• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 161
   کد: 147427
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد در نشست خبری با اصحاب رسانه تاکید کرد:

   لزوم تعیین تکلیف وضعیت اراضی حاشیه شهر برای حل معضل حاشیه‌نشینی

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد بر تعیین تکلیف شدن وضعیت اراضی حاشیه شهر برای حل معضل حاشیه‌نشینی تاکید کرد.
   لزوم تعیین تکلیف وضعیت اراضی حاشیه شهر برای حل معضل حاشیه‌نشینی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد؛ محمدرضا حیدری در نشست خبری که در پایان برگزاری نخستین نشست هیات رییسه شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور در مشهد برگزار شد؛ با اشاره به معضل حاشیه‌نشینی در کلانشهرها بیان کرد: مهم‌ترین معضل در خصوص حاشیه‌نشینی نبود تعریف واحد عملی از حاشیه‌نشینی است چرا که در حال حاضر برخی از مناطق  به عنوان مناطق حاشیه‌ای معرفی می‌شود اما در واقع حاشیه نیست.

   وی افزود: در حال حاضر با ابلاغ طرح جامع مشهد همه حاشیه جز شهر شده و در محدوده خدماتی قرار گرفته است.

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر تعیین تکلیف شدن اراضی حاشیه شهر گفت: متاسفانه تکلیف اراضی مناطق حاشیه‌ای شهر روشن نیست و وزارت راه و شهرسازی که در حوزه طرح‌های جامع و تفصیلی تکلیف دارد این اراضی را تعیین تکلیف نکرده است.

   حیدری ادامه داد: باید مالکیت اراضی در این مناطق حل و املاک آن سنددار شود تا بتوان طرح‌هایی را در آن اجرایی کرد.

   وی با اشاره به تخصیص اعتبار برای حل معضل حاشیه‌نشینی مشهد گفت: در بودجه سال آینده 100 میلیارد تومان اعتبار به منظور رفع معضل حاشیه‌نشینی مشهد اختصاص پیدا کرده که این رقم قطعا کافی نیست چرا که تنها بازگشایی یک خیابان 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

   ****  ایجاد حرکت هماهنگ بین کلانشهرها برای حل معضلات

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه با اشاره به تشکیل کارگروه‌هایی در نشست هیات رییس شوراهای اسلامی کلانشهرها گفت: در این نشست کارگروه‌های هوشمندسازی، رونق ساخت و ساز، حمل و نقل شهری و آلودگی هوا و منابع پایدار تشکیل شده که این موضوعات مشترک کلانشهرها است.

   حیدری اضافه کرد: در حال حاضر کلانشهرها در شناسایی این مسایل به توافق رسیدند و  ابعاد؛ روش‌ها و برنامه‌ها برای ایجاد یک حرکت هماهنگ بین کلانشهرها روشن شده است.

   رییس شواری اسلامی شهر مشهد ادامه داد: یکی از مهم‌ترین بخش‌های این نشست استفاده از تجربیات کلانشهرها به ویژه تهران در حوزه درآمدهای پایدار و حمل و نقل است.

   * جریان شهر هوشمند امر مشترکی بین کلانشهرها است

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به هوشمندسازی شهرها گفت: مقوله شهر هوشمند یک پروسه است پروژه نیست و باید ادبیات آن به یک ادبیات مسلط تبدیل شود.

   حیدری ادامه داد: در حال حاضر شهر مشهد بستر مناسبی از فیبر نوری دارد که بر مبنای آن پروژه‌های هوشمندسازی نیز انجام شده است.

   وی گفت: جریان شهر هوشمند امر مشترکی بین کلانشهرها است که می‌توانیم با یک کارگروه مشترک از تجربیات کلانشهرها در این زمینه استفاده و همچنین پروژه‌های مطالعاتی مختلفی را نیز اجرایی کرد./ پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد 

   تعداد بازدید: 161
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 502    بازدید کنندگان دیروز: 2164    کل بازدید ها : 4,044,922
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد