•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 71
    کد: 144318
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تاکید کرد؛

    نقش پررنگ حوزه هنر و هنرمندان در تحقق شهری ایمن

    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس بر نقش پررنگ حوزه هنر و هنرمندان در تحقق شهری ایمن تاکید کرد.
    نقش پررنگ حوزه هنر و هنرمندان در تحقق شهری ایمن

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در آیین «آغاز به کار و رونمایی از دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه- کاریکاتور و ادبی جامعه ایمن» که به همت مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد برگزار شده بود، با بیان اینکه تحقق جامعه امن از دو بعد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری قابل بررسی است، اظهارکرد: در زمینه سخت‌افزاری، ابعاد مختلف فنی، مهندسی و لجستیکی قابلیت پیگیری را دارا هستند.

    اصولی در ادامه به بعد نرم‌افزاری اشاره کرد و افزود: هنر، فرهنگ و رویدادهایی همچون رویدادی که امروز شاهد آن هستیم نقش بسزایی در تامین بعد نرم‌افزاری ایفا می‌کند.

    وی با اشاره به اینکه تحقق جامعه امن فقط در حوزه های مربوط به بلایای طبیعی محدود نمی‌شود و دارای جنبه های دیگری نیز می‌باشد، افزود: جامعه امن علاوه بر لزوم داشتن ایمنی و آمادگی لازم برای مقابله با حوادث مختلف باید از بعد فرهنگی، روحی و روانی نیز آماده باشد که این مفهوم قابل توسعه است.

    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در ادامه گفت: مدیریت بحران شهرداری باید ماموریت خود را فراتر از حوزه بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه درنظر گیرد و آن را توسعه دهد و به سمت موضوعات مختلف پیش ببرد.

    اصولی از با اعلام اینکه شورای پنجم شهر مشهد در حوزه نرم افزاری و تامین سخت‌افزارهای مورد نیاز در حد وسع و توان خود حمایت خواهد کرد، افزود: در این خصوص هنرمندان، ماموریت و مسئولیت بیشتری را دارا هستند؛ شورای شهر در راستای بسترسازی و تسهیلگری برای این مهم تلاش خواهد نمود.

    وی با اشاره به نقش تاثیرگذار حوزه هنر و هنرمندان در بحث نرم‌افزاری برای تحقق جامعه ایمن، اظهارکرد: امیدواریم این اتفاق و پیگیری مجدانه حوزه مدیریت بحران شهرداری و بستر خوبی که برای این حوزه شکل گرفته، ارتقاء بیشتر ایمنی در شهر مشهد را به ارمغان آورد.

    اصولی در پایان خاطرنشان کرد: در اعتبارات سال آینده توجه ویژه‌ای به این حوزه خواهد شد؛ هنرمندان نیز باید موضوع یاد شده را جدی بگیرند تا شاهد اتفاقات موثری در زمینه تحقق جامعه ایمن برداریم. 

    تعداد بازدید: 71
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد