•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 124
    کد: 149618
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهدمقدس:

    عملکرد واحد نظارت برساخت و ساز شهرداری قابل قبول نیست/ عدم برخورد جدی پلیس ساختمان با متخلفین

    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه عملکرد واحد نظارت برساخت و ساز شهرداری قابل قبول نیست، گفت: برخورد پلیس ساختمان با متخلفین جدی نیست.
    عملکرد واحد نظارت برساخت و ساز شهرداری قابل قبول نیست/ پلیس ساختمان برخورد جدی با متخلفین ندارد

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدهادی مهدی‌نیا در گفتگو با خبرنگار ما به ارزیابی فعالیت واحد نظارت بر ساخت و سازهای شهرداری پرداخت و اظهارکرد: مقوله برونسپاری و کوچک‌سازی بدنه مدیریت دولتی و عمومی امری مثبت ارزیابی می‌شود لیکن در بعضی بخش‌ها همچون حوزه های نظارتی و مرتبط با شهروندان و حقوق شهر این موضوع حساس‌تر می‌شود و نیازمند توجه بیشتری است.

    مهدی‌نیا در ادامه گفت: برخی از پرونده هایی که به کمیسیون ماده 100 ارجاع داده می‌شوند و یا در کمیته های نظارتی مورد بررسی قرار می‌گیرند، احراز کننده نوعی عدم کارکرد مناسب و عدم تحقق انتظارات در حوزه نظارت بر ساخت و ساز و فعالیت پلیس ساختمان است.

    وی با بیان اینکه فقدان کار مستقل پژوهشی و کارشناسی در حوزه ارزیابی عملکرد پلیس ساختمان و همچنین بررسی محاسن و مضرات واگذاری واحد نظارت برساخت و سازهای سطح شهر به بخش خصوصی کاملا محسوس است، افزود: باید در گام نخست وضع موجود شناسایی شود و سپس جسارت این را داشته باشیم که اگر واقعا واگذاری به بخش خصوصی انتظارات حوزه نظارت و کنترل ساخت و سازها را محقق نکرده، از این مقوله برگشت کنیم.

    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در خصوص نظارت بر ساخت و سازها و در راستای تحقق بخشی از شعار «مشهد، شهر هوشمند» می‌توان از روش های نوینی همچون عکس های هوایی، پهباد، سیستم های کنترل از راه دور و ... برای بحث پایش و کنترل ساخت و سازها استفاده کنیم.

    مهدی‌نیا با بیان اینکه طبق گزارشاتی که از مردم و دستگاه های نظارتی به مجموعه شورای شهر رسیده، خلع ها و نقاط ضعفی اساسی در بخش پلیس ساختمان و نظارت بر ساخت و سازها وجود دارد، گفت: برای این موضوع باید تدبیری جامعی اندیشیده شود تا درصورتیکه بررسی ها نشان دهنده این امر باشد که این نقاط ضعف در اثر برونسپاری ها‌ به بخش خصوصی افزایش چشمگیری پیدا کرده و یا سبب بروز مشکل جدی در مقوله نظارت شده است، مورد بازنگری قرار گیرد.

    وی در ادامه صحبت های خود گفت: از شهرداری و بخصوص معاونت شهرسازی آن میخواهیم پیش از واگذاری و حین واگذاری حوزه نظارت بر ساخت و سازها و پلیس ساختمان به بخش خصوصی، گزارش مدونی از پایش و بررسی این حوزه به صورت مقایسه‌ای با شیوه های دیگر نظارت و تجارب سایر شهر ها داشته باشند تا مدیریت شهری بتوان تصمیمی درست و تدبیری اساسی برای آن بیاندیشد.

    مهدی‌نیا در پایان اظهارکرد: بررسی پرونده هایی که در کمیسیون ماده 100 و کمیته های نظارتی مطرح می‌شوند، بیانگر عدم برخورد جدی پلیس ساختمان با متخلفین بوده و روی هم رفته عملکرد واحد نظارت بر ساخت و ساز شهرداری قابل قبول نیست. 

    تعداد بازدید: 124
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد