• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 137
   کد: 147428
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
   عضو شورای اسلامی شهر تهران خبر داد:

   مطالبات شهرداری‌ها از دولت پیگیری می‌شود

   عضو شورای اسلامی شهر تهران از پیگیری مطالبات شهرداری‌های کشور از دولت خبر داد.
   مطالبات شهرداری‌ها از دولت پیگیری می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد؛ سید حسن رسولی در نشست خبری که در پایان برگزاری نخستین نشست هیات رییسه شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور در مشهد برگزار شد؛ با اشاره به پیگیری مطالبات شهرداری‌ها از دولت بیان کرد: در حال حاضر همه کلانشهرهای کشور مطالباتی را از دولت دارند.

   وی افزود: در تهران جلسه‌ای به این منظور با رییس جمهور و معاون و رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد تا از طریق این دو نشست تکلیف مطالبات شهرداری مشخص شود.

   رسولی تصریح کرد: متاسفانه طی سالیان اخیر به دلایل غیرکارشناسی و عمدتا سیاسی روابط و مناسبات حوزه مدیریت شهری حداقل در پایتخت با دولت‌های قبل از دولت آقای روحانی در مسیر منافع مردم نبوده است لذا بخش قابل توجهی از قوانین مصوب مجلس و به تایید رسیده توسط شورای نگهبان اجرا نشده است.

   عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: البته در قالب قوانین بودجه سنواتی نیز در برخی تبصره‌ها دولت یا ملکف به حمایت از حوزه مدیریت شهری بود و یا اجازه داشته است اما هیچ کدام  از این اقدامات به نفع عملی صورت نگرفته است.

   وی ادامه داد: در این راستا طبق آخرین توافق صورت گرفته با آقای نوبخت داشتیم مقرر شد که یک نفر از سوی دولت و یک نفر از سوی شهرداری تهران انتخاب شوند تا طی سنوات گذشته به همه این سرفصل‌های مورد ادعای شهرداری و دولت از منظر حقوقی و حسابرسی توسط این دو نفر رسیدگی شود.

   رسولی تصریح کرد: آقای نوبخت معاون رییس جمهور اعتقاد دارد باید این مطالباتی که شهردای‌ها از دولت دارند توسط مرجع معتبر تخصصی مانند کانون کارشناسان رسمی دادگستری و... مورد حسابرسی قرار بگیرد که در آن صورت تکلیف روشن است که چه میزان از تعهدات دولت وظیفه است و چه میزان مقید به یک قانون بودجه سنواتی و قوانین دایمی بوده لذا باید در این راستا صورت حسابی تهیه شود تا بر مبنای آن برای تحقق یافتن مطالبات در سطوح مختلف دولت تصمیم‌گیری شود.

   وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کارگروه تشکیل شده لذا تا زمانی که مطالبات حوزه مدیریت شهری از دولت به صورت رسمی و حقوقی مستندسازی نشود امکان حل و فصل آن نیست./پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد؛ 

   تعداد بازدید: 137
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 490    بازدید کنندگان دیروز: 2164    کل بازدید ها : 4,044,910
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد