•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 103
    کد: 135754
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
    رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در دیدار با نخبگان مطرح کرد:

    نخبگان راهکارهای عینی برای برطرف نمودن مشکلات شهری ارائه دهند

    رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در دیدار با نخبگان گفت: انتظار شورا از جامعه نخبگانی، بیان نمودن راهکارها و برنامه های عینی و مشخص برای برطرف نمودن مشکلات شهری است.
    نخبگان راهکارهای عینی برای برطرف نمودن مشکلات شهری ارائه دهند

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، نخستین میز گفتگو دولت و نخبگان استان خراسان رضوی عصر امروز با حضور معاون برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رییس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در دانشگاه فردوسی برگزار شد.

     
    محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، در این جلسه با بیان اینکه حضور در جلسه ای با حضور نخبگان و دانش آموختگان فرهیخته، فرصت بسیار خوبی است که در روز های اول فعالیت پنجمین دوره شورای شهر مشهد فراهم شده، اظهارداشت: انتظارات نخبگان، انتظارات به حق است و در بخش های مختلف اعم از توسعه دانش محض و علم مخاطبان خاص خود را دارد.
     
    حیدری با اشاره به بخشی از خواسته های نخبگان حاضر در جلسه که در زمینه پیوند و ارتباط نخبگان با بدنه اجتماعی و حوزه اجرا مطرح شد، گفت: تحقق این مهم، به شورا برمیگردد؛ در اولین اقدامی که شورای پنجم در راستای توسعه پایدار شهری انجام داده، مکاتبه‌ای با بنیاد نخبگان صورت گرفته و آن را دنبال خواهیم کرد.
     
    وی در ادامه افزود: تصمیم‌گیری بر مبنای عقلانیت و خرد جمعی، یکی از بحث های محوری مطرح شده در برنامه های دوره جدید شورای شهر  است؛ تصیمات باید پشتوانه علمی و کارشناسی داشته باشند و از ظرفیت نخبگان و دانشجویان نیز برای این امر استفاده خواهد شد.
     
    حیدری با اشاره به چالش های عمده ای که در شهر مشهد وجود دارد، خاطرنشان کرد: مهمترین این چالش‌ها که در بین تمامی شهرداری ها فراگیر بوده، بحث درآمدهای پایدار است؛ به دلیل عدم وجود درآمد پایدار، شهرداری ها مجبور به تراکم فروشی و از همین رو، سیما و منظر شهری و فضای کالبدی شهر دچار بهم ریختگی شده است.
     
    وی با بیان اینکه موضوع حمل نقل و ترافیک، محیط زیست و آلودگی هوا، بافت فرسوده و مراکز کم برخوردار از دیگر چالش های مدیریت شهری است، افزود: یک میلیون و 300 هزار شهروند مشهدی که معادل 30 درصدد جمعیت کل شهر است، در مناطق کم برخوردار و حاشیه‌ای ساکن هستند و در زمینه زندگی اجتماعی، با مشقت های مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند.
     
    رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه چنین آماری، شاخص‌ها و متغیر های خوبی نیستند، گفت: انتظار شورا از جامعه نخبگانی، بیان نمودن راهکارها و برنامه های عینی و مشخص برای این مسائل است.
     
    حیدری خاطرنشان کرد: نخبگان باید در شرایط دشوار، سازکار و راهکار ارائه دهند و شورا نیز با ظرفیت هایی که در اختیار ایشان قرار می‌دهد، نسبت به رفع مسئله و مشکل شهر اقدام نماید؛ صدها پژوهش مطالعه شده در مرکز پژوهش های شورا وجود دارد که نیازمند یک بازتحقیق و مرور دستاوردهای گذشته توسط نخبگان است تا به کمک آن، بخشی از مشکلات برطرف شود.
     
    وی با اشاره به هزینه میلیاردها تومان برای سامانه ها و نرم افزارهایی که به صورت جزیره ای عمل می‌کنند، اظهارداشت: هیچ کدام از این سامانه ها یکدیگر را همپوشانی نمی‌کنند و نیازمند یک نخبه است تا این موارد یاد شده را بهم مرتبط کرده و در راستای بهبود وضعیت شهری آنها را بکار گیرد.
     
    حیدری با بیان اینکه در فضای شهر مشهد و شورای شهر از مجموع 15 عضو منتخب، 8 نفر عضو هیئت علمی دانشگاه‌ بوده و با فضای علمی و تحقیقاتی در ارتباط هستند، گفت: این اتفاق فرخنده، فرصت بسیار خوبی است که نخبگان از همین مسیر با شورا و مدیریت شهری پیوند بخوردند و در جهت برطرف نمودن چالش های پیش رو اقدام کنیم.
     
    رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در پایان اظهار امیدواری کرد تا این جلسه نقطه عطفی برای آغاز تعامل و ارتباط میان مدیریت شهری و نخبگان باشد و از آمادگی شورای شهر برای تداوم برپایی چنین نشست هایی در حوزه های تخصصی خبرداد.
    تعداد بازدید: 103
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد