•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 119
    کد: 138120
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
    رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:

    رویکرد رییس جمهور آمریکا در مورد برجام به وحدت ملی در جامعه انجامید

    رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: نوع رویکرد رییس جمهور آمریکا نسبت به برجام به انسجام و وحدت ملی در جامعه انجامید و همه جریانات و رویکردهای سیاسی و مدیریتی در کشور در کنار هم قرار گرفتند.
    رویکرد رییس جمهور آمریکا در مورد برجام به انسجام و وحدت ملی در جامعه انجامید

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، محمدرضا حیدری در پنجمین جلسه علنی شورای شهر مشهد، اظهار داشت: طی روزهای گذشته اتفاقاتی ناپسند رخ داد، به‌ویژه رفتار و نگاه خلاف عرف رئیس جمهور آمریکا در مواجه با سند بین‌المللی برجام و نوع گفتمان و ادبیات رئیس جمهور کشوری که ادعای رهبری جهان را دارا است به‌دور از انتظار بود.

    وی افزود: اگرچه این سخنرانی با رویکرد و نگاه مثبت جمهوری خواهان را به‌همراه داشت، اما اوج آن در مواجه با سند افتخار آفرین برجام بود که از توفیقات دولت تدبیر و امید بوده است.
     
    رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه باید سند برجام براساس سیاست‌های راهبردی نظام جمهوری اسلامی و با تکیه بر ارشادات مقام معظم رهبری و راهبردهای نظام مسیر خود را طی کند، خاطرنشان کرد: اتهامات خلاف واقعی که رئیس جمهور آمریکا به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران نسبت داد، نسبت‌های ناروایی بودند که یکایک آن‌ها را می‌توان در دولت آمریکا یافت.
     
    حیدری تصریح کرد: این نوع رویکرد به انسجام و وحدت ملی در جامعه انجامید و همه جریانات و رویکردهای سیاسی و مدیریتی در کشور در کنار هم قرار گرفتند و به اتفاق به این نکته و شعار محوری استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی تاکید داشتند.
     
    وی تاکید کرد: ملت و همه دلسوزان نظام نشان دادند که اگر کشور در معرض تهدید قرار گیرد همه کنار هم هستند و برای دفاع از میهن خود در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.
    رئیس شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه انسجام و وحدت ملی در ارتباط با تهدیدات علیه کشور شکل گرفته است، بیان کرد: امیدواریم که این وحدت و انسجام تداوم داشته باشد و ما از این فرصت برای انسجام‌بخشی جامعه بهره کافی و وافی را ببریم.
     
    حیدری با تبریک فرارسیدن هفته ملی سلامت زنان، گفت: شعار امسال این ورزش نسخه رایگان سلامت زنان بوده و از کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر و همچنین مدیریت تربیت‌بدنی شهرداری که تاکنون در بحث ورزش زنان ظرفیت‌های مناسبی را در اختیار این بخش از جامعه قرار داده‌اند درخواست داریم به این ارائه خدمات بهتر از گذشته ادامه دهند و امکانات بیشتر را فراهم آورند تا بتوانیم در راستای تحقق شعار امسال گام برداریم.
     
    وی افزود: به عنوان مدیران شهری فعال در حوزه توسعه ورزش همگانی و قهرمانی ماموریت ویژه‌ای برعهده داریم و باید نگاه ویژه‌ای هم در این حوزه داشته باشیم؛ شاخص‌های موجود در موضوع تخصیص بودجه برای حوزه تربیت‌بدنی شاخص‌های بسیار پایینی بوده و سرانه هر شهروند مشهدی در بودجه تربیت‌بدنی مبلغ 1000 تومان است که این رقم در مقیاس برخی از شهرها نسبت به شهر مشهد بسیار متفاوت‌تر از این نرخ بوده است و با جمعیت بسیار اندک خود نسبت به این شهر اعتبارات بسیار خوبی برای حوزه تربیت‌بدنی پیش‌بینی کرده‌اند.
     
    حیدری گفت: از مسئولان حوزه برنامه‌ریزی شهرداری تقاضا داریم در بحث اصلاحی بودجه 96 و بودجه 97 به موضوع تربیت‌بدنی توجه جدی داشته باشند، زیرا معتقدی به هرمیزان که در این حوزه سرمایه‌گذاری کنیم به همان نسبت به نشاط و شادی اجتماعی بیشتر کمک کرده‌ایم و در نتیجه جامعه‌ای متناسب‌تر، آرام‌تر و به‌دور از استرس و فشار خواهیم داشت.
     
    رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه در حوزه ورزش ظرفیت‌هایی خوبی در فضاهای سبز و بوستان‌ها داریم، خاطرنشان کرد: باید با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط شرایط مطلوب‌تر و مناسب‌تری را فراهم آوریم؛ همچنین اماکن ورزشی مناسبی هم در مدارس وجود دارد و ورزش در حوزه قهرمانی باید به عنوان یک عامل انسجام‌بخش و یک عامل هویت‌بخش در عرصه جهانی تبدیل شود و نیاز است که توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشیم و مدیران مربوطه نیز عنایت و همکاری لازم را داشته باشند.
     
    وی ضمن گرامیداشت روز جهانی عصای سفید و نابینایان، افزود: آرزوی سلامتی و موفقیت برای این گروه از اقشار جامعه داریم و امیدواریم که بتوانیم ماموریت خود را در جهت روانسازی و تسهیل حضور آن‌ها در شهر و استفاده از خدمات شهری متناسب با این گروه به‌خوبی انجام داده و امکانات مناسبی را برایشان فراهم آوریم.
     
    رئیس شورای شهر مشهد با گرامیداشت روز جهانی غذا و روز جهانی ریشه کنی فقر، گفت: دو متغیر بسیار مهم در حوزه توسعه باید مورد توجه قرار گیرد و در حوزه فقر براساس مطالعات صورت گرفته و رویکردهای موجود در راستای توسعه اجتماعی، یکی از ماموریت‌هایمان در نظام مقدس جمهوری اسلامی بر محور عدالت و کاهش نابرابری‌های اجتماعی و اقتصادی بوده است.
     
    حیدری با بیان این کاهش نابرابری‌ها باید در زمینه ایجاد فرصت‌های برابر برای کاهش فقر شکل بگیرد، تصریح کرد: یکی از این نابرابری‌ها مربوط به حوزه خدمات و زیرساخت‌های شهری بوده که به اذعان تمامی متخصصان این حوزه، موضوع فقر شهری مرزبندی‌های بالا و پایین شهر را ایجاد می‌کند.
     
    وی تاکید کرد: مدیران شهرداری به دنبال آن هستند که تحرک اقتصادی در شهر صورت گیرد و به دنبال آن می‌توانیم به افزایش میزان اشتغال و کاهش نابرابری‌ها کمک کنیم.
    رئیس شورای شهر مشهد گفت: در تصمیمات خود باید به کاهش نابرابری‌ها توجه کرده تا بتوانیم از ظرفیت‌های خود در مسیر کاهش فقر در جامعه استفاده کنیم.
     
    تعداد بازدید: 119
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد