•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 118
    کد: 142562
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
    یادداشت رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر مشهد مقدس؛

    ارتقای جایگاه حمل و نقل یک نیاز ضروری

    جوامع مختلف در رقابت‌های روزافزون و پیچیده اقتصادی امروز جهان، همواره در پی افزایش سهمشان از تولید و صادرات هستند. موفقیت‌های راهبردی در زمینه رشد اقتصادی مدیون سرمایه‌گذاری کلان در زیرساخت‌ها و تجهیزات حمل‌ونقل و نیز توسعه مهارت‌های حمل‌ونقل بوده است.
    ارتقای جایگاه حمل و نقل یک نیاز ضروری
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مجتبی بهاروند در ادامه این یادداشت آورده است؛
    اهمال از آن نیز خسارت‌های فراوانی به این زمینه‌ها وارد خواهد آورد.کشور ما تا پیش از وقوع انقلاب صنعتی، به سبب وجود راه ابریشم و موقعیت بین‌المللی ویژه خود، جایگاه معتبر و مهمی در عرصه حمل‌ونقل داخلی و بین‌المللی داشت. امروزه نیز به علت افزایش روزافزون جمعیت شهرنشین و مشکلات زیست‌محیطی‌ای که ایران با آن دست و پنجه نرم می‌کند، این مسئله اهمیت خود را از دست نداده است.
    بهبود وضعیت حمل‌ونقل بهبود وضعیت محیط زیست و کاهش خسارات ناشی از مصرف زیاد سوخت‌های فسیلی را به همراه خواهد داشت. ارتقای جایگاه حمل‌ونقلی ما موجب رضایت خاطر بیشتر شهروندان و جلوگیری از هدررفت زمان و انرژی آن‌ها در آمدوشدهای شهری خواهد شد. از این رو، باید توجه و تمرکز بر این میدان را جدی گرفت. منتخبان شما در شورای پنجم شهر مشهد تمام تلاش خود را برای توسعه حمل‌ونقل پایدار و پاک از جمله توسعه حمل‌ونقل عمومی، پیاده‌مدارسازی معابر، و نوسازی و بهسازی ناوگان حمل‌ونقل فعلی شهر که آن را ناکافی و نامطلوب می‌دانیم متمرکز کرده‌اند.
    از این موارد گذشته، یکی از دغدغه‌های جدی ما مشکلات زیست‌محیطی ناشی از سوختن ناقص سوخت‌های فسیلی است.مردم مشهد مدت‌هاست آسمان آبی خود را به فراموشی سپرده‌اند و روند تنفسشان مختل شده است. این مسائل نیازمند پرداخت ویژه و اولویتمند است و ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با همراهی شما مردم در استفاده گسترده از مدهای مناسب سفر از جمله تردد پیاده و سرویس‌های حمل‌ونقل عمومی و همچنین حذف سفرهای غیرضرور بتوانیم این مشکلات را ازپیش رو برداریم.

    ٢۶ آذرماه، ‌روز ملی حمل‌ونقل، یادآور حماسه رانندگان متعهدمان درسال‌های دشوار دفاع مقدس است که فرمان تاریخی امام(ره) را لبیک گفتند و با بسیجی گسترده، خدمت‌رسانی در اسرع وقت را به منزل مقصود رساندند. فرارسیدن این روز را خدمت تمامی رانندگان خدوم و سایر زحمتکشان عرصه حمل‌ونقل تبریک، و به آن‌ها خداقوت می‌گویم. آرزو دارم روزی برسد که هیچ شهروندی در شهر بهشت دغدغه حمل‌ونقل ایمن، باصرفه و باآرامش را نداشته باشد.
     

     

    تعداد بازدید: 118
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد