• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 91
   کد: 148088
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در نطق پیش از دستور نوزدهمین صحن علنی شورا:

   استقبال مدیریت شهری از همراهی و همکاری با دستگاه های اجرایی موثر در شهر

   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در نطق پیش از دستور نوزدهمین صحن علنی شورا از استقبال مدیریت شهری برای همکاری و همراهی با دیگر دستگاه های اجرایی موثر در شهر خبرداد.
   استقبال مدیریت شهری از همراهی و همکاری با دستگاه های اجرایی موثر در شهر

    

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، علیرضا شهریاری، عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد ناطق پیش از دستور نوزدهمین صحن علنی شورا بود و متن سخنان وی به شرح ذیل بوده است:
    
   به نام خداوند جان و خرد                                       کزین برتر اندیشه بر نگذرد
    
   جشن نوروز از مهمترین مراسمی است که از سالیان دور در بین ایرانیان رایج بوده و به یادگار مانده است. دراین فصل زمین لباس تازه به تن می‌کند، خوب است در آستانه سال نو ما نیز لباسی سبز بر عقاید و تفکرات خود بر تن کنیم و امسال برای همشهریان عزیزمان، شادی، سلامت و ایمنی را هدیه دهیم.
   امروز که در خدمت شما بزرگواران، همکاران و مردم شریف مشهد هستم خداوند منان را شاکرم که فرصت خدمت و شرایط حضور در جایگاه پارلمان شهری کلان شهری همچون مشهد مقدس را برایم فراهم نموده است.
   فرصت را مغتنم می شمارم و مواردی هر چند کوچک را به حضور محترمتان عرض میدارم و امیدوارم که در سایه حمایت های همیشگی مردمی و همدلی بی نظیر اعضای شورای پنجم و مدیران لایق شهرداری هر روز شاهد پیشرفتهای عمیق در شهر مشهد باشیم.
   همچنان که مستحضرید استان خراسان رضوی و شهر مشهد به عنوان یکی از ارکان فرهنگی مشرق زمین با دارا بودن مفاخری تکرار نشدنی همچون فردوسی بزرگ، خیام نیشابوری، عطار، عماد خراسانی، آیت الله مطهری، دکتر شریعتی، اخوان ثالث، شفیعی کدکنی، محمدرضا شجریان و بسیاری از بزرگان عرصه فرهنگ و ادب در صف نخست فرهنگ سازی بوده و خواهد بود.
   شورای پنجم با شعار تغییر و با اعتماد کم نظیر مردم در یک انتخابات پر شور وظیفه مدیریت شهری مشهد مقدس را بر عهده گرفت و از نخستین روزهای انتخابات با پیگیری وعده های انتخاباتی خود تمامی سعی خود را معطوف به نزدیک کردن خواسته های اجتماعی و واقعیت های مدیریت شهر مشهد نمود.
   اینک که در آستانه نوروز باستانی هستیم، بار دیگر به عهد اخلاقی و قانونی خود با مردم مشهد تاکید می‌کنیم، به نوبه خود از تمام ظرفیت های قانونی و مدیریتی شورای شهر در جهت برآورده کردن خواسته های به حق مردم استفاده خواهم نمود .
   مدارا و تحملِ نظرات مخالف و پایبندی به نصّ صریح قانون را همیشه دردستور کار خود خواهیم داشت و در کنار سایر همکاران عزیزم در شورای پنجم در بازکردن گره کار مردم خواهیم کوشید.
   لازم به ذکر است، بار دیگر از انتخاب هوشمندانه مدیر شهریِ، شهر مشهد که با رای تمام اعضای شورای شهر اتفاق افتاد قدردانی کنم و تعامل سازنده و همراهی فوق العاده مهندس تقی زاده خامسی را به فال نیک بگیریم. آنچه مسلم است تنها راه باز شدن گره های کور شهری در مشهد را می توان در تعامل مثبت وهمراهی همیشگی شورای پنجم که برخاسته از رای سراسری مردم مشهد می باشد با شهردار مشهد جستجو نمود . دیدگاه تخصص گرایِ شهردار مشهد در کنارهماهنگی شورای پنجم نوید بخش آینده ای روشن، در روشن نگاه داشتن بارقه امیدِ مردم مشهد می باشد و این نگاه امیدوارانه امروز در سطح کلان شهر مشهد به خوبی قابل رویت است.
   در پایان ضمن تاکید بر عهد اولیه ای که با مردم بسته ایم از همراهی دستگاه های دیگر اجرایی موثر در شهر مشهد استقبال کرده و با رویی گشاده و دستانی مهربان در راستای خواسته های مردم آماده هرگونه همکاری با سایر نهاد های تاثیر گذار می باشیم لذا در همین راستا به 5 نکته اساسی اشاره می نمایم که ان شاالله در سال جدید با تمرکز بیشتری به آنها رسیدگی خواهیم نمود:
   1.       از برنامه سوم و چهارم توسعه قانون مدیریت واحد شهری مطرح شده است که بر اساس آن دولت باید مدیریت تمام مسئولیت ها و نهاد هایی که شهروندان بصورت مستقیم با آن ارتباط دارند را به شورا ها و شهرداری ها واگذار نماید.
   مدیریت واحد شهری موضوعی است که هم باعث صرفه‌جویی در نظام هزینه‌های دولت می‌شود و از طرفی باعث افزایش کارایی نظام اداری کشور خواهد شد و ساختار فرسوده‌ای که هم‌اکنون به نظام اداری کشور تحمیل شده را دگرگون خواهد کرد و موجب میشود اداره امور به شکل مناسب و ارائه خدمات در زمان کم،هزینه پایین و با سرعت بیشتر میسر گردد
   2.       سال گذشته شاهد بودیم زمین لرزه مشهد چگونه فضایی بر شهرمان حاکم نمود و نباید فراموش کنیم که مشهد در خطراتی همچون زلزله بوده و خواهد بود و قطعا باید آمادگی لازم را برای مقابله با این خطرات ایجاد نمود.
   ولی متاسفانه امروز آنچنان که شایسته مجاورین حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) میباشد نتوانستیم آمادگی لازم را جهت مقابله با این بحران ها داشته باشیم .
   در حوزه مدیریت بحران انتظار میرود به مدیریت یکپارچه بحران های شهری دست یابیم و جناب آقای مهندس تقی زاده خامسی شخصا در راس مدیریت بحران شهر مشهد هماهنگی های لازم را با استانداری و نهاد های ذیربط انجام دهند و از طرف شورا نیز با دقت بیشتری ایشان را در این حوزه حمایت نمایند .
   تهیه نقشه خطرپذیری شهر و تخلیه اضطراری از جمله مواردی است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم و نیازمند به تعامل سازنده با دیگر ارگان های ذیربط میباشد.
   3.       از سال 91 فعالیت های خوبی با هدف ارتقاء سطح ایمنی و سلامت شهروندان تحت عنوان جامعه ایمن درشهر مشهد آغاز گردید که انتظار می رود با توجه به اینکه اجرایی شدن این پروژه گام مهمی در راستای مدیریت واحد شهری خواهد بود در سال جدید توجه ویژه ای به آن شود . لذا با عنایت به اینکه مسئولیت دبیرخانه شبکه آسیایی جامعه ایمن تا سال 2020 با شهرداری مشهد می باشد پیشنهاد می شود کلیه مناطق شهرداری با مسئولیت شهرداران مناطق پروژه جامعه ایمن را به شکل جدی آغاز و در یک برنامه زمانبندی شده کلیه مناطق شهرداری پروژه جامعه ایمن را با همکاری دستگاه های اجرایی سطح شهر انجام دهد .
   4.       یکی دیگر از مواردی که امروزه در دنیا توجه ویژه ای به آن شده و در کشور ما هنوز توجهی به آن نگردیده بحث ورود بیمه ها به ساختمان های شهر مخصوصا ساختمان های تجاری و بلند مرتبه میباشد که جدا از جبران خسارت در زمان حادثه خود میتواند اهرم کنترل ایمنی ساختمان ها باشد و بدین نحو ساختمان های نا ایمن را وادار به مقاوم سازی نمود ، که امیدوارم در این شورا با جدیت بیشتری پیگیری شود .
   5.       از جمله تعاملاتی که نتیجه آن به نفع شهروندان خواهد بود و گامی موثر در حوزه سلامت و ایمنی شهروندان می باشد همکاری و مساعدت با اورژانس است.
   در حوزه سلامت شهر احساس میشود نیاز مبرمی به مساعدت بیشتر شورای شهر و شهرداری نسبت به اعطای زمین و تسهیلات در حوزه اورژانس و خانه های سلامت می باشد، که البته مصوبه ای نیز شورا در مورخ 25/09/1395 به شماره 17131 به شهرداری ابلاغ نموده است که نیاز میرود شورای شهر و شهردار محترم توجه بیشتری به این موضوع نمایند .
   در پناه حق و سایه بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) برای همه مردم شهر و زائرین عزیز آرزوی سلامتی و شادی و بهروزی دارم .
   و السلام علیکم و رحمه اله و برکاته
   تعداد بازدید: 91
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 193    بازدید کنندگان دیروز: 2609    کل بازدید ها : 4,042,449
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد