•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 62
    کد: 140080
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
    محمدرضا حیدری، رییس شورای شهر مشهد؛

    برپایی شکوهمند راهپیمایی اربعین مهر تأیید زنده ماندن پرچم آزادگی بود

    بسیاراند آنهایی که هنوز جامه و وجودشان در بند آزادگی است نه رسیمان تعلقاتی که وارستگی را از نقشبند نهاد آدمی می زدایند.
    برپایی شکوهمند راهپیمایی اربعین مهر تأیید زنده ماندن پرچم آزادگی بود
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس محمدرضا حیدری در ادامه این یادداشت آورده است؛ بسیاراند آنهایی که هنوز جامه و وجودشان در بند آزادگی است نه رسیمان تعلقاتی که وارستگی را از نقشبند نهاد آدمی می زدایند.همان ها که حافظ غلام هتمشان است و وسوسه های نفس در برابرشان روی زرد و شرمگین اند.

    اربعین میقات این سالکان است. میقات آنان که محراب خدا پیشگی شان کسی نیست جز حضرت حسین ابن علی (ع) . هم او که سیره اش نقطه وحدت بخش تمام آزادگان است و از گاندی گرفته تا چارلز دیکنز،ادوارد براون و هر آنکس که فریاد هل من ناصر و مظلومیت و آزادگی این امام همام به گوشش رسیده است،براین همه عظمت و بزرگی اش کرنش کرده اند.

    برپایی شکوهمند راهپیمایی امسال اربعین  که از بزرگترین اجتماعات مذهبی جهان است، مهر تأییدی بود بر این زنده ماندن پرچم آزادگی. 

    درود خداوند بر نفس و جان راهپیمایان که چه زیبا با گام ها، جود و هم آوایی شان  سال به سال بر رونق سنت دیرینه و ماندگار جابر ابن عبدالله می افزایند  و بیرق " هیهات منّا الذلّه " را  برافراشته نگاه داشته اند.

    در پایان به تمامی آنان که به سهم خود قطره ای از این دریای با عظمت شدند و این عاشق پیشگی دیرینه را جلایی دیگر بخشیدند، خداقوت و زیارت قبول می گویم.
    تعداد بازدید: 62
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد