•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 52
    کد: 140131
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
    عضو شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

    معرفی تاریخچه مشهد مهمترین ماموریت نمایشگاه ناشران جهان اسلام است

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام آخرین رخداد فرهنگی سال 2017 است که باید از این فرصت بهره لازم را برد.
    معرفی تاریخچه مشهد مهمترین ماموریت نمایشگاه ناشران جهان اسلام است

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، امیر شهلا در جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: در مشهد مقدس و استان خراسان رضوی با فقدان نماد سازی و ایجاد یک برند بین المللی با توجه به حضور مضجع شریف حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و مفاخر فرهنگی پر شمار مواجه بودیم و نتوانستیم این سرمایه های نمادین خود در مشهد را به ارزش افزوده اقتصادی تبدیل و از این سرمایه های نمادین در جهت توسعه و پیشرفت شهر مشهد استفاده کنیم. 

     
    وی اظهارکرد: رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام فرصت خوبی برای برندسازی از مفاخر و سرمایه های اجتماعی شهر بود که رو به پایان است و به دلایل متعدد نتوانستیم از این فرصت بهره لازم را ببریم.
     
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام را آخرین فعالیت فرهنگی در سال 2017 دانست و افزود: همه دستگاههای ذی ربط باید از این آخرین فرصت برای برداشت بیشترین محصول، استفاده وافی و کافی ببرند، معرفی قدمت تاریخچه شهر مشهد مهمترین ماموریت این نمایشگاه است، با توجه به این که حضور کشورهای جهان اسلام در این نمایشگاه وجهه و حیثیت بین المللی به نمایشگاه داده است، فرصت خوبی هم برای ایجاد یک تعاون و وفاق فرهنگی بین کشورهای جهان اسلام و هم برای عرضه کالای معرفتی و کالاهای فرهنگی در شهر مشهد فراهم شده است.
     
    در ادامه جلسه شهلا پیشنهاد داد برای معرفی قدمت و تاریخ کهن مشهد، مجموعه ای نمایشگاهی از کتب و نسخ خطی در نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار گیرد.
     
     وی افزود: می توان در حوزه صنعت چاپ نیز رونمایی و عرضه قدیمی ترین دستگاههای چاپی در نمایشگاه قدمت صنعت چاپ در مشهد را نشان می دهد.
    تعداد بازدید: 52
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد