• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 82
   کد: 153124
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
   رئیس شورای شهر مشهد در ابتدای بیست و ششمین صحن علنی شورا:

   تمام تریبون‌ها و مجموعه های تاثیرگذار در جهت تقویت امید و اعتماد گام بردارند

   رئیس شورای شهر مشهد در سخنان آغازین بیست و ششمین صحن علنی شورا گفت: تمامی تریبون‌ها و مجموعه های تاثیرگذار باید در جهت تقویت امید و اعتماد گام بردارند.
    رئیس شورای شهر مشهد در ابتدای بیست و ششمین صحن علمی شورا:
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری صبح امروز و در آغاز بیست و ششمین صحن علنی شورا با اشاره به حضور باشکوه مردم در مراسم احیاء و همچنین روز جهانی قدس، اظهارکرد:این حضور نشان از عظمت و اراده مردم بزرگی است که به پاسداشت یاد امام علی(ع)، امام عدالت و آزادی، بار دیگر نشان دادند که به ارزش ها و شعائر دینی وفادار هستند.
    
   وی با بیان اینکه به همت والای همه دستگاه‌ها نهادها از جوانان کوچه گرد عاشق تا مومنان روزه‌دار بی‌نام‌ونشانی که در شب های ماه مبارک رمضان به یاری محرومین و نیازمندان شتافتند، درود میفرستیم، گفت: چه خوب است که در روزهای باقیمانده ماه مبارک رمضان و با پیروی از آموزه های این ماه، ارتباط خوبی با جامعه محرومین و نیازمندان داشته باشیم و از یاری آنها غفلت نکنیم.
    
   حیدری خاطرنشان کرد: امیدواریم شورای پنجم و مدیریت شهری در راستای سیاست های خود، مبنی بر توسعه عدالت محور، بتواند با ایجاد بسترهای مناسب، نابرابری‌ها را کاهش دهد و با تحرک اقتصادی و افزایش سرمایه‌گذاری در شهر، مشکلات ناشی از مسائل اقتصادی و معیشت مردم را در حد وسع و توان خود تقلیل دهد.
    
   رئیس شورای شهر مشهد در ادامه صحبت های خود به موضوعات دیگری که در فضای داخلی این روزهای کشور مطرح است، پرداخت و گفت: انسجام، وحدت و همبستگی تنها نسخه شفابخش در مقابل تهدیدها و رفتارهای منفعت‌گرایانه ابرقدرت‌ها نسبت به جمهوری اسلامی ایران است.
    
   حیدری همچنین افزود: دولت، بعنوان مظهر اراده و حاکمیت ملی، برای اینکه بتواند در دو عرصه دیپلماسی خارجی و مدیریت کشور در تقابل با این چالش‌ها موفق بیرون بیاید، نیازمند حمایت و پشتیبانی از سوی آحاد مردم و همه بخش های حاکمیتی است.
    
   وی با بیان اینکه مسائل و مشکلاتی که در ابعاد مختلف جامعه با آنها مواجهیم، ناشی از مدیریت یک دولت خاص و مشخص نیست و ریشه در مدیریت و اداره جامعه طی 4 دهه گذشته دارد، اظهارکرد: تهدیدها، تقابل‌ها، تحریم‌ها و گاهی سوء مدیریت‌ها سبب ایجاد چالش هایی شده که مقابله با آنها راهی جز انسجام، وحدت ملی و همبستگی اجتماعی ندارد.
    
   حیدری در ادامه خاطرنشان کرد: در این روزها امیدواریم و انتظارداریم همه تریبون ها و مجموعه های تاثیرگذار در جهت تقویت امید و اعتماد مردم گام بردارند و برای تقویت همبستگی و انسجام از ظرفیت های بالای نظام و انقلاب استفاده کنیم.
    
   وی با تاکید برلزوم مراقبت از عدم ورود برخی اختلاف نظرات مربوط حوزه اداره جامعه به تقابل های درون جامعه، گفت: ایام ا... هایی همچون 22 بهمن و روز جهانی قدس، مناسبت هایی که هستند که مردم فارغ از هرگونه تعلق خاطر به گروه و یا جناح سیاسی خاص در عرصه حضور پیدا کرده و پیام و مشارکت خود را اعلان می‌نمایند؛ به طور قطع پیام‌ها و شعارهایی که در تریبون های این روزها به مردم عرضه می‌شود، باید وحدت بخش و انسجام بخش باشد.
    
   حیدری افزود: اگر این تریبون‌ها به بستری برای تقابل و تخریب دولت، بعنوان مظهر حاکمیت و اراده ملی و برگفته از رای مردم، تبدیل شود، حامل پیام خوبی برای مدیران کشور و کسانی که در خط مقدم عرصه تقابل با دنیا و دیپلماسی فعالیت می‌کنند، نخواهد بود و امیدواریم اگر نقایص و ضعف هایی در این جهت وجود دارد، که در چند روز گذشته و روز قدس شاهد بودیم، با مدیریت و درایت مسئولین و دست اندرکاران دخیل در این امر، اصلاح شود.
    
   رئیس شورای شهر مشهد تصریح کرد: این روزها باید بعنوان نمادی ملی و مایه وحدت و انسجام جامعه تلقی شود تا همه اقشار مختلف جامعه با آسودگی خاطر و با عشق و علاقه به جمهوری اسلامی و کیان کشور و دفاع از ارکان نظام و انقلاب اسلامی  در این عرصه حضور پیدا کنند.
    
   حیدری در ادامه صحبت های خود به تشریح مناسبت های هفته جاری پرداخت و با اشاره به روز جهانی صنایع دستی، اظهارکرد: «صنایع دستی» یکی از ظرفیت های والایی است که در کشور و بویژه استان خراسان و مشهدمقدس داریم؛ این حوزه علاوه بر اینکه نقش بسزایی در معرفی فرهنگ و میراث جامعه ما دارد، در حوزه اشتغالزایی نیز از نقش بی‌بدیلی برخوردار است.
    
   وی اشاره‌ای هم به نقش حمایتی شهرداری در زمینه حمایت از حوزه صنایع دستی داشت و گفت: مدیریت شهری و به ویژه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری می‌تواند بستر لازم برای عرضه محصولات هنرمندان این حوزه را فراهم آورد.
    
   سالروز درگذشت استاد «حمید سبزواری»، ملقب به شاعر انقلاب، مناسبت دیگری بود که رئیس شورای شهر مشهد در سخنان آغازین بیست و ششمین جلسه علنی شورا به آن پرداخت و تصریح کرد: ایشان از مبارزین پیش از انقلاب بوده و پس از آن نیز آثار ماندگاری از خود برجای گذاشته است و یاد و خاطره این شاعر خراسان را گرامی‌ می‌داریم.
    
   حیدری در بخش پایانی صحبت های خود ضمن تبریک عید سعید فطر، گفت: «فطر» بعنوان نقطه پایانی جهاد یکماهه مسلمانان در ماه مبارک رمضان دارای ابعاد معنوی و اقتصادی است؛ نماز عید فطر بعنوان یک عامل وحدت‌بخش میان مسلمانان بوده و فطریه نیز عاملی است که می‌تواند در جهت کاهش فقر و نابرابریها نقش بسزایی ایفا کند.
   تعداد بازدید: 82
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 431    بازدید کنندگان دیروز: 2164    کل بازدید ها : 4,044,851
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد