•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 89
    کد: 144180
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

    مقصران نابسامانی های شهر معرفی شوند

    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خواستار معرفی مقصران نابسامانی های شهر شد.
    مقصران نابسامانی های شهر معرفی شوند

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، بتول گندمی در دومین نشست فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه اقتصادی منطقه ثامن که با حضور جمعی از اعضای شورا و مدیران شهری مشهد برگزار شد، اظهارکرد: بسیار خرسندم که بعد از 5 ماه از آغاز فعالیت پنجمین دوره از مدیریت جدید شهر مشهد، در نشستی شرکت کرده‌ام که حاضران نسبت به شهردار منتخب منطقه ابراز خرسندی و رضایت می‌کنند.

    گندمی با بیان اینکه توانایی بالای مدیریت مهندس نعمتی سبب شد تا سازمان عمران را در دوره نخست شورای شهر مشهد که سازمانی زمین خورده بود، مجدد احیا شود و از شرایط نامناسبش خارج گردد، خاطرنشان کرد: امیدواریم این رضایت عمومی از مجموعه مدیریت شهری در تمام مناطق شهرداری گسترش پیدا کند و دغدغه شهروندان و سرمایه‌گذاران برطرف شود.

    وی با اشاره به سخنان برخی از حاضران در جلسه که نسبت به شرایط گذشته انتقادهای بسیاری را وارد کرده بودند و از بسته بودن فضای سرمایه‌گذاری حاکم بر شهر مشهد نارضایتی داشته‌اند، گفت: مقصران گذشته باید مشخص شوند؛ آ‌نهایی که نسبت به حقوق مردم تعلل کردند و سبب ایجاد بی‌رغبتی در میان سرمایه‌گذاران شهر شدند.

    گندمی افزود: یکی از کارکردهای کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد باید به همین موضوع اختصاص یابد؛ مدیرانی که سبب نارضایتی شهروندان و تضییع حقوق مردم شده‌اند، هرچند که دیگر در مسند قدرت نباشند، باید معرفی شوند.

    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس ضمن تاکید بر لزوم پرهیز اعضای شورا از مرعوب جو سیاسی شدن، تصریح کرد:نباید اجازه دهیم که جو سیاسی خاصی بر مجموعه مدیریت شهری حاکم شود و مردم بواسطه این امر متضرر شوند.

    گندمی با بیان اینکه گفتمان حاکم بر شهر مشهد در حوزه سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار نیازمند تغییر یافتن است، گفت: افزایش رونق کسب و کار ، افزایش اشتغال ، شادابی محیطی ، رضایت شهروندان ، امیدواری و رونق اقتصادی برای همگان، محصول این تغییر خواهد بود؛ انگشت اتهام را باید از سوی سرمایه‌گذار برداریم.

    وی خاطرنشان کرد: کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت های شورا در این خصوص نقش پررنگی را ایفا می‌کند؛ این کمیسیون باید در جهت بروکراسی‌زدایی گام بردارد چرا که باعث تاسف است پروژه‌ای با 5 سال تاخیر در پیشرفت روبرو شود و ای کاش بتوان موارد این چنینی را به سمع و نظر مردم برسانیم تا بدانند چه مدیریتی بر شهر حاکم بوده است!

    گندمی در ادامه با اشاره به بناهای تاریخی موجود در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی، تصریح کرد: این بناها فرصتی است که می‌تواند در کنار امر زیارت مورد توجه قرار گیرد؛ تاریخ منطقه بواسطه چنین بناهایی معرفی میشود و می‌توان در بخش هویتی شهر مشهد تبدیل به موزه های مناسبی شوند و امیدوارم سرمایه گزاران به این امر نیز ورود کنند.

    وی گفت: ظرفیت های بهداشتی و درمانی منطقه ثامن از دیگر موضوعاتی بود که رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در صحبت های خود به آن اشاره داشت و در این خصوص گفت: این منطقه در زمینه بهداشتی و درمانی باید سرآمد مناطق شهر باشد؛ شهردار منطقه باید بیش از پیش به این حوزه توجه کند و درجهت جذب سرمایه‌گذار در این خصوص نیز اقدام نماید. 

    تعداد بازدید: 89
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد