•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 72
    کد: 147997
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
    عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد در جشن مهربانو:

    زنان و مردان در کنار هم این شهر را بسازند

    عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در جشن مهربانو گفت: اگر قرار است سیستم به مدار خود برگردد باید زنان در کنار مردان دیده شوند و در کنار مردان این شهر را بسازند.
     زنان و مردان در کنار هم این شهر را بسازند


    به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، شهناز رمارم در جشن مهربانو ویژه گرامیداشت ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن که در بوستان کوهسنگی برگزار شد، عنوان کرد: مهربانو ویژه تقذیر از بانوان برحضرت زهرا (س) والاترین بانوی و تعالیم ایشان بهترین الگوی مطلوب زنان است .مادران این سرزمین به عنوان مربیان آموزش و پرورش جامعه در هشت سال دفاع مقدس جلوه پر فروغ زن مسلمان ایرانی را به نمایش گذاشتند.در سالروز ولادت مادر عشق و آفتاب و در تکریم پیروان صدیق آن حضرت افتخار بزرگی برای مدیریت شهری است در تکریم مادران شهید که خود اسوه ایثار و مقاومت هستند.
    شهناز رمارم عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر در این مراسم عنوان کرد: مسئله زنان بیش از 50سال است که در دنیا مطرح شده و تا قبل از سرمایه‌داری زنان در کنار مردان کار می‌کردند، بحث خانه‌داری زنان زمانی پیش آمد که محیط کار از محیط خانه دور شد و بحث زن خانه‌دار مطرح گردید.

    عضو شورای شهر مشهد گفت: در کشور ما به برکت انقلاب اسلامی 65 درصد صندلی‌های دانشگاه در اختیار زنان قرار گرفته، اما از این تعداد تنها 12درصد آنان مشغول به کار هستند.

    رمارم ادامه داد: این تعداد کم شاغل شدن بانوان آسیب‌هایی به دنبال دارد. وقتی دختری تخصص می‌گیرد و در زمینه‌ای مهارت های لازم را کسب می‌کند بازار کاری برایش وجود ندارد و دچار مشکلات روحی شده و به سمت افسردگی می‌رود.

    عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اظهار کرد: به امید روزی که برابری جنسیتی را در همه سطوح ببینیم و زنان ما نه فقط حق انتخاب کردن که شانس انتخاب شدن را هم داشته باشند. 

    تعداد بازدید: 72
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد