•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 98
    کد: 144258
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
    عضو کمیته نظارتی شماره 4 شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

    پیشرفت طرح بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی در گرو مشارکت مردم است

    عضو کمیته نظارتی شماره 4 شورای اسلامی شهر مشهدمقدس پیشرفت طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی را در گرو مشارکت مردم دانست.
    پیشرفت طرح بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی در گرو مشارکت مردم است

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، عصر امروز نشست صمیمی اعضای کمیته نظارتی شماره چهار شورا و شهردار منطقه ثامن با ساکنان و کسبه محله عیدگاه در مسجد معتمد برگزار شد.

    سید محسن حسینی‌پویا، در این نشست با بیان اینکه نسبت به مشکلات منطقه آشنایی کامل حاصل شده و هدف از برگزاری چنین نشست های مردمی گفتگوی مستقیم با شهروندان و ساکنان آن است، اظهارکرد: یکی از مشکلات بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی این بوده که طرح نوسازی بیش از 2 دهه به طول انجامیده و در حال اجراست.

    وی در ادامه خاطرنشان کرد: بخشی از این مشکلات ناشی از موضوع تملک و اختلاف قیمت بین مالک و شهرداری است؛ از طرف دیگر وقتی قیمت ملک مشخص می‌شود، به دلیل مشکلات مالی و شرایط کنونی، در پرداخت بهای ملک مشکل داریم.

    حسینی‌پویا افزود: در کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورا به دنبال برطرف شدن مشکلات و متمرکز نمودن اقدامات حوزه سرمایه‌گذاری هستیم؛ این منطقه پتانسیل بالایی در بحث سرمایه‌گذاری دارد و امیدواریم مشکل برطرف شود.

    وی با اشاره به پراکندگی اجرای طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی که از قدیم اتفاق افتاده، گفت: امیدواریم این اقدامات نظم داده شود و ساماندهی یابد؛ اتکا به ساکنان محلی و همکاری مردم در تحقق این طرح امری لازم و ضروری است.

    عضو کمیته نظارتی شماره چهار شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: اگر مردم طرح را از خود بدانند، بدون شک پیشرفت و توسعه آن بهتر و بیش از پیش خواهد شد.

    حسینی‌پویا در ادامه با اشاره به خانه های تاریخی و باارزش موجود در منطقه ثامن، اظهارکرد: تاکنون 14 بنا در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به ثبت رسیده است؛ این بناهای تاریخی می‌توانند توسط سرمایه‌گذاران تغییر کاربری پیدا کنند و از آنها برای کاربری های مختلف همچون موزه و رستوران سنتی و غیره استفاده کرد.

    وی افزود: بخش دیگری از مشکلات منطقه مربوط به بحث تجاری موقت است؛ در این حوزه باید توجه داشت در مکان هایی که قانون اجازه دهد، مورد استقبال شهرداری قرار می‌گیرد لیکن در موقعیت هایی که با منافع عمومی در تناقض باشد، چنین امری میسر نیست. 

    تعداد بازدید: 98
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد