• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 80
   کد: 148139
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
   رییس شورای شهر مشهد در نوزدهمین جلسه علنی:

   ثبت 21 اسفند به نام نظامی گنجوی اگرچه دیر اما غنیمت است

   رییس شورای شهر مشهد در نوزدهمین جلسه علنی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم سرمایه هایمان در اختیار دیگران قرار گیرد، گفت: ثبت 21 اسفند به نام نظامی گنجوی اگرچه دیر اما باز هم غنیمت است.

   ثبت 21 اسفند به نام نظامی گنجوی اگرچه دیر اما غنیمت است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، محمدرضا حیدری در نطق پیش از دستور نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در محل تالار شهر به مرور ویادآوری مناسبتهای هفته جاری پرداخت و گفت: امروز زاد روز بزرگداشت نظامی گنجوی، چهره قدر و توانمند شعر فارسی است.

   وی افزود: درثبت مفاخر ایرانی مثل این چهره ادبی مناقشاتی بین ایران و برخی کشورهای آسیای میانه بوجود آمده است و درصدد هستند به ناحق مفاخر ایرانی را به نام خودشان ثبت کنند، ثبت این روز به نام نظامی گنجوی اگرچه خیلی دیر اما باز هم غنیمت است.

   رئیس شورای اسلامی شهرمشهد اظهارکرد: نظامی گنجوی گنج های بسیاری را در عرصه شعر وادب فارسی از خود به یادگار گذاشته است، خسرو شیرین، هفت پیکر،پنج گنج و سایر آثار ارزشمند ایشان از این دسته اند، لذا ما نباید اجازه دهیم این سرمایه ها در اختیار دیگران قرار گیرد.

   وی با یاد آوری 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا گفت: یاد و خاطره شهدای قبل از پیروزی انقلاب که برای به ثمر نشستن این انقلاب به شهادت رسیدند و شهدایی که در جریان هشت سال دفاع مقدس و سالهای پس از آن به شهادت رسیدند را گرامی می داریم .
   محمد رضا حیدری افزود: شهدا نقش بی بدیلی درحفظ امنیت و استقلال کشور و بویژه در حفظ آرمانهای انقلاب داشته اند ودر راه آن جانفشانی کرده اند.

   وی در ادامه سخنان خود در نوزدهمین جلسه صحن علنی شورای شهر سالروز شهادت سردار سرافزاز خطه خراسان شهید برونسی مورخ 25 اسفند را گرامی داشت وافزود: شهید برونسی بدون طی کردن مدارج علمی و دانشگاهی وبا تکیه بر خلاقیت ذاتی و توانمندی خود به عنوان فرمانده در عملیات های مهم نقش بی بدیلی را ایفا کرده است.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: جمعه 25 اسفند روز بزرگداشت پروین اعتصامی است که بزرگانی همچون دهخدا و ملک شعرای بهار از او به نیکی یاد کرده اند .

   وی افزود: از سال83 جایزه ادبی پروین اعتصامی درکشور آغاز به کار کرده است که در زمینه فرهنگ و ادبیات منحصر به بانوان فعالیت می کند.

   وی ادامه داد: جمعه 25 اسفند سالروز درگذشت مرحوم حاج سید احمد خمینی است که در دوران انقلاب و مبارزات و پس از انقلاب درکنار امام نقش بی بدیلی داشتند و به عنوان مشاورامین درکنار امام راحل حضور داشتند، یاد وخاطره ایشان را گرامی می داریم.

   حیدری خاطر نشان کرد: امروز حسن خمینی فرزند برومند ایشان و تولیت آستان امام (ره ) به عنوان چهره علمی و فرهنگی درکشور نقش ایفا می کنند.

   رئیس شورای شهر گفت : در جلسه علنی امروز ادامه بودجه سال 97 سازمانها در دستور کار اعضای شورای شهر قرار گرفته است و آخرین جلسه علنی شورای اسلامی شهرمشهد در سال 96 فردا برگزار خواهد شد 

   تعداد بازدید: 80
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 513    بازدید کنندگان دیروز: 2164    کل بازدید ها : 4,044,933
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد