•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 58
    کد: 151518
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
    بنیانگذار اولین موسسه پیشگیری از آزار جنسی کودکان و نوجوانان در خاورمیانه:

    غیبت مادران، یکی از اصلی‌ترین علل کودک آزاری است

    بنیانگذار اولین موسسه پیشگیری از آزار جنسی کودکان و نوجوانان در خاورمیانه گفت: غیبت مادران در کنار فرزند، یکی از اصلی‌ترین علل کودک آزاری است و باید مورد توجه قرارگیرد.

    غیبت مادران، یکی از اصلی‌ترین علل کودک آزاری است

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، شهین علیایی زند، بنیانگذار اولین موسسه پیشگیری از آزار جنسی کودکان و نوجوانان در خاورمیانه،  در نشست «آسیب‌شناسی و بررسی راهکارهای پیشگیری پدیده کودک آزاری با تکیه بر شهر مشهد» ضمن تقدیر و تشکر از توجه ویژه شورای شهر مشهد و کمیسیون حقوقی به این موضوع و اهتمام برای برپایی این نشست، اظهارکرد: پدیده کودک‌آزاری اتفاقی همیشگی بوده که تنها مربوط به ایران نیست و در دیگر کشورها وجود داشته و به میزان وسیعی با آن روبرو هستیم.

    علیایی زند افزود: علی‌رغم تمامی مشکلات جامعه، تحقیقی در این زمینه آنگونه که باید، انجام نشده و باید هرکدام از ما در حد توان خود در این زمینه گام برداریم و تحقیق کنیم.

    وی با بیان اینکه کودک آزاری جنسی دهه به دهه میتواند مورد بررسی قرار گیرد، گفت: متاسفانه وسعت کودک آزاری جنسی در بین پدرخوانده‌ها غوغا میکند و ازدواج های مجدد و طلاق های جامعه تشدید کننده سرپرستی ناپدری بر کودکان شده است.

    علیایی زند با اشاره به اینکه شرایط ما روز به روز در حال حادتر شدن است، تصریح کرد: در جامعه ما به دلایل مختلف قبح‎‌شکنی عظیمی رخ داده که مثل ویروس است و سایر اندام های جامعه را به مرور دربرمی‌گیرد؛ این قبح شکنی اغلب از سوی افرادی صورت میگیرد که قرار بوده الگوی رفتاری ما باشند و این امر به مرور به بدنه جامعه سرایت کرده و قبح شکنی تبدیل به یک امر معمول شده است.

    وی با بیان اینکه از هر 4 ایرانی یک نفر به اختلال روانی دچار است ولی بیشتر از هرچیزی، اعم از فقر و ...، مسئله تبعیض مردم را دچار فشار روانی بسیاری کرده است، افزود: متاسفانه آموزش و پرورش ما مملوء از تبعیض است به گونه‌ای که برخی در کپر زندگی میکنند و برخی در شرایط بسیار خوبی به سر میبرند.

    علیایی زند، غیبت مادر را یکی از اصلی‌ترین علل کودک آزاری عنوان کرد و گفت: شکل و شمایل کودک آزاری در ایران، در حال تغییر است و روز به روز خشن تر شده و به بدترین شیوه کودکان رابه قتل میرسانند و مواد مخدر صنعتی از سوی دیگری تهدید کننده جدی محسوب می‌شود.

    وی تصریح کرد: باید به خود از طریق لذت بردن از سادگی های زندگی آرامش دهیم و با تحقق این مهم، نتایج بسیار خوبی را میتوان شاهد بود؛ آگاهی دادن و آموزش کلید بسیاری از معضلات ماست چراکه بسیاری از کودک ازاری ها در اثر غفلت بوده و مراقب بچه بودن و جدی گرفتن اتفاقات از اهمیت والایی برخوردار است. 

    تعداد بازدید: 58
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد