•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 84
    کد: 144112
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
    یادداشت رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس؛

    آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی تحت لوای امام(ره) شالوده انقلاب را پی افکندند

    رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در یادداشتی همزمان با سالروز درگذشت رییس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی تحت لوای امام(ره) شالوده انقلاب را پی افکندند.
     آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی تحت لوای امام(ره) شالوده انقلاب را پی افکندند

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، محمدرضا حیدری در ادامه این یادداشت آورده است؛

    دی ماه که از راه می‌رسد، روزهایی را به یاد می‌آورم که در بهتی عمیق و عمومی نظاره‌گر از میان پرکشیدن یکی از هویداترین استوانه‌های انقلاب اسلامی بودیم، بزرگ‌مردی که زخم‌های تنش گواه ملامت‌های مسیر صعب پیروزی نهضت امام(ره) و انقلاب اسلامی بود و زخم‌های سینه‌اش گواه انباشت انبوه رنج‌های فراوان ناشی از نامهربانی‌ها که در سال‌های آغاز و پس از انقلاب دید و از برای مصلحت نظام، مردم و انقلاب، کام فروبست، نرنجید و نرنجاند.هم‌نشینی‌ و ارتباطات مستمر مرحوم آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی با اندیشمندان برجسته‌ای چون شهید بهشتی، شهید مفتح، شهید مطهری، مقام معظم رهبری و سایر بزرگانی که تحت لوای حضرت امام(ره) شالوده انقلاب را پی افکندند، در کنار مسئولیت‌های سترگ و مهمی که در طول حیات انقلاب به این مرحوم واگذار شد، از ایشان شخصیتی ویژه و ممتاز به وجود آورده بود.
    الحق که ایشان نیز از آزمون اغلب این جایگاه‌ها و برهه‌های حساس سربلند بیرون آمدند.با خود به یاد می‌آورم که امام(ره) در وصفش فرمودند: «هاشمی زنده است تا نهضت زنده است.» و مقام معظم رهبری نیز در عظمت جایگاه بی‌بدیلشان متذکر شدند: «هیچ‌کس برای من آقای هاشمی نمی‌شود.» در تاریخ انقلاب، کمتر شخصیتی را می‌توان یافت که به چنین صفاتی متصف شده باشد. امروز جای خالی‌اش بیش از هر روز دیگری احساس می‌شود.
    باز باید می‌بود و در روزهایی که احوال سیاست پیچ می‌خورَد، از آبرو، هوشمندی، ذکاوت و عقلانیت اعتدالی خود برای نظام و تعالی آن هزینه می‌کرد. باید می‌بود و لبخندش را نثار خستگی و شتاب‌زدگی‌مان می‌کرد و زانوان خسته را امید می‌بخشید. از روزهای سخت می‌گفت و از آنان که آبرو و یاران صدیق و حقیقی انقلاب‌اند.
    امید دارم اخلاق، ازخودگذشتگی در جهت حفظ مصالح نظام، اعتدال و میانه‌روی، آینده‌نگری و توسعه‌خواهی، که میراث‌های ابدی این بزرگوارند، همچنان در میان ما مسئولان و خدمتگزاران مردم و نظام جمهوری اسلامی پایدار بماند.
    *رئیس شورای اسلامی شهر مشهد
    محمدرضا حیدری* 

    تعداد بازدید: 84
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد