• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 78
   کد: 147997
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد در جشن مهربانو:

   زنان و مردان در کنار هم این شهر را بسازند

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در جشن مهربانو گفت: اگر قرار است سیستم به مدار خود برگردد باید زنان در کنار مردان دیده شوند و در کنار مردان این شهر را بسازند.
    زنان و مردان در کنار هم این شهر را بسازند


   به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، شهناز رمارم در جشن مهربانو ویژه گرامیداشت ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن که در بوستان کوهسنگی برگزار شد، عنوان کرد: مهربانو ویژه تقذیر از بانوان برحضرت زهرا (س) والاترین بانوی و تعالیم ایشان بهترین الگوی مطلوب زنان است .مادران این سرزمین به عنوان مربیان آموزش و پرورش جامعه در هشت سال دفاع مقدس جلوه پر فروغ زن مسلمان ایرانی را به نمایش گذاشتند.در سالروز ولادت مادر عشق و آفتاب و در تکریم پیروان صدیق آن حضرت افتخار بزرگی برای مدیریت شهری است در تکریم مادران شهید که خود اسوه ایثار و مقاومت هستند.
   شهناز رمارم عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر در این مراسم عنوان کرد: مسئله زنان بیش از 50سال است که در دنیا مطرح شده و تا قبل از سرمایه‌داری زنان در کنار مردان کار می‌کردند، بحث خانه‌داری زنان زمانی پیش آمد که محیط کار از محیط خانه دور شد و بحث زن خانه‌دار مطرح گردید.

   عضو شورای شهر مشهد گفت: در کشور ما به برکت انقلاب اسلامی 65 درصد صندلی‌های دانشگاه در اختیار زنان قرار گرفته، اما از این تعداد تنها 12درصد آنان مشغول به کار هستند.

   رمارم ادامه داد: این تعداد کم شاغل شدن بانوان آسیب‌هایی به دنبال دارد. وقتی دختری تخصص می‌گیرد و در زمینه‌ای مهارت های لازم را کسب می‌کند بازار کاری برایش وجود ندارد و دچار مشکلات روحی شده و به سمت افسردگی می‌رود.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اظهار کرد: به امید روزی که برابری جنسیتی را در همه سطوح ببینیم و زنان ما نه فقط حق انتخاب کردن که شانس انتخاب شدن را هم داشته باشند. 

   تعداد بازدید: 78
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 536    بازدید کنندگان دیروز: 2164    کل بازدید ها : 4,044,956
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد