•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 62
    کد: 135691
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
    نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:

    هدف شورای پنجم نهادینه کردن مشارکت های اجتماعی مردم در مدیریت شهر است

    نائب رئیس شورای شهر مشهد گفت : مردم با تشکیل نهادهای مدنی اجتماعی مثل شورای اجتماعی محلات در مدیریت شهری مشارکت می کنند .
    هدف شورای پنجم نهادینه کردن مشارکت های اجتماعی مردم در مدیریت شهر است

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرمشهد مقدس، حمیدرضا موحدی زاده صبح امروز ودر گفتگوی زنده رادیویی خود با برنامه "شهر ما" به تشریح برنامه های شورای پنجم و چگونگی ارتباط اعضا با مردم پرداخت .
    به گفته موحدی زاده، راهبردی که در شورای پنجم دنبال می شود نهادینه کردن مشارکت های اجتماعی مردم است زیرا در دنیایی کنونی راهی جزسازمان یافتگی در قالب تشکل ها و نهادهای مدنی و اجتماعی وجود ندارد .
    نائب رئیس شورای شهر مشهد، از شورای اجتماعی محلات بعنوان ظرفیتی برای ایفای نقش مردم در اداره محلات یاد کرد و اظهار داشت : مردم با تماس با سامانه 137 شهرداری مشهد نیز می توانند نقطه نظرات، پیشنهادات و یا اطلاعاتی که تمایل دارند به گوش مدیریت شهری برسد را با ما درمیان بگذارند و مسئولین شورا و شهرداری نیز به طور منظم در 137 حضور پیدا می کنند و مستقیما با مردم به گفتگو نشسته و به سوالات آنها پاسخ می دهند.
    موحدی زاده درخصوص برنامه های شورای پنجم توضیح داد : بخشی از برنامه های شورای پنجم کوتاه مدت است که در قالب مصوبات شورا ارائه می شود.
    وی ادامه داد : مشی وسیاست شورای جدید برآن است که در کنار دفاع از حقوق شهرداری و با رعایت ضوابط از حقوق مردم نیز دفاع کند .
    نائب رئیس شورای شهر مشهد گفت : شورا بعنوان نمایندگان مردم بین دو حق شهرداری و مردم می بایست اجماع کند چون شهرداری با توجه به قوانین کشوری دارای حقوقی در چارچوب قانون است و مردم نیز با رعایت انضباط اجتماعی و پرداخت منظم عوارض و مالیات حق وحقوق شهرداری را پرداخت می کنند .
    موحدی زاده از حضور هر هفته اعضای شورای شهر در شهرداری های مناطق در قالب کمیته های نظارتی گفت و اظهار داشت: در جلسات کمیته های نظارتی که شهردار منطقه نیز حضور دارد، مردم مستندات خود را ارائه می کنند و پس از بررسی پرونده ها در صورتی که حقی از مردم ضایع شده باشد قطعا آن را به مردم باز می گردانیم .
    نائب رئیس شورای شهرمشهد شهرداری را نهادی خودکفا و غیر دولتی که وابستگی به بودجه های دولتی ندارد توصیف کرد و ادامه داد : شهرداری به غیر از بودجه پروژه های ملی مثل قطارشهری به بودجه های دولتی متکی نیست و درآمدهای خود را از طریق عوارض، و هزینه های پروانه های ساختمانی و سایر درآمدهایی که از طریق پرداخت های مردم می باشد تامین می کند .


    خانی

    تعداد بازدید: 62
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد