• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 51
   کد: 153207
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
   رئیس شورای شهر مشهد در نشست با فعالان ورزشی استان تاکید کرد؛

   حضور و بهره‌گیری از پیشکسوتان ورزشی در عرصه های اجتماعی تقویت شود

   رئیس شورای شهر مشهد در نشست با فعالان ورزشی استان خراسان بر تقویت حضور و بهره‌گیری از پیشکسوتان ورزشی در عرصه های اجتماعی تاکید کرد.
   حضور و بهره‌گیری از پیشکسوتان ورزشی در عرصه های اجتماعی تقویت شود
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در نشست هم‌اندیشی جمعی از اعضای شورا با مدیرکل ورزش و جوانان استان و برخی فعالان حوزه ورزشی بخش های مختلف، اظهارکرد: مجموعه مدیریت شهری درصدد است تا تصمیمات مربوط به حوزه تربیت بدنی و ورزش خود را برمبنای خرد جمعی، منطق و عقلانیت اتخاذ کند؛ در این خصوص برگزاری نشست های مختلفی با بزرگان، پیشکسوتان عرصه ورزش و افرادی که در تعامل با محیط علمی و دانشگاهی هستند، در دستورکار قرار گرفته است.
    
   وی با بیان اینکه محوریت اصلی فعالیت های مجموعه مدیریت شهری در حوزه ورزش، برپایه ورزش همگانی است، گفت: از سوی دیگر با انتظارات و مطالبات فزاینده‌ای از سوی بخش های مختلف روبرو هستیم؛ در تمامی زمینه‌ها وقتی از حوزه های دولتی ناامید می‌شوند، به شهرداری مراجعه می‌کنند و توقعات و انتظاراتی دارند که بخش عمده آنها مربوط به مسائل مالی و اقتصادی است.
    
   حیدری با تاکید بر لزوم جهت‌دهی و اولویت‌بندی این انتظارات، تصریح کرد: مدیریت شهری باید به حوزه‌هایی ورود پیداکند که از تاثیرگذاری بالا و توجه لازم برخوردار است؛ شورای شهر و شهرداری همانطور که پیش‌تر اعلام شده باید نقش تسهیلگر و کمک‌کننده داشته باشد.
    
   وی افزود: هیئت های ورزشی، سمن‌ها و دیگر مجموعه هایی از این دست با توجه عدم موفقیت سیستم های رسمی حوزه ورزش در انجام مناسب وظایف خود، شکل گرفتند؛ اکنون شرایط به گونه‌ای پیش آمده شهرداری باید نقش ایشان را ایفا کند، پس ظرفیت سمن‌ها چه می‌شود؟ آنها مامور به ایجاد ظرفیت هستند و شهرداری نیز باید نقش خود را ایفا نماید.
    
   رئیس شورای شهر مشهد در ادامه صحبت های خود، گفت: فضای ورزش استان نیازمند همگرایی و هم‌افزایی است و این نقش را مقامات عالی استانی باید اجرا کنند؛ در کنار این امر، زمینه و بسترهای لازم برای تشویق مشارکت بخش خصوصی و حساس کردن جامعه نسبت به ورزش نیز فراهم شود.
    
   حیدری توجه به علاقه‌مندان حوزه ورزش را امری بسیار تاثیرگذار دانست و اظهارکرد: مجمع و یا نشستی با حضور اکثریت قهرمانان، فعالان ورزشی و پیشکسوتان شهر مشهد می‌توان برگزار کرد؛ فراهم آوردن شرایط مناسبی برای حضور ایشان در عرصه های اجتماعی سبب دلگرمی و امیدواری آنها خواهد شد چرا که طی سالهای گذشته مورد بی‌مهری و غفلت مسئولان قرار گرفته‌اند.
    
   وی در پایان تصریح کرد: مدیریت شهری ظرفیت های خوبی برای تقویت بخش خصوصی در حوزه توسعه اماکن ورزشی فراهم آورده که باید از آن به شکل مناسب‌تری بهره برداری شود.
    
    
   تعداد بازدید: 51
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 489    بازدید کنندگان دیروز: 2164    کل بازدید ها : 4,044,909
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد