•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 95
    کد: 149562
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
    رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:

    ارتقا کارآمدی و بهره وری برای افزایش رضایتمندی مردم از اولویت های شورا است

    رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ارتقا کارآمدی و بهره وری برای افزایش رضایتمندی مردم را از اولویت های شورا شهر پنجم عنوان کرد.
    ارتقا کارآمدی و بهره وری برای افزایش رضایتمندی مردم از اولویت های شورا است

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، محمد رضا حیدری در نطق پیش از دستور بیست و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی سرشار از شادکامی برای همه شهروندان مشهدی از تلاش اعضا، پرسنل شورای شهر، شهردار مشهد ، معاونان و مدیران شهرداری و همه دست اندرکارانی که در سال 96 تمام تلاش خود را در این شهر به کار بستند تشکر کرد.


    وی با تبریک همزمانی سال 97 با ماه رجب ابراز امیدواری کرد در سال جاری همچون سال 96 با تعامل، هم افزایی و انسجام با مدیران شهری بتوانیم ماموریت ها و وظایف خود را به نحو احسنت انجام دهیم.


    وی با یادآوری تلاش بی وقفه شهرداری مشهد برای ایجاد فضایی با نشاط در ایام تعطیلات نوروزی سال 97، ادامه داد: نوآوری و خلاقیت در طرح ها و تلفیق آن با برنامه های جذاب فرهنگی و هنری بر غنا برنامه ها افزود و تحسین همگان را برانگیخت و از همین روی از همه تلاشگران این عرصه تقدیر و تشکر بعمل آورد .


    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به انسجام درونی در معاونت های شهرداری و بویژه حوزه معاونت خدمات شهری و فرهنگی که نقش بسزایی در ایجاد فضای با نشاط شهری و تنوع،کیفیت و کمیت برنامه ها داشتند، اظهارکرد: نکته مهم، تلاش هر حوزه و معاونت در اجرای فعالیت های عمده و برجسته در سال 96 و 97 است .


    وی تصریح کرد: سال 97 از سوی مقام معظم رهبری سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است و شورای پنجم نیز در همین راستا در ابتدای فعالیت خود، مصوبه ای مبنی بر ملزم ساختن شهرداری به تهیه ملزومات مورد نیاز خود از کالاهای ایرانی و بویژه با تکیه بر تولیدات استان خراسان داشته است.


    حیدری نامگذاری سال 97 با توجه به وضعیت کنونی کشور را دارای دونکته بسیار مهم دانست، نخست تحقق شعار و هدف سال بر اساس نگاه و ظرفیت مدیریتی است که باید در حوزهای های مدیریتی مراقبت و توجه لازم صورت گیرد و دولت نیز در حوزه های کلان می تواند با استفاده از تعرفه ها حمایت از کالاهای ایرانی را تقویت کند.


    وی ادامه داد: نکته دوم در حوزه فرهنگ است، که بایستی بر روی تغییر گرایشها و نگرشهای مردم نیز کارهای جدی انجام پذیرد ،که معاونت فرهنگی با اکران های شهری به این نکته توجه لازم را داشته اند و شاهد این نوع تبلیغات در سطح شهر در ایام تعطیلات بودیم .


    رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تاکید بر داشتن اطلاعات در حوزه دانش را برای تغییر نگرش و رفتار کافی ندانست و افزود: بایستی در حوزه های عاطفی ، اقدام و عمل با ورود مدیریت فرهنگی شهرداری برنامه ریزی هایی را داشته باشیم.


    محمدرضا حیدری ضمن اشاره به شرایط خاص کشور خصوصا نوسانات اخیر ارزی که از نگاه اقتصاد دانان محل بحث و ریشه یابی دارد و نیازمند تدابیر لازم از سوی مجلس و دولت است، گفت: تولید کنندگان داخلی می توانند با کیفیت بخشی به کالاها و توجه به نیازهای مردم تولیدات خود را افزایش دهند.


    وی هم سویی و تعامل با سایر نهادهای حاکمیتی و درون سازمانی را رویکرد شورای اسلامی شهر مشهد در آغاز سال 97 عنوان کرد و افزود : در هفت ماه گذشته سعی کردیم هم افزایی و تعامل را قوت ببخشیم و پیشرفت، توسعه شهر و کمک به رضایت مندی مردم با حفظ مواضع و برنامه هایی که در انتخابات اعلام کردیم را مبنای کارمان قرار داده و خوشبختانه نتایج بسیار خوبی نیز بدست آوردیم.

     

    وی با اشاره به مشخص شدن بخشی از نقشه راه شهرداری مشهد در سال 97 در آلبوم برنامه و بودجه این سال گفت : برنامه عملیاتی شهرداری تا دو ماه آینده به شورا ارائه خواهد شد .


    رئیس شورای شهر با تاکید بر اصول اعلام شده از سوی شورای شهر که از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، نسبت به بازخوانی آن در ابتدای سال 97 اقدام و از شهردار و مدیران شهری تقاضا کرد به اصول یاد شده در فضای اداری شهرداری ، مناطق و سازمانها توجه جدی داشته باشند.


    محمد رضا حیدری اصلاح فرایندهای و رویه های جاری با هدف ارتقاء کارآمدی و بهره وری برای افزایش رضایت مندی مردم را به عنوان نخستین اصل شورای شهر قرائت کرد و افزود: خواست مردم و شورا آن است که زمان پاسخگویی در مراجعات مردمی به شهرداری بویژه درحوزه صدور پروانه و پایانکار به حداقل زمان ممکن کاهش یابد و امیدورایم مدیران شهرداری در اسرع وقت تدابیر لازم را برای این امر بیاندیشند.


    ارتقاء و بازسازی امید ، اعتماد و سرمایه اجتماعی در شهر با تاکید بر پیمان شورای شهر با مردم در جریان انتخابات دومین اصل مورد تاکید رئیس شورای شهر بود ، وی ادامه داد: منافع مردم و شهر را بر هرچیزی ترجیح می دهیم و به جد از آن دفاع می کنیم ود ر تعاملات و هم افزایی های خود این هدف را دنبال می کنیم .


    وی ایجاد شفافیت و رعایت انضباط اداری را به عنوان یکی از راهبردهای اساسی شورای شهر اعلام کرد و افزود: کمیته شفافیت در شورای شهر بنا نهاده شده و با جدیت کار خود را دنبال می کند لذا از همه شهروندان و نخبگان تقاضا می کنیم کوچکترین خطا و نقصی که در فضای تعاملاتی با شهرداری مشاهده می کنند حتما منعکس کنند و ما نیز به طور جد آن را دنبال می کنیم .


    وی با تاکید بر اینکه اجازه نمی دهیم فضای و کار و تلاش فداکارانه اکثریت پرسنل خدوم شهرداری را کج رفتاری های اقلیتی ناچیز مخدوش سازد افزود: حوزه نظارت عالیه شورا برنامه هایی را در این راستا تدوین کرده است تا بتوانیم در این خصوص توجه ویژه ای داشته باشیم.
    وی توسعه عدالت محور و ارتقاء شاخص های خدمات محور در همه مناطق بویژه مناطق کم برخودار و حاشیه شهر را به عنوان یکی از سیاستهای سال 97 شورای شهر یاد کرد وگفت: دست تمامی گروه ها و سلایق را به گرمی می فشاریم و از همه کسانی که دل در گرو توسعه شهر دارند دعوت به همکاری می کنیم تا بتوانیم خواست مردم را محقق سازیم و از نقد های سازنده و دلسوزانه جریانهای و مجموعه های مختلف برای توسعه شهر استقبال می کنیم .


    به اعتقاد رئیس شورای اسلامی شهر مشهد حضور و مشارکت مردم بی بدیل ترین راه توسعه شهر است چنانچه در پایان سال 96 با پاسخ مردم به دعوت شورای شهر برای همراهی در تامین منابع مالی شهرداری در راستای بدهی ها و پروژه های در حال اجرا عملکرد مناسبی ارائه شد که این امر اتفاق مبارکی بود .


    وی در توصیف اعتماد مردم آن را سرمایه بزرگی دانست که از سوی شورای شهر پاس داشته می شود و ادامه داد: توسعه شورای اجتماعی محلات ، حمایت از سازمانهای مردم نهاد، حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران را ارج نهاده و این رویکرد را برای تحقق بخشی به شعارها و برنامه های لیست امید تداوم خواهیم بخشید .


    رئیس شورای اسلامی شهرمشهد داشتن رویکرد تعاملی و اعتماد آور با همه مراجع حاکمیتی در سطح شهر را بعنوان رویکرد جدی و مد نظر شورای شهر اعلام کرد و گفت: شورای پنجم در گذشته بر این مبنا عمل کرده است و در سال 97 نیز بر این اساس فعالیت ها و برنامه های خود را دنبال خواهدکرد.


    وی در ادامه جلسه ضمن عرض تسلیت به بیت آیت الله عبایی خراسانی نماینده مردم مشهد ، یاد و خاطره جعفر افقهی خراسانی نماینده مجلس ششم در مجلس شورای اسلامی که خدمات شایسته ای را به مردم داشته است راگرامی داشت .
    محمد رضا حیدری با مرور برخی از مناسبتهای هفته جاری گفت :18 فروردین روز سلامت نامگذاری شده و سالروز تاسیس سازمان جهانی بهداشت است ، سلامت برای همه و درهمه جا به عنوان شعار امسال برگزیده شده است امید داریم ارائه خدمات بهداشتی و درمانی درکلان کشور و بویژه درشهر مشهد از توسعه لازم برخودار شود.


    وی ضمن تبریک این روز به دکتر شهریاری رئیس کارگروه بهداشت و سلامت شورای شهر گفت: در راستای وظایف مدیریت شهری در حوزه آموزش های شهروندی آمادگی خود را برای تعامل با دست اندرکاران حوزه بهداشت و سلامت با موضوع پیشگیری وکاهش بیماریها اعلام می کنیم .

    وی افزود : امروز مصادف است با سالروز شهادت شهید اهل قلم سید مرتضی آوینی خالق مستند جذاب و دیدنی روایت فتح که به روز هنر انقلاب اسلامی نیز نامگذاری شده است، امیدواریم همه هنرمندان به این چهره فرهنگی که مستقل از رویکردهای سیاسی به مقوله ارتباط هنر وانقلاب پرداخت تاسی جویند.


    وی با یاد آوری 21 فروردین سالروز شهادت صیاد شیرازی افتخار دیار خراسان گفت : امیر سپهبد صیاد شیرازی در ارتش خوش درخشید و با سعی و تلاش از رده های پایین تا فرماندهی ارتش ارتقا درجه یافت، وی در پیوند بین ارتش و سپاه و در اجرای عملیات های بزرگ دفاع مقدس نقش بی بدیلی را ایفا کرده است.


    وی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع) مصادف با 23 فروردین اظهار کرد: این ایام غم بار را خدمت ولی نعمتمان امام رضا (ع) تسلیت عرض می کنیم، نوع مقاومت و رنجی که امام موسی کاظم (ع)در زندان و اسارت متحمل شدند در دفاع از فرهنگ علوی و تدام این راه الگویی است برای همه پیروان آن امام که دراین عرصه گام بر می دارند و امیدواریم ما نیز به وظیفه خود در قبال این امام همام در جوار امام رضا (ع) به نحو احسنت عمل نماییم .

     

    تعداد بازدید: 95
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد