•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 69
    کد: 135745
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
    رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با حضور در مرکز 137:

    خیابانهای سطح شهر برای اجرای الیت دسته بندی می شود

    بهاروند گفت: اجرای الیت در خیابانهای فرعی نیازمند انجام مطالعات کارشناسانه است و ما برای ساکنین محله امتیازاتی را درنظر خواهیم گرفت .
    خیابانهای سطح شهر برای اجرای الیت دسته بندی می شود

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، مجتبی بهاروند صبح امروز در مرکز 137 شهرداری مشهد حضور یافت وبه صورت مستقیم به سوالات شهروندان پاسخ گفت .
    بهاروند الیت را بعنوان مهمترین دغدغه و مهمترین سوالات مردم معرفی کرد و ادامه داد: برخی از اظهار نظرهای غیر کارشناسی باعث نگرانی مردم و کارکنان شرکت الیت شده است، لذا کمیسیون حمل ونقل وترافیک شورا درنظر دارد با دعوت ازشرکت الیت، عملکرد الیت و کلیه مسائل مربوط به آن را بطور کارشناسی مورد بررسی قرار دهد.
    رئیس کمیسیون حمل ونقل شورا با تاکید بر انجام کارهای کارشناسی بر روی الیت و همچنین استفاده ازعواید آن برای ساخت پارکینگ اظهار داشت: درحال حاضر بدون انجام بررسی های لازم نمی توانیم در مورد عملکرد الیت اظهار نظر کنیم، زیرا اطلاعات کافی در مورد سود آوری و یا زیان آوری شرکت الیت نداریم و به طور قطع نمی توان گفت، الیت سود آوری داشته است که اقدام به ساخت پارکینگ کند .
    بهاروند گفت: زندگی در کلان شهرها توأمان با پرداخت هزینه های خدماتی که شهروند ان دریافت می کنند خواهد بود و الیت یک نمونه ازاین نوع هزینه هاست و برای آن هر نامی که انتخاب کنیم برای شهر ضروری است .
    وی پیرامون اجرای طرح الیت در خیابانهای فرعی ونگرانی های بوجود آمده در میان شهروندان اظهار داشت: اجرای الیت در خیابانهای فرعی نیازمند انجام مطالعات کارشناسانه است و ما برای ساکنین محله امتیازاتی را درنظر خواهیم گرفت .
    رئیس کمیسیون حمل ونقل و ترافیک شورا از دسته بندی خیابانها در طرح الیت خبر داد و افزود: بین خیابانهایی که عبور و مرور در آن بسیار زیاد است و دارای امکانات رفاهی هستند با سایر خیابانهای دیگر که عبور و مرور چندانی در آنها انجام نمی شود تفاوت های زیادی وجود دارد. در برخی از خیابانهای شهرهای دنیا بدلیل موارد یاد شده حق پارک تا ساعتی 50 دلار هم پرداخت می شود .
    بهاروند خواسته مطلوب شورا را احداث پارکینگ در خیابانها عنوان کرد، که این امرنیازمند جذب سرمایه گذار و تعریف پروژه های احداث پارکینگی است که تامین کننده سود سرمایه گذار باشد .
    وی از توسعه حمل و نقل عمومی بعنوان اولویت کمیسیون حمل ونقل و ترافیک شورا نام برد و افزود: بدلیل هزینه های بالا امکان تعریض خیابانها وجود ندارد لذا تنها راه پیش رو، توسعه وسایق نقلیه عمومی و حمل نقل عمومی است و در مرحله بعد می بایست تردد وسایل نقلیه خصوصی و تک سرنشین را محدود کنیم .
    رئیس کمیسیون حمل ونقل و ترافیک شورا ضمن اولویت بندی وسایل نقلیه عمومی اظهار داشت: وسایل نقلیه عمومی که ترافیک و آلودگی کمتری ایجاد می کنند از اولویت بیشتری برخوردار هستند که مترو از این ویژگی ها برخورداراست و اتوبوس در اولویت بعدی قرار دارد .
    بهاروند در خصوص شیوه توسعه ناوگان اتوبوسرانی در کشور و تفاوت های آن با سایر نقاط جهان توضیح داد: در کل دنیا مبحث توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی به صورت برگزاری مناقصه بین شرکت های داخلی و خارجی اجرا می شود و در این مناقصات قیمت مناسب، کیفیت و میزان آلودگی تولید شده مد نظر قرار می گیرد.
    وی ادامه داد: در ایران مناقصه برگزار نمی شود و از اتوبوسهای داخلی که چند برابر قیمت نوع خارجی آن است و آلودگی زیادی هم تولید می کنند استفاده می شود، بعنوان مثال درگذشته عشق آباد از اتوبوسهای ایرانی استفاده می کرد ولی پس از انجام بررسی متوجه میزان آلودگی و قیمت بالا و کیفیت پایین این اتوبوسها شدند لذا در طرح توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی خود ازمناقصه بین المللی استفاده کردند که در آن شرکت هیوندا برنده مناقصه شد.
    بهاروند ضمن اشاره به مدیریت یکپارچه شهری، مدیریت کلیه اقدامات حمل و نقل و ترافیکی را برعهده شهرداری دانست و بیان داشت: درسطح دنیا شاهد آن هستیم که مدیریت حمل ونقل وترافیک در سطح شهرها برعهده شهرداری ها می باشد و در صورت نبود مدیریت یکپارچه معضل ترافیک افزایش خواهد یافت.

    تعداد بازدید: 69
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد