•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 117
    کد: 137786
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
    رییس کل دادگستری خراسان رضوی:

    دستگاه قضایی یار و پشتیبان شورای پنجم است

    رییس کل دادگستری خراسان رضوی در دیدار با رییس و اعضای شورای شهر مشهد گفت: تمام سازمان ها از جمله دستگاه های قضایی در کنار شما و یار و پشیتیبان تان خواهند بود و کار ما نیز در دادگستری خدمات است و دریغ نخواهیم کرد.
    دستگاه قضایی یار و پشتیبان شورای پنجم است
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی مشهد مقدس، حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری در نشست مشترک با اعضای شورا این دیدار را جلسه مفید و مغتنمی دانست و گفت: نظرات خوبی شنیدم و امیدوار شدم، ما در دادگستری در خدمت شما هستیم تا در جهت خدمت به مردم و نظام و مخصوصا شهروندان شهر مشهد گام برداریم.
     
    وی ادامه داد: تمام سازمان ها از جمله دستگاه های قضایی در کنار شما و یار و پشیتیبان تان خواهند بود و کار ما نیز در دادگستری خدمات است و دریغ نخواهیم کرد.
     
    رییس کل دادگستری خراسان رضوی ضمن اعلام آمادگی برای حضور در جلسات شورای شهر به منظور بررسی مسائل متقابل، عنوان کرد: ما به دنبال حل مشکلات و پیدا کردن نقاط قوت و ضعفیم، در این راه باید از ارائه راهکارهای موقتی پرهیز شود چرا که مشکل عمده کشور ما رفع موقتی مشکلات است.
     
    وی در ادامه با بیان اینکه مسائل فرهنگی دغدغه همه ماست و زندگی بسه به فرهنگ است، عنوان کرد: بارها گفتیم مخالف برنامه های فرهنگی فاخر نیسیتیم و مدت ها تلاش کردیم برنامه های فرهنگی سالم اجرا کنیم ولی موفق نبودیم و مسئولین نیز کمک نکردند. اما با همفکری و تعامل بسیاری از مشکلات قابل حل است و باید در تمام برنامه ریزی ها بعد امنیتی درنظر گرفته شود.
     
    مظفری با تاکید بر اینکه فساد جایگاهی در بحث فرهنگ ندارد، گفت: اگر مجموعه ای پیدا شود و دغدغه مارا در این زمینه حل کند بسیار خوب است چرا که هر چه فرهنگ، دیانت و تمدن مردم ارتقا پیدا کند پرونده های ما کم خواهد شد.
    مظفری با بیان اینکه از کنسرت سالم حمایت میکنیم، عنوان کرد: در بررسی کنسرت های برگزار شده یک جلسه کنسرت سالم پیدا نکردیم.
     
    وی اضافه کردن کمیسیون حقوقی به شورا را بسیار ارزشمند دانست و گفت: دغدغه ما همواره این بوده که بتوانیم حرف خود را به شورا منتقل کنیم و بالعکس، لذا در مقام عمل همه ما تابع قانون هستیم و اصلاح طلبی یا اصولگرایی در این زمینه تاثیری نخواهد داشت.
     
    مظفری عنوان کرد: معضلی که امروز در شهر مشهد به وجود آمده ناشی از این است که در گذشته شهرداری علم مدار نبوده است، در حال حاضر  خاستگاه موسسات مالی مشکل دار مشهد مقدس بوده و حقوق بسیاری از مردم در این زمینهحقوق  مردم ضایع شده است و بازداشت کردن مدیران این موسسات سرمایه های مردم را برنمیگرداند.
     
    رییس کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به جمعیت بیش از  یک میلیونی حاشیه نشینان مشهد، این معضل را با تمدن شهر و مضجع رضوی هم خوان ندانسته و عنوان کرد: در حاشیه شهر دغدغه داریم و در خصوص هرگونه خدمات و راهکار در برای حل مشکلات این معضل در خدمت شما هستیم.
     
    وی در ادامه به معضلات دیگری از جمله زمین خواری و کوهخواری نیز اشاره کرد و خواستار تدوین رویکرد جدی توسط کسیمیون حقوقی شورا در این زمینه شد و بر حمایت از سرمایه گذاری مشروع در شهر تاکید کرد.

    وی همچنین گفت: ایجاد کارگروه ویژه مشترک بین دادگستری و شورا  پیشنهاد خوبی است و حتما پیگیری تحقق آن خواهیم بود.

    مظفری در ادامه مشکلات دستگاه قضایی را بسیار برشمرد و گفت: سالانه یک میلیون  و 500 هزار پرونده به شعب مختلف دادگستری استان می رسد که باید به آن ها رسیدگی شود و رسیدگی به برخی پرونده ها نیز از یک سال های گذشته است و اتلاق کلمه بیکار به مجموعه ما نشان عدم اطلاع از حجم کاری ماست. 

    تعداد بازدید: 117
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد