•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 60
    کد: 137695
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
    رئیس شورای شهر با حضور در مراسم گرامیداشت مقام حافظ:

    به دنبال ایجاد فضای مناسب شهری برای توجه به ادبیات و فرهنگ هستیم

    رئیس شورای شهر با حضور در مراسم گرامیداشت مقام حافظ گفت: با جدیت به دنبال ایجاد فضای مناسب شهری برای توجه به ادبیات و فرهنگ هستیم.
     به دنبال ایجاد فضای مناسب برای توجه به ادبیات و فرهنگ هستیم
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، محمدرضا حیدری در این مراسم ضمن اشاره به ماموریت های شورا درحوزه حمایت از  ادبیات و فرهنگ، اظهار کرد:  در راستای ماموریت های شورای شهر با جدیت به دنبال ایجاد فضایی برای توجه به حوزه ادبیات و فرهنگ در سطح شهر هستیم.
     
    وی ادامه داد: با ایجاد این فضا می توانیم  مفاهیم و ارزشهای ناب فرهنگی غنی ایرانی را به جامعه منتقل کنیم  و  به نخبگان عرصه های فرهنگی و ادبی در جامعه توجه بیشتری معطوف شود. 
     
    حیدری خطاب به اعضای حاضر درجلسه گفت: جای خوشحالی است که بانوان فعال در عرصه های سیاسی به عرصه فرهنگی اجتماعی هم توجه می کنند و این نشان از آن دارد که کنش گران سیاسی صرفا از زاویه سیاسی به مسائل جامعه نگاه نمی کنند بلکه در مناسبت های مختلف در حوزه های فرهنگی اجتماعی هم ورود می کنند و توجه لازم را نسبت به آن دارند.
     
    حیدری درباره میزان آشنایی نسل ها با فرهنگ غنی ایرانی، گفت: علی رغم غنای فرهنگ ایران اسلامی، متاسفانه  نسل جدید با این فرهنگ غنی بیگانه است و نسل گذشته هم در عمل از آن دور است.
     
    رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس پیرامون مدیریت فرهنگی در شهردار مشهد نیز اظهار کرد: هنوز مدت زمان زیادی از آغاز به کار شورای شهر و شهردار مشهد نمی گذرد و حوزه معاونت فرهنگی شهرداری استقرار نیافته است، لذا امیدواریم با استقرار مدیریت فرهنگی شهرداری برنامه های فرهنگی از این دست در مقیاس وسیع تر و با حضور همه مردم فرهیخته و  نخبگان برگزار شود.
     
    در ادامه بتول گندمی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهرمشهدمقدس ضمن اشاره به انس و الفتی که بزرگان و گذشتگان با حافظ برقرار کرده بودند، افزود: رفتارهای چند دهه اخیر نشان می دهد جامعه ما از انس و الفتی که بزرگان با حافظ و اشعار حافظ برقرار کرده بودند فاصله گرفته است.
     
    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از ذخایر غنی فرهنگی کشور یاد کرد و اظهار کرد: وقتی از ذخیره های عظیم کشور صحبت می شود همه  فکر می کنند  منظور ذخایر زیر زمینی است، اما در واقع  اندیشمندان و ادیبان  ذخایر ارزشمند تاریخی کشور ما هستند که متاسفنانه در مورد آنها به شدت غفلت می کنیم.
     
    وی ادامه داد: در اشعار حافظ می توانیم  راهکاریی برای زندگی امروزه بیابیم و پیوندی  که پدرانمان با این ذخایر داشتند را ما نیز برقرار و مستحکم کنیم . 
     
    گندمی خبر مسرت بخش بازگشایی مجدد انجمن شعرای خراسان را به جمع حاضر داد و افزود: در ماه پیش و بعد از سالها تعطیلی، انجمن شعرای خراسان کار خود را از نو آغاز کرد و قرار شد هر پنج شنبه شبهای شعرش را همچون گذشته برگزار می کند.
     
    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از حاضران در جمع دعوت کرد تا در انجمن شعرای خراسان شکرت کنند و از فعالیت مجدد انجمن استقبال کنند زیرا شعرای  استان دلگرم به اقبال عمومی مردم هستند. 
     
    گندمی درباره همت شورای شهر در پرداختن به جایگاه فردوسی گفت: شورای پنجم از زمان آغاز به کار خود اهتمام ویژه ای برای منطقه طوس داشته است و از همان ابتدا قصد نداشتیم  فردوسی را در مقابل مقوله زیارت قرار دهیم زیرا معتقدیم هر بخشی در جایگاه خودش باید به آن پرداخته شود.
     
    وی ادامه داد: به فردوسی و طوس  نه از منظر گردشگری و رونق اقتصادی بلکه از منظر گرامی داشت  بزرگترین سخن سرا و حماسه سرا که اشعارش  ایجاد غروی می کند پرداخته ایم.
     
    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی مشهد مقدس با ابراز تاسف از مغفول ماندن فردوسی در مدارس و دروس دانش آموزان بیان کرد: در دروس دانش آموزان و حتی درمدارس  پیوند ضعیفی  با فردوسی و اشعار او ایجادشده است.
    تعداد بازدید: 60
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد