•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 77
    کد: 144257
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در بازدید از موسسه مردم نهاد سنا:

    واگذاری امور مردم به مردم رمز موفقیت سازمانهای مردم نهاد است

    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس واگذاری امور مردم به مردم را رمز موفقیت سازمانهای مردم نهاد نسبت به سازمانها و نهادهای دولتی دانست.
    واگذاری امور مردم به مردم رمز موفقیت سازمانهای مردم نهاد است

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، محمدرضا حیدری ظهر امروز از موسسه مردم نهاد سنا (سرای نجات یافتگان امام علی(ع)) واقع در بولوار طوس بازدید کرد.

    وی پس از بازدید از قسمت های مختلف این موسسه و آشنایی با شیوه های بکارگرفته شده به منظور شناسایی و بهبود افراد کارتن خواب گفت: ابتکار عمل و خلاقیت این موسسه در جذب افراد هدف توسط کارتن خواب های بهبود یافته است، افرادی که خود تجربه تلخ کارتن خوابی را پشت سر نهاده و پس از به دست آوردن سلامت جسمی و روانی با ایجاد مجموعه ای منسجم در قالب موسسه ای مردم نهاد به یاری سایر کارتن خواب ها شتافته و به آنها خدمت می کنند.

    حیدری همزادپنداری و همراهی افراد مشغول به خدمت در این موسسه را بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: روحیه فداکاری، ایثارگرانه و همزادپنداری پرسنل این مجموعه بهترین مدل برای حل آسیب اجتماعی کارتن خوابی است.

    رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بر واگذاری مسئولیت به افراد بهبود یافته برای کمک به کارتن خواب ها تاکید کرد و افزود: متاسفانه این موسسه گرفتار مشکلات مالی و رفاهی بسیاری است و کمترین امکانات را در اختیار دارد، وظیفه همه دستگاه ها و نهادهای متولی است که با کمک به این موسسه در افزایش سطح توانمندی آنها را همراهی کنند.

    حیدری با دسته بندی نیازهای موسسه سنا به کوتاه مدت و بلند مدت ادامه داد: شورا و شهرداری مشهد با هماهنگی اصناف و استفاده از ظرفیت آنها در کنار کمک های مردم خیر مشکلات مالی کوتاه مدت این موسسه را مرتفع می کند.

    وی همچنین درباره کمک های بلند مدت گفت: مهمترین و بزرگترین مسئله فراهم سازی زمین برای ساخت مجموعه ای است که قابلیت نگهداری، آموزش مهارت، رسیدن به اشتغال و تشکیل خانواده را برای کارتن خوابها فراهم کند، لذا این مورد را از طریق شهرداری و اداره کل مربوطه پیگیری خواهیم کرد.

    حیدری در خصوص عملکرد مشابه گرمخانه شهرداری با موسساتی از این دست گفت: شیوه و مسیر عملکرد گرمخانه های شهرداری متفاوت با این موسسات است، افراد ساکن در گرمخانه شهرداری که به صورت داوطلبانه یا توسط مامورین گرد هم می آیند، به منظور اسکان موقت و نگهداری کوتاه مدت به این مکان منتقل می شوند.

    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس معتقد است شهرداری باید با توجه به ماموریت های قانونی خود به وظایفش عمل کند و در طولانی مدت با تغییر شیوه کاری از مدلهای کار امد تر نظیر مدل موسسه سنا الگو برداری کرده و حتی با در اختیار گذاشتن امکانات و ظرفیتهای شهرداری آنها به عنوان کارگزار برای شهرداری عمل کنند.

    سنا مخفف سرای نجات یافتگان امام علی(ع) است که باحمایت مردمی به مبارزه با اعتیاد و کارتن خوابی، دو مشکل گریبان گیر برخی از اعضای جامعه شتافته است.

    این موسسه هر چهارشنبه با توزیع غذای گرم در بین جامعه هدف خود توسط کارتن خوابهای بهبود یافته نسبت به جذب آنها اقدام کرده و تا بازگشت بهبود یافته ها به آغوش خانواده و اجتماع از آنها حمایت می کند. 

    تعداد بازدید: 77
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد