•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 124
    کد: 140202
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
    طبق مصوبه هشتمین جلسه علنی شورای شهر مشهد؛

    شرکت الیت مکلف به تهیه صورت های مالی خود شد

    بر اساس مصوبه اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در هشتمین جلسه علنی شورا شرکت ترافیک هوشمند الیت و سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهدمقدس مکلف به تهیه صورت های مالی تلفیقی شدند.
    شرکت الیت مکلف به تهیه صورت های مالی خود شد

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، امروز 22 آبان ماه دستورکارهای هشتمین جلسه علنی شورا به بحث و بررسی گذاشته شد که نخستین آن، دریافت بهای خدمات شهری از اتباع خارجه بود.

     
    طبق این مصوبه به منظور تامین بخشی از خدمات عمومی ارائه شده به اتباع خارجی که دارای اقامت ماهانه و یا غیر موقت هستند، ماده واحده مربوطه به شرح ذیل اصلاح و یک تبصره به آن الحاق شد:
     
    به شهرداری مشهدمقدس اجازه داده می‌شود در راستای حفظ حقوق شهروندان، رعایت تعدیلات تورمی و هماهنگی با اقدامات اجرایی سایر کلانشهرهای کشور، بهای خدمات شهری را از کلیه اتباع خارجی شامل اتباع دارای اقامت ماهانه، اتباع دارای پروانه اقامت یکساله، اتباع دارای پروانه اقامت تبدیل وضعیتی و اتباع دارای پروانه طرح خانواری دریافت نماید.
     
    تبصره 4 الحاقی: تعرفه بهای خدمات یاد شده، همه ساله با توافق شهردار مشهدمقدس  اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی تبیین خواهد شد.
     
    تفریغ بودجه سال 95 شرکت ترافیک هوشمند الیت دومین دستورکار امروز صحن علنی شورا بود که در آن قید شده است:
     
     
     
    1-     با توجه به اینکه 85 درصد سهام شرکت ترافیک هوشمند الیت متعلق به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد بوده و از نظر استانداردهای حسابداری الزاما باید در بودجه و صورت های مالی این شرکت به صورت تلفیقی با صورت های مالی سازمان حمل و نقل و ترافیک تهیه و ارائه شود، شرکت الیت و  سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهدمقدس مکلف به تهیه صورت های مالی تلفیقی می‌باشند.
     
    2-     پرداخت وام به کارکنان از محل اعتبارات بودجه مجاز نبوده و شهرداری موظف به رعایت ضوابط مربوطه است.
     
    3-     ایجاد دارایی، افزایش یا خرید آن صرفا براساس بودجه و یا اصلاح بودجه مجاز است. (افزایش دارایی‌ها در صورت  های مالی مبنای صحیح تلقی می‎‌گردد)
     
    4-     هرگونه افزایش و یا تغییر وضعیت کارکنان و کارگران قبل از طی شدن تشریفات قانونی و اداری و ابلاغ معاونت مالی و اداری شهرداری مشهد و اخذ مجوزهای لازم ممنوع بوده و درصورت وجود هرنوع افزایش و یا تغییر وضعیت، شهرداری موظف است در بخش فعالیت های سازمان و یا شرکت و در صورت های مالی خود به صراحت مجوز های مربوطه را نام ببرد.
     
    5-     مطابق بند 8 گزارش حسابرس، شهرداری مشهدمقدس موظف است به منظور خروج شرکت الیت از شمولیت ماده 141 اصلاحی قانون تجارت، تمهیدات لازم را برای عدم افزایش زیان سنواتی و افزایش سرمایه، انجام دهد.
     
    نظریه کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی در خصوص ساختار مدیریت طرح‌ها (موضوع بند 4 تفریغ بودجه سال 94 و بند 6 تفریغ بودجه سال 95 شهرداری مشهدمقدس) سومین دستورکار بررسی شده در این جلسه بود
     
    شهرداری مشهدمقدس مکلف است حداکثر ظرف مدت یکماه نسبت به ارائه لایحه ساماندهی مدیریت اجرایی طرح میدان شهدا؛ مدیریت اجرایی طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه؛ مدیریت اجرایی پروژه خیابان عامل؛ مدیریت اجرایی طرح ساماندهی بلوار آزادی؛ مدیریت اجرایی طرح انتقال پادگان‌ها؛ مدیریت اجرایی طرح طرح ساخت و ساز مساجد و مدیریت طرح ارتفاعات جنوب، در ساختارهای مصوب و زیرنظر حوزه ماموریتی تخصصی مرتبط ( معاونت، سازمان و یا منطقه) اقدام نماید.
     
    تبصره: در صورت ضرورت ایجاد مدیریت طرح و با توجه به ویژگی های خاص طرح یا پروژه، شهرداری مشهدمقدس نسبت به ارائه لایحه در قالب ایجاد شرکت سرمایه‌گذاری با مشارکت بخش خصوصی مرتبط اقدام نماید.
     
    دستورکار بعدی هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس به موضوع "ایجاد نظام یکپارچه برای مدیریت مطالعات و پژوهش شهرداری اختصاص یافت.
     
    شهرداری مشهدمقدس مکلف است به منظور راهبری و هماهنگی امور مطالعات و پژوهش موردنیاز مدیریت ها، معاونت‌ها،‌ سازمان‌ها، موسسات و شرکت های وابسته، حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به ارسال لایحه نظام یکپارچه مطالعات اقدام نماید.
     
    پنجمین و آخرین دستور کار امروز شورای اسلامی شهر مشهد به نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه های عمومی، عمرانی و نظامی در منطقه ثامن اختصاص یافت و طبق آن مصوب شد:
     
    در خصوص سه پلاک معارض احداث خیابان شعاعی قطاع 2 حدفاصل خیابان شهید محسن کاشانی 10 و 12 تا تقاطع شارستان با توجه به ضرورت و فوریت اجرای طرح و بازگشایی خیابان های واقع در طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی شهردار مشهد بعنوان بالاترین مقام اجرایی در شهرداری مجاز به اعمال ماده 9 قانون نحوه خرید و تملک اراضی و املاک می‌باشد.
    تعداد بازدید: 124
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد