•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 91
    کد: 144372
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
    رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در بازدید از جشنواره هنری هنر مشهد:

    برای استقبال از بهار کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد

    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: به هیچ وجه کمبود بودجه را بهانه ای برای کاهش سطح کیفی برنامه های استقبال از بهار نمی کنیم.

    برای استقبال از بهار کمیت را فدای کیفیت نخواهیم کرد

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، احسان اصولی در بازدید از آثار ارسال شده به جشنواره هنری هنر مشهد با عنوان《بهار》بر حمایت شورای شهر از هنرمندان تاکید کرد و گفت: رویکردها و ایده هایی که شورای شهر در دوره انتخابات با مردم در میان گذاشته بود توسط ابزار هنر تحقق یافته است، به نیکی واقف هستیم آنچه که توانست پیام ما را به مردم منتقل کند حضور و وجود پر رنگ هنر و هنرمندان در کنارمان بود.

    اصولی درباره کمبود بودجه شهرداری و اثر آن در جشنواره بهار امسال تصریح کرد: به هیچ وجه حاضر نیستیم کمبود بودجه را بهانه ای قرار داده تا سطح کیفی جشنواره را کاهش دهیم، حتی اگر ضرورت داشته باشد از کمیت خواهیم کاست تا کیفیت لازم حفظ شود، این سرمایه مردم مشهد است که در اختیار شهرداری و مدیریت شهر قرار گرفته، لذا حق مردم است که این سرمایه به نحوی هزینه شود که ارتقادهنده سطح کیفی و ذائقه مردم مشهد باشد.

    اصولی درباره برنامه های نوروزی امسال شورا و شهرداری مشهد گفت: استقبال از بهار در شهر مشهد و در کشور قدمتی بیش از 10 سال دارد و از دو بخش حوزه هنری شامل اکران آثار حجمی و حوزه خدمات شهری شامل آماده سازی فضای سبز سطح شهر تشکیل شده است.

    به گفته رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد، شهرداری امسال آمادگی دارد هردو بخش خدمات شهری و حوزه هنری را در قالب جشنواره هنری هنر مشهد با عنوان خانه بهار طراحی کند و در آن تمامی مواردی از قبیل گل آرایی سطح شهر، نمایش های خیابانی، المانها و سازه های دائمی، نقاشی دیواری و حتی مشارکت مردمی در قالب محله آرایی در نظر گرفته شده است.

    وی با بیان اینکه دومین رویکرد شورای شهر تغییر مبتنی بر ارتقاء کمی و کیفی آثار است، افزود: رویکرد ارتقا سطح کمی و کیفی آثار می بایست به نحوی باشد که هنرمندان و مردم تحث تاثیر آثار اکران شده قرار گرفته و تغییرات حاصل شده در دریافت خود از مفاهیم آثار را ارتقا یافته ببینند و ذهن شهروندان با اثر خلق شده توسط هنرمند درگیر شود.

    رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد تصریح کرد: شورای شهر در نظر دارد تا محدودیت های موجود در حوزه ارائه آثار که در سالهای قبل وجود داشت را برداشته و آثار را صرفا به یک بخش هنری محدود نکند. بلکه از سایر بخش های هنری مثل نقاشی، موسیقی، نمایش و ... نیز دعوت شده و فراخون به عمل خواهد آمد تا هنرمندان این بخش ها نیز آثار ویژه نوروز خود را به جشنواره ارائه دهند.

    وی با اشاره به گستردگی سطح پوشش برگزاری جشنواره در کل شهر مشهد خاطرنشان کرد: بخش های هشت گانه جشنواره در تمام پهنه شهر و برای همه شهروندان اجرا می شود و در بخش محله آرایی، شهرداری بستر لازم برای مشارکت مردم در طرح محله آرایی را فراهم می کند.

    اصولی نگاه تکاملی و برداشتن گامی به جلو را به عنوان یکی از مهمترین ویژگی های این جشنواره دانست و افزود: شفافیت، ارتقا کیفی جشنواره، توجه به هویت شهر مشهد و تعادل بخشی به مباحث هنری مورد علاقه مردم به گونه ای که کفه ترازوی وقت و هزینه به یک زمینه هنری متمایل نباشد، از دیگر ویژگی های مهم جشنواره امسال است.

    رئیس کمیسیون فرهنگی شورا پیرامون اثار منتخب جشنواره بهار گفت: این آثار توسط هیات داوران انتخاب شده و ما نیز به نظر هیات داوران احترام می گذاریم.

    اصولی شفافیت را به عنوان مهمترین رویکرد مطرح شده توسط شورای شهر دانست و گفت: شفافیت در تصمیم گیری، انتخاب آثار، تغییر در روش های گذشته و آگاهی هنرمندان از جریان انتخاب آثار مهمترین رویکرد شورای شهر بود که در آن هیات داوران جریان انتخاب آثار و فرایندهای تصمیم گیری را به صورتی کاملا شفاف با هنرمندان درمیان می گذارند.

    وی با اشاره به بضاعت محدود شهرداری در انتخاب آثار ارسالی هنرمندان اظهارکرد: امسال شهر مشهد تنها شهری است که به صورت جدی جشنواره بهار را برگزار می کند لذا آثار زیادی از سوی هنرمندان سراسر ایران دریافت کرده ایم که در انتخاب آنها پارامترهای متعددی لحاظ گردیده است، البته آثاری که انتخاب نشده اند نیز بدلیل محدودیت های شهرداری در انتخاب آثار است.

    وی ادامه داد: از نخستین روز آغاز به فعالیت در شورای شهر و پذیرش مسئولیت در کمیسیون فرهنگی شورا با برگزاری جلسات متعدد و دعوت از هنرمندان دغدغه ها و رویکردهای شورا را در خصوص برگزاری جشنواره بهار با متولیان امر در میان گذاشتیم.

    وی معتقد است تحقق شهری با نشاط، پرامید و تغییریافته بر اساس خواسته ها و باورهای مردم با حضور هنرمندان در کنار شورای شهر امکان پذیر است.

    تعداد بازدید: 91
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد