•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 105
    کد: 141918
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
    مشاور وزیر دادگستری در حاشیه جلسه کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تاکید کرد؛

    لزوم توجه بیشتر به ترویج حقوق شهروندی

    مشاور وزیر دادگستری در حاشیه جلسه خود با رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس بر لزوم توجه بیشتر به ترویج حقوق شهروندی تاکید کرد.
    لزوم توجه بیشتر به ترویج حقوق شهروندی
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، جلسه «چگونگی تدوین منشور حقوق شهروندی و چالش‌های پیش روی آن» روز گذشته با حضور رئیس کمیسیون حقوقی شورا، مشاور وزیر دادگستری و جمعی دیگر از اعضای کانون وکلاء در محل ساختمان شورا برگزار شد.
     
    تهمورث رشیدیه، مشاور وزیر دادگستری پس از پایان این جلسه به گفت‌وگو با خبرنگار ما پرداخت و ضمن قابل تحسین و ارزشمند خواندن اقدام شورای پنجم شهر مشهد در خصوص ایجاد و شکل‌گیری کمیسیون حقوقی، اظهارکرد: زنده شدن نام کمیسیون حقوقی و تمرکز بیشتری روی کارهای حقوقی است که با همه ارتباط می‌یابد، اتفاق خجسته‌ای است.
     
    وی افزود: امیدواریم کمیسیون حقوقی در زمینه حقوق شهروندی نیز گام های لازم را بردارد؛ حقوق شهروندی، یک سیاست کلی است که رئیس جمهور از انتخابات سال 92 آن را مطرح نموده و بعنوان یکی از برنامه های اصلی دولت شناخته می‌شود.
     
    مشاور وزیر دادگستری در ادامه خاطرنشان کرد: پس از استقرار دولت، مصوبه‌ای در این خصوص داشتند و دولت نیز دستگاه‌هایی را مسئول نگارش این مطلب کرد که نشان از اهمیت این موضوع برای رئیس جمهور و هموطنانی که به ایشان رای داده‌اند به حساب می‌آید.
     
    رشیدیه با بیان اینکه حقوق شهروندی باید در سطح کل کشور انجام شود، گفت: خراسان نیز یکی از استان‌های بسیار مهم و حساس کشور بوده که با توجه به زائرپذیر بودن این استان، لازم است به این مسائل خیلی دقیق‌تر پرداخته شود؛ نهادهای دولتی و غیردولتی باید در این زمینه فعالیت داشته باشند.
     
    وی در ادامه با تاکید بر لزوم ترویج هرچه بیشتر حقوق یادشده در منشور حقوق شهروندی، این اقدام را گام بزرگی دانست که باعث آگاهی و ایجاد حس مطالبه‌گری در بین مردم خواهد شد؛ ترویج حقوق شهروندی از راه‌هایی چون پخش بروشور در نقاط پرتردد، استفاده از ظرفیت صداوسیما و ... می‌تواند اجرایی شود.
    تعداد بازدید: 105
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد