بنای تاریخی درنظر گرفته است.
    
   حیدری در ادامه به رویکردهای حمایتی شورا در جهت تقویت حوزه میراثی و بناهای تاریخی شهر اشاره کرد و گفت: در بودجه سال 97 شهرداری اعتباری در خصوص تقویت و حفظ بناهای تاریخی پیش‌بینی شده و در قالب تفاهم‌نامه های مختلف نیز می‌توان در این جهت گام برداشت؛ به تناسب ظرفیت های پیش‌بینی شده، همکاری های میان مدیریت شهری و سازمان میراث فرهنگی ادامه پیدا خواهد کرد.
   تعداد بازدید: 72
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1712    بازدید کنندگان دیروز: 2747    کل بازدید ها : 4,173,686
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد